Stahovanie sa do Prahy s deťmi

29. jún 2022

Ahojte, stahovali ste sa niekto s malymi detmi do Prahy? Nasi maju 5.5r a 2r. Ako ste vy a deti zvladli tu zmenu? Aky tam je rodinny zivot? Netravite prilis vela casu cestovanim? Nemali deti problem s cestinou? Starsi by siel este na rok do skolky a s mladsou by som bola este rok na rd. Vdaka za odpovede 🙂

vikusjk
29. jún 2022

Ahoj, neporadim ti zial ohladne adaptacie na zmenu, ale co sa tyka rodinneho zivota, svagor tam zije s dcerou a asi zalezi, v ktorej casti budes byvat, oni byvaju v casti Praha 10 - Strasnice a ta oblast je skvela. Boli sme u nich viackrat, je tam kopec zelene, nie je to taka betonova dzungla. Je tam pokoj a Praha celkovo je krasna a je tam kopec miest pre rodinne vyzitie. No a ak mas poblizku metro, tak to je mega vyhoda.

diamond007
29. jún 2022

Deti to zvládnu vždy lepšie neboj. Kamoška sa sťahovala teraz cez pol zeme s deťmi- 3 a 6rokov a vravela že deti to vždy najlepšie znášajú, lepšie ako oni dospelí. A to sa nestahovali prvýkrát zo štátu do iného štátu

amelia89
29. jún 2022

Cestovanim myslis ako? Z prace domov? v prahe je super integrovana doprava- muz ide radsej metrom ako autom lebo by mu to trvalo dlhsie. Ak este nemate byvanie tak hladat blizsie k praci resp skolke atd.

autor
29. jún 2022

@amelia89 vdaka za odpoved, ano take to cestovanie, ze vziat dieta do skolky, my do prace a potom poobede spat...celkovo rozmyslam nad takym rodinnym manazmentom, kedze to bude viacmenej na mne 🤔 hladame ubytko aj skolku tak, aby to nemal manzel daleko do prace, ja zatial neviem, kde by som robila, kedze ma caka este rok na rd, ale predpokladam, ze s mojim vzdelanim by som si mohla najst aj nieco blizsie reps minimlane scasti na homeoffice 😌 manzel bude robit v Prahe 5... Zatial mame ale problem zohnat skolku, kedze je uz koniec juna 🙈🙈

autor
29. jún 2022

@vikusjk ano toto ma tam velmi laka, parkrat, co som bola v Prahe, bola som nadsena 😍 su tam spokojni?

vikusjk
29. jún 2022

Ano, oni su tam spokojni, ale po 12 rokoch v byte (su v podnajme) sa zacinaju pozerat po nejakom domceku blizko Prahy niekde, kde bude zeleznica, ale pri tychto podmienkach v CR to bude este asi par rokov trvat 🙈

amelia89
29. jún 2022

Vies co, nerada niekoho strasim ale teda ta skolka je dost problem v prahe a hlavne ked este maly nema prechodny ani trvaly pobyt, ale ak pojdete do sukromnej myslim ze by ste mohli nieco najst.
Praha 5 je trosku siroky pojem, ale ak je to andel a okolie tak to je fajn,mne sa ta cast prahy paci aj na byvanie.
Neviem aku pracu si mala predtym ale jasne v prahe je tooolko na vyber a home office by si nemala mat problem ☺️
To cestovanie - no ako hovorim,skusit to koncentrovat okolo manzelovej prace aby napr vzal maleho po ceste do skolky atd. Ale aj ked sa zda ze praha je velka atd ono je to na taketo presuny celkom v pohode ak teda nejdes z jedneho konca na druhy.

autor
30. jún 2022

@vikusjk ano, o takychto pripadoch som uz aj ja pocula 🙂 a tiez si viem predstavit, ze by sme sa raz takto dopracovali k domceku

autor
30. jún 2022

@amelia89 ano, statne skolky uz nie je sanca, obvolala som uz vsetko mozne, sukromne som nejake este volne nasla, ale teda musime to zladit s ubytkom, co nie je uplne easy 🤔
V ramci Prahy 5, pozerame okolo Andela resp par zastavok za, tam je to fajn?
Este sme rozmyslali, ze v podstate byt hocikde na zltom, zelenom metre do vzdialenosti 30min do manzelovej prace, by bolo ok 🤔
Pojdeme zatial len do prenajmu, takze to nebude nase finalne ubytlo