Ako nabrať energiu na cvičenie?

3. aug 2020

Ahojte, prosim vas, poradte mi niekto ako mam nabrat energiu na cvicenie. Vstavam o 5, o 6 vyrazam do prace - hodina a pol tam a hodina a pol spat, v praci len sedim, mam z toho “stres” lebo sedavy zivot nie je zdravy (snazim sa zadrepovat si na wecku, prejst sa cez obed) pridem domov, musim upratat a navarit...tak strasne by som potrebovala uz schudnut a k tomu potrebujem zacat sa hybat..ALE ja po robote nevladzem, nic sa mi nechce, najradsej by som sla spat...ako mam nabrat energiu na to cvicenie, ako to robite tie co vladzete si denne zacvicit? Som z toho zufala, dakujem

ivkazba
3. aug 2020

Ja som mala tento problém v minulosti, prinútila som sa začať cvičiť aj keď sa mi nechcelo a mala som pocit, že nebudem vládať, lebo som po celom dni vyflusnutá. Po pár cvičeniach som zistila, že ma to vždy nabije energiou, všetko negatívne z celého dňa vycvičím a začala som mať vďaka tomu celkovo viac energie. Čiže podstatné je sa iba donútiť začať a ten efekt sa dostaví pomerne rýchlo. Len teda si treba nájsť ideálny šport a ten je pre každého iný, pre niekoho zumba, beh, fitko, joga, atď...

simsalabim
3. aug 2020

Tiez vstavam tak skoro a ubija ma to... cvicim na rotopede pri spravach ci filme a robim aj jogu. Snazim sa denne 40min. Skor pre dobry pocit ako pre chudnutie.

meluela
3. aug 2020

mate v praci schody? idealne az za turniketom a mozes na ne obcas vybehnut? 🙂

autor
3. aug 2020

@ivkazba
@simsalabim Ja sa nedokazem prinutit, nebavi ma to, achjo

@meluela Mame, ale zasa sa nechcem spotit v praci :/

Ja viem, same vyhovorky...som strasne leniva:(

simsalabim
3. aug 2020

Ani mna to nebavi, ale telku bez toho, ze by som bola na rotopede, ani nezapnem. Joga mi zas vyhovuje, lebo je pomala 😉

meluela
3. aug 2020

aha, no ja sa moc nepotim, takze to nie je problem 🙂

tetaandulkova
3. aug 2020

Ja som sa tiež dala na cvičenie poslednú dobu...vstávam do práce buď o 4,15 ( ale to po práci v pohode vládzem cvičiť) alebo keď mám poobednú tak chodím niekedy o 22-22,30 domov, čiže to cvičím doobedu. V práci som na nohách takmer stále, aj cez prestávku odbehujem keď treba, čo je takmer stále... Mňa ubíja to cvičenie doobedu pred poobednou pretože v práci potom už umieram ku večeru ... A k tej motivácii. U mňa asi pohľad do zrkadla 😂 ale zase cítiť sa necítim zle... Neznášam keď som spotená, špinavá čiže ja okamžite smer sprcha a potom mám taký fajn pocit že som niečo pre seba dobré urobila + motivácia je u mňa aj kvalitné jedlo, dobrý pocit z toho že nekŕmim svoje telo odpadom 🙂

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
3. aug 2020

Nie sme lenive....prave tym ze cely den sedis by ti aktivny pohyb prospel.... ak chodis do prace verej.dopravou vystup o jednu dve zastavky skorej, ak chodis autom tak zaparkuj dalej... namuesto vytahu pouzi schody....alebo doma pred spanim 10-15min strecink..ten das aj pri televizore...
Kedbudes ozaj chciet tak si najdes aj cas aj energiu...a na chudnutie treba prehodnotit jedalnicek

kitycat
3. aug 2020

Ten cas zabity cestovanim...neviem si predstavit kde tam chces napchat aj cvicenie...

autor
3. aug 2020

@pupavka89 tak cvicit chcem, lebo to proste telo potrebuje

Zacnem s tou jogou, to ma kedysi bavilo aj posilnovanie.

