Ak chceš schudnúť, možno viem ti pomôcť ➡️

ema926
22. apr 2021

Ahojte baby, asi pred týždňom a pol som sa rozhodla že pôjdem chudnúť. Od vtedy som schudla 3,5kila za týždeň a úplne zdravo, bez námahy a nejakých zbytočne utratených peňazí. Ani cent som neminula! Potrebujete len apku kalorické tabuľky. Nastavíte váhu, výšku, cieľovú váhu. Kalórie (kcal) Vám to predpripravý ale samozrejme si to môžte upraviť podľa toho ako to Vám vyhovuje. Kľudne, ak nebudete vedieť koľko kcal by bolo vhodne na vašu, váhu, aby ste ani nehladovali a pritom chudli kľudne napíšte.❤️ Dúfam Vám pomôžem. Ja som spokojná. (Neni to žiadna reklama, len chcem pomôcť a možno poradiť na základe vlastnej skúsenosti.)😊 Ja ani zďaleka nekončím s týmto štýlom.

ema926
autor
22. apr 2021

Samozrejme stravovať sa 5 krát do dňa. Raňajky, desiata, obed, olovrant, večera.

veronikaszabova
22. apr 2021

@ema926 staci si stiahnut KT, nutrienty a kcal vypocitat napr. podla Jozef Toth kalkulacky (na nete). Ziadna veda, ani nic strasne tazke.
Takze nechapem, s cim im chces poradit....

ema926
autor
22. apr 2021

@veronikaszabova nechápem prečo si protivná. Niekto to možno nevie. Ja som to tiež ešte pred dvoma týždňami nevedela.

veronikaszabova
22. apr 2021

@ema926 ja som protivna? A kde prosim ta? Ze som napisala, ako to je?
Ja pouzivam KT uz skoro rok, nie je to ziadna veda, porozumie im aj osoba s nizsim IQ

babovka2321
22. apr 2021

@ema926 3 a pol kila za tyzden si sa mohla akurat tak odvodnit, nic v zlom. Necakaj, ze budes tolko tyzdenne chudnut.

ema926
autor
22. apr 2021

@veronikaszabova opakujem chcela som len pomôcť, niekto možno nevie, že sa dá takto ľahko schudnúť. Ja nikoho do ničoho nenútim a ani nemohol za to nič nepýtam.

veronikaszabova
22. apr 2021

@babovka2321 tak tak, pochopi casom. Na zaciatku ide len voda prec.

gitusmezeiova
22. apr 2021

@ema926 ahoj 🖐️ som rada že s tým niekto sem došiel lebo asi 2 mesiace som sa stravovala podľa seba 3 hod odstup a išla som dole zo 79 na 75. No musela som vydržat aj hlad a bola som často nervózna. Potom my poradili babi kalorickú tabuľky a neviem kde som spravila chybu ale už nechudnem. Včera som sa odvážila a mám 76kg. Moja cieľová váha bola od Januára do Max apríla na 70kg. Nedala som to! A som z toho sklamaná, viem je to moja chyba.. proste my kleslo sebavedomie tým ,že som to zpackala. 🤦

veronikaszabova
22. apr 2021

@gitusmezeiova nemas pred menzesom? vtedy sa telo zavodni a kg idu hore - aj o 2kg

veronikaszabova
22. apr 2021

@gitusmezeiova pri zmene stravy nemas hladovat, nemas byt nervozna... Ides na to uplne zle.
Ja jem vsetko, drzim sa kcal a za rok -26kg

No nebudem sa tu pani urazlivej pliest, nech ti poradi ona, ked po 2t ide rozdavat rozumy.

makova333
22. apr 2021

@ema926 prepac, ale radit niekomu po tyzdni a pol vlastnych skusenosti je ehm slusne povedane dost odvazne.

ema926
autor
22. apr 2021

@veronikaszabova Preboha človek nemôže byť milý v tomto svete alebo sa snažiť niekomu pomôcť. Ja meriam 173cm vážila som 69,5kg a teraz vážim 66,0. Ja som nepotrebovala schudnúť 26kg, mne stačí tak 6kg takze v tom je rozdiel medzi nami.

ema926
autor
22. apr 2021

@makova333 chudnem už dlhšie ale týždeň a pol alebo dva podľa kalorickych tabuliek a mne to pomáha tak som myslela, že by to mohlo pomôcť aj iným ktorý si nevedia rady ako ja pred tým.

veronikaszabova
22. apr 2021

@gitusmezeiova

https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka

Podla tejto kalkulacky si vypocitaj kcal, makro nutrienty a prepis si hodnoty v KT.

Samotne KT davaju do tabuliek blbe hodnoty, casto ides pod svoj bazalny metabolizmus a vtedy si telo uklada na horsie casy.

