Aké výhody môže priniesť pravidelné cvičenie ženy pre rodinu?

12. aug 2024

Ahojte,aké výhody môže priniesť pravidelné cvičenie ženy pre rodinu resp.deti,poprípade len partnera ,aké hlavne výhody vidíte u žien ktoré cvičia a ktoré nie ? Majú podľa vás šťastnejšie rodiny alebo ako to vnímate na niekom ? Má manžel potom krajšou ženu,je spokojnejší ,mama sa viac venuje deťom ? Samozrejme sú také aj bez cvičenia,ale ide mi hlavne o výhody či už z vašej strany keď cvičíte alebo ak nikoho takého poznáte 🙂

luccija
12. aug 2024

Zdravie, energia, dobrý pocit, vyventiluju sa.. vedú deti k športu.Vedia spolu tráviť voľný čas ako rodina aktívne.

viestta
12. aug 2024

Kazdy clovek ma mat cas sam pre seba a je uplne jedno ako ho stravi. Psychohygiena je dolezita. Cvicenie je len jedna z foriem psychohygieny, ktora je potrebna pre konkretneho cloveka ale aj pre jeho okolie, pretoze cloveku da cas vypnut a potom zrelaxovany ma viac energie na tych ostatnych co su okolo.

sense
12. aug 2024

Ja ako žena vidím výhodu pre mňa že sa cítim lepšie...a keď sa cítim ja lepšie vplýva to pozitívne aj na okolie ..spokojná matka spokojné dieťa...
A keď vidí dieťa matku prirodzene športovej, športuje aj ono...
Si to vezmi tak keď ty strávis celé poobedie na mobile , bude divné žiadať od dieťaťa aby na mobile nebolo ale športovalo...

brrunetkaa
12. aug 2024

- čas pre seba
- zdravie
- psychohygiena
- vyššie sebavedomie
- pekná postava (nehanbi sa v plavkách v spodnom prádle kraťasoch atd)
- veľa energie popri deťoch pripadne na šport s manželom
- zdravý príklad pre deti v tejto dobe keď by najradšej sedeli len s mobilom (mám známych športovcov čo majú dieťa a to teda namiesto mobilu trávi čas na atletike plávaní alebo bicykli lebo ho to baví a vidí to doma u rodičov)
- realizácia aj inde než len v práci a doma

tykat
12. aug 2024

Poviem za seba... krize tak nebolia, takze mozem lepsie zvladat kazdodenny zivot. A to som hned veselsia a aj stastnejsia 😊

ndrag
12. aug 2024

pravidelne sa hybem asi od 25tky, teraz mam pred 40. Najvacsia vyhoda? Citim sa stale na 20, energiu by som mohla rozdavat. Neviem sa vcitit do ludi v mojom veku, co sa citia staro a vselico ich uz boli. Nepoznam to. A ako bonus zivoz bez nadvahy, pekna postava, dlhsia mladost. Nemenila by som tie hodiny “utrpenia”pocas sportu za lenivy zivot ani keby co bolo. 😉

mamutka
12. aug 2024

Človek je potom plnsi energie a šťastnejší. U seba to poznám, aj muž povedal, že po cvičení (na vzduchu) som iná. Sama citim, ako som happy a mám kopec energie. Človek môže mať rôzne hobby, na oddych je dobrá kniha, maľovanie, čokoľvek, ale intenzívny šport na vzduch ti parádne rozprúdi krv a človek sa cíti úplne inak, ako keby miesto toho čítal knihu hodinu. A šťastná mama plná energie znamená zväčšia aj šťastnejšiu atmosféru v rodine

zuzitko74
12. aug 2024

Možno potrebuješ dať benefity cvičenia na akúsi pomyselnú misku váh, kde na jednej strane sú čas a financie, ktoré do toho musíš vraziť a na druhej strane ten úžitok pre rodinu. Možno tým chceš presvedčiť niekoho, kto ti na to frfle. Ale aj keby si bola v tomto trochu ,,sebecká" a cvičila by si len pre svoj vlastný úžitok, tak aj tak máš na to právo.

maminkadeticiek
12. aug 2024

Boze ano!1.Vyventilovanie hlavy,cas pre seba,vybite energie-pokojnejsia mama doma.
2.Viac energie-pociti cela rodina.
3.Formuje sa postava,zena sa citi pritazlivejsia,vnima sa byt krajsou -benefituje manzel kedze casto s tym rastie aj libido.

domiklik
12. aug 2024

Dávaš pekný príklad deťom, ze je super si zacvičiť aby si si skvalitnila život,zlepsila zdravie, psychiku. Napríklad. Deti kopírujú.

kiki68
12. aug 2024

Hlavne psychohygiena a potom ten dobry pocit, ze mam skoro 40 a mozem nosit crop top, alebo co vidim. Tiez je to dobre pre celkove zdravie, tiez dieta pochopi cize mama ma nejaky svoj cas a ze nesedi kdesi na gauci.