Ako dostať kortikoidy z tela?

katkaluky89
16. mar 2017

Ahojte prednedavnom som bola hospitalizovana a v nemocnici na nalievali s kortikoidmi. Neziaducim ucinkom bola extremna chut do jedla ze priberam aj teraz ked sa napijem vody a na bokoch sa mi narobili uz strie ako praska pokozka. nema stym niekto skusenost ako sa detoxikovat od toho? dakujem

jeannna
16. mar 2017

@katkaluky89 A ake vysoke davky si dostavala aku dobu? Ja uzivam kortikoidy tiez, konkretne Metypred uz vyse mesiaca a zatial klop klop ziadne kila navyse ani strie. Ako si z nemocnice doma, ich uz neberies?

katkaluky89
autor
16. mar 2017

teraz uz neberiem davali mi ich v novembri 7 dnia potom v januari len 3 dni lebo by mi odpalili pecen. davali mi to do zily konkretne ten Solumedrol kapalo mi to 3 hodky ale jem vsetko co mi pride pod ruky booze ☹ mozno ze ked uz pracujem nemyslim na jedlo tolko len ked pridem domov chladnicka tras sa a este v maji ma budu operovat a neurochirurg kazal schudnut aspon s brucha nakolko budem na bruchu lezat pri op.
@jeannna

jeannna
16. mar 2017

@katkaluky89 Tak to mi pride dost brutalne, ze po 7 dnoch uz registrujes taketo príznaky. Detoxikovat asi hlavne tekutinami, chlorelou, zelenym jacmenom. Ja beriem max. 12 mg denne, podla potreby.

katkaluky89
autor
16. mar 2017

@jeannna popravde a polopate som nenazrana. nikdy som nemala strie a lekarka mi to potvrdila ze je to stoho ze som hned nabrala. ten jacmen je caj?

jeannna
16. mar 2017

@katkaluky89 Ten jacmen je prasok, ktory si das do vody, je taky zeleny a ja som s nim velmi spokojna. No ano, strie byva po prudkom priberani, ja mam strie este od puberty, vtedy som byala akasi nenazrana, momentalne vazim menej, ako ked som mala 14 rokov. Ale tiez mam obavy, co so mnou tato liecba spravi ☹

katkaluky89
autor
16. mar 2017

@jeannna mozno na kazdeho inac ja som zacala nadmerne zarastat aj fuzky som mala ale vytratilo sa. nadmerne priberat staci ze len pohar vody a ja som plna. zajtra si zabehnem kupit ten jacmen pozerala som aj nejake detox caje ta chlorella ako si pisala je vraj dobra

jeannna
16. mar 2017

@katkaluky89 A kde si zacala nadmerne zarastat? Na tvari, alebo inde na tele?

katkaluky89
autor
16. mar 2017

na tvari ale to sa potom vytratilo bola som zhrozena

anieli_1
16. mar 2017

@katkaluky89 ten jačmeň chlorella je super vec len nájdi človeka čo sa tým zaoberať aby ti pomohol nastaviť dávku ( nie to čo je na krabici)...Môj ocino robí okrem iného aj s tým....A keďže si dostávala do žily tri dni zrejme to boli pulzy čo je silná dávka ...To ochlpenie mám aj ja a s tou pazravostou tiež až na to že ja nenaberam ale to sa ti postupne upraví len sa začni sama kontrolovať lebo to už je skôr v hlave ako kvôli tým liekom...Držím palce

anieli_1
16. mar 2017

@jeannna moja ja mám tiež na tvári kvôli prednisonu chĺpky biele ale dlhé a husté aj baby písali že to mali...Že to keď sa vysadí kortikoidy tak sa to upraví

katkaluky89
autor
17. mar 2017

@anieli_1 dakujem pekne 🙂 velmi ste mi pomohli fakt uz neviem na koho sa obratit

katkaluky89
autor
17. mar 2017

@anieli_1
uz neurochirurg mi vysadil vsetky lieky lebo by bol problem s uspavanim len v pripade silnej bolesti uz len guajacuran

anieli_1
17. mar 2017

@katkaluky89 držím palceky všetko bude dobré...Ja som mala asi všetky nežiaduce účinky kortikoidov...Znížili mi dávky tak je to lepšie...Už len to ochlpenie na tvári a ruky sa mi trasú a ešte mám trochu tvár zavodnenu ale oproti tomu čo som mala to je už nič ....Je to svinstvo ale keď sa musí ☹

sintra
17. mar 2017

Lenze ty sa jednoducho musis zacat ovladat. Od januara uz presiel dost dlhy cas, nemozes to prejedanie zvalovat donekonecna na kortikoidy. Napriklad moja kolegyna, ktora je o dobre tri desatrocia starsia od teba, berie kortikoidy uz tri roky a za cely ten cas pribrala mozno nejake tri kila, pretoze si jednoducho povedala, ze nechce vyzerat ako gula a robi preto vsetko.
Ja tiez beriem jeden z typov liekov, ktore vplyvaju na zvysenu chutdo jedla a priberanie, ale bojujem s tym. A z vody nepribera nikto, to je somarina. Vodu mozes akurat zadrziavat v tele. Klucove je to, co jes.