Inak na FB je skupina kaloricke tabulky. Su tam super ludia, co sa tomu venuju uz roky. Pomozu ti dobre nastavit hodnoty.

Drzim palce

gitusmezeiova
22. apr 2021

@veronikaszabova
@ema926 ja si rada prečítam každej názor 👍

veronikaszabova
22. apr 2021

@gitusmezeiova ja som ti radu dala vyssie. Drzim palce, aby si sa dala na spravnu cestu.

ema926
autor
22. apr 2021

@gitusmezeiova vieš kľudne rob ako ti napísala @veronikaszabova ja sa nebudem hádať. Ona sa tomu venuje dlhšie ako ja. Ja som skôr mala namysli schudnúť pár kíl, nie tak veľa ako ona. Ja sa nehrám na odborníka, len som chcela byť milá a možno pomôcť niekomu kto si nevie rady z váhou ako ja pred dvoma týždňami. Znižovalo mi to sebavedomie a sebalásku ako aj tebe napriklad. Takze som len chcela pomôcť niekomu kto o tu pomoc stojí.

ema926
autor
22. apr 2021

@ema926 *s

veronikaszabova
22. apr 2021

@ema926 ide o to, ze ked ich pouzivas tak malo, sama ich este neovladas na 100% a ides radit inym. O to tu islo.
A je jedno, ci 6kg, 20kg, 50kg.... Princip KT je ten isty - drzat sa nutrientov ( hlavne bielkovin, aby sa nechudlo zo svalov), kcal. Vypnut aktivity, lebo v KT su nadhodnotene.
To je vsetko.

ema926
autor
22. apr 2021

@veronikaszabova dobre ďakujem

pavla013
22. apr 2021

@ema926 dievčatá pridajte sa do skupiny cesta k mojej premene. Su tam úžasne baby ktoré poradia, najdete tam recepty, výzvy na cvičenie a ine. Pomôžu aj s nastavením kalorickych tabuliek. Ja som veľmi rada že som objavila tuto skupinu. Nie su tam reklamy na žiadne pripravky, všetko je to o jedle a cvičení 🙂

39zlatusik
22. apr 2021

@ema926 Ahoj ja sa neviznam do Kt ako nastavit a jak niekto pise ze sa drzi podla kt ako to vlasne funguje budem rada ked mi pomozes

ema926
autor
22. apr 2021

@39zlatusik ďakujem. Napíšem správu❤️

pavla013
22. apr 2021

@39zlatusik ahoj, ak môžem, viem že to nebola otázka na mňa. Pozri skupinu, ktorú som pisala vyššie, pridaj sa, baby su zlaté poradia ti. Aj ja som zo začiatku mala problém chcela som to stale vzdať, bola som z toho na nervy stale všetko vážiť, vážim aj naďalej aj keď už približne asi viem čoho koľko je a stane sa že mam aj dni kedy začne vážiť a potom napr. večeru už nevážim dam si prevažne zeleninu a ostatné doplním iba približne 🙂 hlavne sa netreba stresovať 🙂

39zlatusik
22. apr 2021

@pavla013 diky

andrejka545
22. apr 2021

Kalorické tabuľky sú super vec, ale pozor na vypočítané kalórie ktoré ti aplikácia vypočíta. Väčšinou sú na spodnej hranici, veľmi nízke, čo zaručí rýchle schudnutie, avšak je to neudržateľné pretože sa dostaví jojo efekt (vlastná skúsenosť). Pre zdravé a udržateľné chudnutie je dobré nastaviť si kalorický deficit 300-400 kcal na deň. Čím menší, tým udržateľnejšie schudnutie. Kalorické tabuľky sú super najmä v tom, že si tam môžeš potraviny zaznamenávať a počítať prijaté kcal.

ema926
autor
22. apr 2021
teleskop
22. apr 2021

@ema926 s touto aplikaciou som schudla 17 kg, a zijem s nou uz 3 roky, udrzujem sa nou a teda rada by som dalej zhodila, uz palikacia nestaci..kedze stres vylucuje kortizol a ten sposobuje priberanie...

ema926
autor
22. apr 2021

@teleskop tak skúste znížiť príjem kcal, ale znížte aj kalorický deficit.

veronikaszabova
22. apr 2021

@ema926 znizenim kcal sa automaticky znizi kal.deficit.
Ked nevies, ako ma nastavene KT, aky ma bazalny metabolizmus, vysku, vahu, aktivity, pracu, pomer tuku v tele - je blbost radit znizit prijem kcal, nakolko sa lahko dostane pod bazal.

@teleskop skus si dat viacej dni po sebe cheat day, nech sa telo zasa nastartuje
A s tym kostizolom mas uplnu pravdu, treba menej stresovat 😄