Ako a čím začať pri chudnutí?

11. apr 2023

Ahojte 👋
Prosím vás o radu prípadne aj skúsenosti ako a s čím ste začali pri chudnutí z obezity... myslím cviky... aké a akou intenzitou... Viem že stravu upraviť, skôr mi ide o to cvičenie... Ďakujem

tosaneda
11. apr 2023

..pokojne aj chodza, dlhe prechadzky a co sa cvikov tyka tak pozri vyraz "kalanetika" jednoduche a nenarocne cviky co sa daju cvicit aj doma..

micusa2222
11. apr 2023

začať jedlom..polovičné porcie na tanier a samozrejme cvičením..inak sa nedá...

autor
11. apr 2023

@micusa2222 jedlo mi je jasné 🙂 pýtam sa na cviky... cvičenie je široký pojem 🤷

marca12
11. apr 2023

Rychla chodza je super. Postupne si pridavaj viac km. Zacni pozvolna kolko budes vladat a kazdy den pridavaj o kusok viac.

anastasiagrey
11. apr 2023

Hlavne niečo, čo Ťa bude baviť. Vtedy vieš vydržať aj sa na pohyb tešiť. Chôdza je podľa mňa top. Plus strava a pevná vôľa. Držím palce 🍀

lujza123
11. apr 2023

V prvom rade si nájdi šport-pohyb ktorý ťa bude naozaj baviť a taky aby ti bol šitý na mieru, podľa tvojej povahy.
Napriklad:
Si spoločenská, miluješ tanec - prihlás sa na tanečnú alebo zumbu.
Si introvert, nerada medzi ľuďmi - nordic walking - rýchla chôdza z paličkami
Rada plavas? Skus plavaren, ale žiadne čvachtanie a plávanie ako kačica s hlavou nad vodou, proste plávať naplno a poriadne (kraul, prsia)
Vies ze nemáš ziadnu vôlu ani výdrž - kúp si permanentku do fitka a trénera. Alebo nejakého online trénera, fitshaker alebo schudni s dave si dosť chvália.

Alebo si pusti videa, toho je hrozne moc najdi si také co ta budu baviť a bude ti precvicujuci sympatický

+ pridaj bežný pohyb, kam sa dá chod na bicykli alebo pešo, po schodoch

Musíš si nájsť niečo pri čom vydržíš, aj keď schudneš je dobre ďalej cvičiť a hýbať sa. Chudnutie - dieta je už navždy, áno znie to otrasne ale je to super - žiť a jesť zdravo, mat silné telo, uvidis

zeldia
11. apr 2023

Ja by som povedala niečo čo vieš robit bez problémov a výhovoriek veľmi veľmi dlho najlepsie “do konca života” takže cvičiť doma podľa netu, chôdza alebo beh, merať si kroky alebo úspechy v behu, chodit do fitka alebo na hocijaké spoločne cvičenia ak to máš blízko domu a máš cas aspoň 2X tyzdenne, chodit tancovať alebo na turistiku - pravidelne, ak bývaš v panelaku chodit po schodoch - vzdy….

autor
11. apr 2023

Dievčatá zabudla som dodať, že bývam na dedine a som doma s otcom (zťp) ale ďakujem za tipy 😘 len už musím konečne začať a vytrvať! Lebo najdôležitejšie je začať 🙏

zic
11. apr 2023

v kazdom pripade cviky su fajn na spevnenie tela, ale z toho neschudnes. Cvicenie je oproti spravnemu (ne)jedeniu uplne nepodstatne co sa tyka palenia kalorii... by si musela cvicit ako kulturistka, ak by to malo mat taky vplyv ako spravne jedlo.
Samozrejme ked bude chudsia a budes chciet dobre vyzerat (nie makko, ale tvarovat telo), tak je civenie dolezite... len teda aby si si nemysela, ze miesto nejedenia staci sa hybat... to nestaci

autor
11. apr 2023

@zic ľudkovia nechcem sa nikoho dotknúť ani to neberme nikto v zlom, ALE...
O strave viem, potrebujem radu ohľadom cvikov a úplne najlepšie niekoho takého, kto si tým všetkým prešiel a udržal si váhu naďalej...

autor
11. apr 2023

@zip pred šiestimi rokmi som schudla 20 kíl, lenže to som aj pracovala, teraz som doma so zťp otcom tak preto sa pýtam ako začať...

luccija
11. apr 2023

Tak začni každý deň rýchlochôdzu a potom si predplat fitshaker ja radšej cvičím doma

akiana
11. apr 2023

Neexistuju lepsie alebo horsie cviky na chudnutie, fyzickou namahou, akoukolvek, spalujes kalorie a ak mas spravne nastavenu stravu, budes chudnut. Neda sa povedat, cim budes spalovat viac alebo menej, to zavisi od tvojej telesnej konstitucie, metabolizmu, atd. Lenze akekolvek cvicenie ti bude nanic, ked neupravis stravu a nedostanes sa do kalorickeho deficitu, takze zacni tymto.

banalu
11. apr 2023

Ja som zacala chodzou, nasla som si usek v dedine a isla som - hore kopcom, dole kopcom rovina... 3-5 km kazdy bozi den, neskor chodza hore kopcom beh dole a rovina a potom beh cele kolo... tak som to rozchodila az na beh 6-8 km 4-6x do tyzdna. A spravila som to z dna na den, proste som si povedala, ze dnes zacinam a hotovo 😂
A nikdy si neurcujem - ze chodim behat pondelok, streda, piatok. Idem ked mozem, lebo pri malej sa mohlo stat, ze som nemohla tie dni ktore by som si urcila a tak som niekedy bola 6x v tyzdni a niekedy len 4 a bolo kedno ci to bola Nedela alebo streda. Teraz ju uz rano muz postrazi kym zacne v praci, ked som zacinala tak s nou v kociku na prvy ranny spanok. Ale aspon ked aom sla prvy krat behat bez kocika tak som dala vsetky osobne rekordy 😂

magdalenal
11. apr 2023

My sme so sestrou sli podla Jillien Michaels, ma videa na YT nieco na ulizto, je to na kazdy den pol hodka, nam to sadlo, sestra dala za rok skoro 20kg, trochu upravila stravu a drzi si vahu aj po 2 porodoch. Ja trochu menej, ale vzdy ked znova nabehnem na jej program, po mesiaci to krasne vidiet. Zacali sme 30 day shred a potom tymu dalsimi. Drzim palce

t1nusa
11. apr 2023

vyskúšaj Fitshaker, ak ti ide priamo o cvičenie - 20-30 minút denne doma odcvičíš a hotovo, cvičenia sú pekne vysvetlené, v tvojim prípade odporúčam nastaviť si program novoročná výzva z akéhokoľvek roku a pekne každý deň plniť tréning ☺️

micusa2222
12. apr 2023

na yt milión cvikov..ale je to individuále,,,treba vyskúšať..