katkaluky89
autor
17. mar 2017

@sintra dobre prvy krat v zivote som to dostala..a nevedela som ake to hude mat nasledky a ze to budem musiet ovladat.. ja ziadam o radu to je vsetko.

katkaluky89
autor
17. mar 2017

@anieli_1 dakujeem

sintra
17. mar 2017

@katkaluky89 No ved ziadas o radu a ja ti ju davam 🙂 Od januara mas tie kortikoidy z tela davno vonku, nase telo detoxikuje a vylucuje priebezne. Tvoje prejedanie uz nie je sposobene liekmi.

katkaluky89
autor
17. mar 2017

@sintra no to hej tolko liekov berie otec po IM. ale neurochirurg uz vysadil vsetke lieky uz len v pripade chronickej bolesti

zibi
23. mar 2017

@katkaluky89 predpokladam ze si brala vysoke davky kortioidov a infuzne to davaju vacsinou taku 100 az 200 mg a to je nieco uplne ine ako injekcie, chcem sa spytat, vysadili to to postupne? lebo ono by si z injekcneho stavu mala prejst do tabletkoveho, a vysadzat postupne, aby si si neodpalila nadoblicky a neschaosila hormony...
ja som dlho chudla z kortikoidov a na kazdeho to inak posobi... vacsinou tie udrziavacie davky 4 az 5 mg nic s clovekom nerobia a tie nad 20 uz mozu ..
skus si kupit pyridoxin - on odvadza prebytocnu vodu z tela, ale musis minimalne 200 mgdenne, pripadne si kup milgamu

pomohli mi aj caje ako zihlava, praslicka, plus doplnky z DM ky kneipp na odvodnenie organizmu
velmi dobre robi aj MSM je to vlastne doplnok stravy, pripadne biotin
nebolia ta klby alebo ti v nich nepraska?
na co si vlastne brala kortikoidy?
mozes v noci spat?

katkaluky89
autor
24. mar 2017

@zibi vysadili mi to hned ziadne postupne v klboch praska a davali mi to od bolesti vraj

zibi
24. mar 2017

@katkaluky89 odporucam MSM to ti pomoze na klby a aj ti odvodni telo a detoxikuje od kortikoidov
plus kneipp skus z DM ky na odvodnenie a vysoke davky vitaminu B6 tiez odvodnuje
a pi praslicku so zihlavou

zibi
24. mar 2017

@katkaluky89 apropo kolagen potlaca chut do jedla..cize aj ti pomoze na klby, aj nebudes taka hladna , a skus aj chrom ... swanson.sk ma dobre a kvalitne doplnky, pripadne jamieson.. ale msm ma len swanson, kolagen vyskusaj dr. max alebo si objednaj z mimibazaru od simony ...

maminka1986
9. feb 2018

8
@sintra pises hluposti..kortikoidy rozvratia cely metabolizmus a ludia chudnu aj tok pobpribrari alebo nechudnu...tak prosim ta netrep...ja mam vysadene kortikoidy od oktobra berem udrsiavaciu chudnem 2 mesiace a schudla som pol kika!!! Cbivim 5x do tyzd mam jedalnicek od trenera
Takze to nie su vyhovorky ani prejedanie sa ale KORTIKOIDYsu dlhodobo v tele

maminka1986
9. feb 2018

@katkaluky89 ahoj schudla si po dobrati kortikoidov? Ak ano pp akej dlhej dobe??

katkaluky89
autor
10. feb 2018

@maminka1986 neschudla skor som pribrala dost

maminka1986
11. feb 2018

ahoj aj po ich vysadeni a stravu si upravila?? Ja cvicim 5x do ryzd strava upravena a nič to je o nervy a dake múdre tu bufu písať ze z prejedania kokos!!

zibi
11. feb 2018

@maminka1986 mne dost pomohla aswaganda ona znizuje kortizol do je vlastne rozhadzany pri kortikoidoch a tiez NAC.plus som brala kolagen..este stale som mierne zavodnena no konecnemam normalnu tvar a aj zaludok

maminka1986
11. feb 2018

@zibi to je co prosim ta? Kde to kupim? Kotizol ovplyvnuje chudnutie? Tvar mam celkom ok uz

zibi
11. feb 2018

Anoplyvnuje..tie kortikoidy vlyvnuju vsetko glukozu,hospodzrenie so sodikom,draslikom,zadrziavas vodu,podporuju ukladanie tuku na tvari,zaludku,krku...aswaghanda je ajuverdska bylinka a ovplyvnujevela veci a jedjou z mnohych je aj znizovanie koryizolu a ovplyvnovanie znizovanie brusneho tuku
Aj NAC znizuje chut do jedla ,zachvatove prejedanie,niekto z prednisonu vela je..a na odvodnenie robi dobre aj doplnik z visne..
Vsrtko od swanson.maju stranku.
Swanson.sk
A tento nazov hladaj - Ashwagandha KSM-66
Nac najdes pod tymto nazvoma visnu pod nazvom hi actives tart cherry pomaha odvodneniu..skus

maminka1986
11. feb 2018

@zibi ďakujem ja sa praveze meprejedam vôbec..cvicim delena strava a nuc iva cca kilo a pol oki skusim dakujem