Ako odolať jedlu?

30. máj 2023

Baby ako odolavate jedlu? Myslím tým sladké ( veľa) a takto
Včera som prišla domov z poobednej a doslova som zozrala dva chleby so šunkou a syrom a to som ani nebola hladná
Samozrejme do rána na váhe o kilo a pol viac 🙈 som zúfalá zo seba

viestta
30. máj 2023

Kilo a pol nemas z dvoch chlebov so sunkou a syrom. Ale keby si si bola dala len tu sunku, syr a kusok uhorky, tak by si aj vlci hlad zahnala aj by si nespravila az taku dietnu chybu. Sladke sa tiez da, ale miesto 100g tabulky cokolady staci jedna 30 g Rumba na zahnatie pazravky

luccija
30. máj 2023

Musíš jesť pravidelne nenechať to zájsť vo vlčieho hladu

autor
30. máj 2023

@viestta ono sa asi nie je ani hlad ale skôr chuť..a neviem proste odolať no

autor
30. máj 2023

@luccija jedla som o 6 pečené zemiaky s kuracím prsom a zeleninou v robote..ja som ani pocit hladu nemala len proste náhla chuť na to

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gejb
30. máj 2023

Nemám doma také jedlo po ktorých mam výčitky, pečivo si kupujem len čerstvé ráno a hned ho zjem na raňajky, doma to nedržím. Keď ma prepadne chuť vyzierat v chladničke nájdem len mrkvu a cottagecheese. A mam smolu 😁😁 alebo si dam veľký čaj

babovka2321
30. máj 2023

Kup si protein a ked mas strasnu chut na sladke, zarob si ten, aspon doplnis aj bielkoviny, ktore su pri chudnuti dolezite 🤷

marcelik88
30. máj 2023

Jasne, ze to nemas len z tych dvoch chlebov. Neviem ti dat navod ako povedat jedlu nie, proste len musis mat pevnu volu, inak to nejde. Ja napriklad ked cvicim, tak absolutne nemam chut na sladke a ani sa prejedat.

st_277
30. máj 2023

@babovka2321 protein vecer pred spanim? ved z toho priberie viac ako z tych chlebov, treba pozerat hlavne kcal…

kvetinka75
30. máj 2023

autorka - nemáš to emočného charakteru?

st_277
30. máj 2023

zarob si litrovy caj, mne to vzdy velmi zaplni zaludok

lavender94
30. máj 2023

Autorka, mne toto príde ako emočne jedenie. Nie si v práci vystresovaná? Deje sa ti to aj keď máš voľno ?

akiana
30. máj 2023

Dve veci - protein a objem. Protein telo travi najdlhsie zo vsetkych zivin, teda si po nom syta na par hodin. Zdroje proteinu su maso (pri cielenom chudnuti na prirodno, varene, alebo na troske olivoveho oleja, urcite sa vyhni vyprazanym reznom), vajicka, ryby, sosovica, fazula. Protein ma navyse vyhodu v tom, ze spaluje kalorie na travenie sameho seba, takze jedenim proteinu vyslovene chudnes. Druha vec je objem - musis fyzicky naplnit zaludok, aby si nebola hladna. Na toto je najlepsie vela zeleniny, ja napriklad jem brokolicu, karfiol, hriby, salaty, strukoviny. Toho mozes zjest na kvanta, najma ak je to chutne pripravene, a ma to velmi nizky kaloricky objem. Dalej mozes objem nahradit tekutinami, voda a nesladeny caj. Ak prijmes denne odporucane 2l tekutin, budes menej hladna.

Kilo a pol po dvoch oblozenych chleboch nemas nabraty tuk, ale vodu. Predovsetkym v sunke je vela soli, ktora zadrziava vodu a preto si na dalsi den tazsia, ale aj pecivo samo o sebe, ktore nasiahne ako spongia. To kludne moze vazit kilo a pol.

elenka.k
30. máj 2023

fu dva chleby, tak to je dosť .... Ja ledva niekedy dám štyri krajce chleba a to som fakt hladná
Inakšie, ja som začala piť pravidelne čistú vodu - 2 l, od vtedy pociťujem menší hlad 😀

babovka2321
30. máj 2023

@st_277 no urcite z toho viac priberie... ved davka proteinu ma okolo 100kcal

akiana
30. máj 2023

@st_277 100g kuracich prs (mala porcia na veceru) ma okolo 109 kcal, krajec chleba len sam o sebe aj 250. Kura navyse viac zasyti a po krajci chleba si len nastartuje metabolizmus a o polnoci bude mat najazd na chladnicku.

leangela
30. máj 2023

@marcelik88 Toto mam uplne rovnako. Ked si zacvicim, tak nemam chut vobec na nic a predsa som totalne nabita energiou. Po cviceni si dam uz iba nieco lahke, bola by hlupost sa potom prejest, nemalo by to zmysel 🙂

januska12323
30. máj 2023

Keď máš na niečo chuť a vieš, že to nie je od hladu, daj si ale menšiu porciu. Napr. ten chleba len pol krajca a zapi vodou. Oklameš žalúdok aj mozog.

markusrasford
30. máj 2023

Skús ovocia a zeleninu

liljana
30. máj 2023

kaloricketabulky. Tam uvidis, ktore tvoje oblubene sladke ma najviac kalorii a ktore najmenej. Ked si budes vyberat tie s menej cal a vyskrtnes tie s brutalne vela cal, uz nebudes tolko priberat. Problem je, ked bez kontroly nahadzes do seba vela a nevies, ani kolko si toho zjedla a kolko energie v tom bolo.

martinka13
30. máj 2023

Mne stačí si pozrieť napr.relaciu 600pounds life. A hneď mavprejde chuť na sladké 😀

romanka06
30. máj 2023

@st_277 poprosím vysvetliť čo má proteín večer spoločné s priberaním. Pretože ja som si doteraz naivne myslela že stačí mať správnu celkovú skladbu stravy a byť v kalorickom deficite

zeldia
30. máj 2023

Akože dva chleby myslíš 2kg chleba? Alebo ako to myslíš? Koľko toho bolo?

drakvak
30. máj 2023

@elenka.k Určite autorka myslela dva krajce chleba 😉

liljana
30. máj 2023

Ked budes mat hlad, sprav si grecky salat - rajciny, uhorka, paprika,... nasyti, zaplni zaludok, posyp pripadne struhanym syrom a ma to minimum kalorii. 1 paradajka, polka uhorky, jedna paprika tak 40-50 kcal.

autor
30. máj 2023

@elenka.k som to napísala ako debil myslela som dva krajce samozrejme

autor
30. máj 2023

@drakvak áno tak

autor
30. máj 2023

@liljana vyskúšam

autor
30. máj 2023

@lavender94 deje sa mi to neustále..proste náhla chuť na niečo a neviem tomu odolať..aj keď som najedena

st_277
30. máj 2023

@babovka2321 to bolo obrazne povedane s tymi chlebami, protein urcite nie je vhodny vecer pred spankom