eliska13
3. aug 2020

Ani sa nečudujem, keď vstávaš o 5 možno nie si ten typ na ranné vstávanie a si unavená už na obed.Skus cvičiť cez víkend bicykel, beh, ak Ťa bavi a ostatné dni len doma čo si nájdeš niekde na webe.clovek je znudený z toho sedenia a ranného vstavania.Alebo večer aspoň rychlochodzu ja, keď idem idem na silu, ale potom prídu endorfíny a preberiem sa

jessicai
3. aug 2020

Je to ťažké prinútiť sa... poznám to. Vstávam o 4.15 hodine a som ranný spáč tak každý deň trpím pri vstavaní.
Ked sa mi podarí prinútiť cvičiť poobede keď prídem z práce je to len preto, že začnem hneď keď prídem z práce. Dám si kávu a idem s myšlienkou, že aspoň chvíľu niečo nejaký pohyb vykonám a nakoniec zvládnem aj hodinu 3x za týždeň.

petra_ko
5. aug 2020

Ahoj, no v lete to je ťažšie, hlavne to teplo robí svoje a človek je viac unavený a bez energie a láka ho to viac von ako cvičiť 🙂. Ak máš toho veľa, ťažko sa premôcť. Skús si energiu doplniť. Niekto mi poradil Macu, výživový doplnok, od kedy beriem, sa cítim skvele a mám omnoho viac energie nie len na cvičenie, ale všeobecne. Ja si kupujem v lekárni, značka Boos. a Mám energie habadej, až veľa 🙂

autor
5. aug 2020

@petra_ko macu beriem cca mesiac :/ ale vcera som sa donutila na prechadzku a Dnes mam v plane jogu, musim sa prinutit...snad to staci na zaciatok

autor
5. aug 2020

Dakujem dievcata za rady

kristinkakvetinka
5. aug 2020

Tak cez tyzden urob len nejaky light pohyb alebo prechadzku a cvic cez vikend ,bicykel,beh ,turistika atd. A menej jedla.

tinka8316
5. aug 2020

Ahoj, pokiaľ cítiš únavu, je dôležité doplniť do tela látky, ktoré ho "nakopnú". Ja napr. užívam chlorellu a mladý jačmeň - jednak telu dodajú potrebnú energiu, ale zároveň ho čistia, detoxikujú, sú prevenciou pred rôznymi chorobami a v kombinácii s trochou pohybu a zdravšou stravou pomáhajú aj chudnúť 🙂 ak by si chcela bližšie info, viem ti k tomu napísať aj viac 🙂

1gabriela13
5. aug 2020

Cez deň som zo skoro 3 ročnou slečnou ktorá sa nezastaví ani na sekundu, vždy jej musím byť v pätách, pritom varím keď vydá, upratujem, periem a o 10ej ideme von kde pri nej bežím vedľa ako sa bicykluje, toto cele trvá 2 hodky, potom obed a poobede mi spi tak 45min. A od tej 3ej zas do 8ej lozim na preliezkach (keď idem cvičiť tak do 6ej).z 24h spím 6-7h. No ale k veci. Všetko čo píšeš sú len výhovorky. Fakt ako keď to dávam ja co denne sa nachodim pri dcére 25km a to bez srandy a k tomu ešte týždenne 3-4x chodím cvičiť tak to dá každý. Všetko ostatné sú len výhovorky, že nevládzem, som unavená atď. Jednoducho neuvažuj natom že si unavená, zober si veci a chod cvičiť. Uvidíš ze je v tebe oveľa viac ako si to vieš predstaviť!

1gabriela13
5. aug 2020

A ešte jedna veľmi dôležitá vec, tuším ešte dôležitejšia ako cvičenie je stravovanie. Je pekné že budeš chodiť cvičiť ale ak nezmeníš stravu, ani kg nepôjdu dole. Treba zmeniť celkovo životný štýl. Nie je to vôbec take jednoduché a potrebuje to veľa vytrvalosti ale ak niekto chce, tak iná cesta ako úspech neexistuje 🙂

autor
6. aug 2020

@1gabriela13 ked mam nedajboze homeoffice, tak tiez lietam po dome, proste nesedim cely den a mam energiu, lebo proste sa hybem....mna zabija to sedenie v kancli
ale uz som sa rozhybala, takze pohoda