Pôrod Vsetín 2022

amy1122
30. máj 2022

Ahojte,rodila ste niektorá té to rok vo Vsetíne ? Chcem sa spýtať ako to tam funguje..Ci treba platiť alebo to preplácaju, alebo ako to všetko funguje 🙂

Dakujem

e1i
30. máj 2022

@amy1122 ja som si zistovala inde v CR. Zaplatis to najprv cele (pred porodom zalohu a potom doplatis) a nasledne si to das preplatit svojej poistovni

macko1007
30. máj 2022

@amy1122 platis planovany ciarsky a z toho cast poistovna preplati..ak mas rodit normalne tak od 37tt sa chodi lazdy tyzden na kotrolu ktoru platis,samotny porod neplatis..ak vznikne situacia,ze ti musia urobit akutny cisar neplatis nic

ivuskaa159
31. mar 2023

baby čo ste v tomto roku 2023 rodili, prosim vas, chcem sa spýtať. Tiež chcem íst rodiť do Vsetína. Mám poisťovnu Union. Treba si tam pred pôrodom doniesť už vopred vypísané nejaké tlačivá/ súhlasy od tejto poistovne ? Akože to poistovna schválila už dopredu ? Aby potom nevznikol nejaký problem, že som niečo mala mať a nemám. Neviem sa k tejto informácií dopátrať ani na stránke Unionu ani na webe nemocnice. :(

11silvia11
5. jún 2023

@ivuskaa159 ako ste dopadla nakoniec,bola ste vo Vsetíne?

ivuskaa159
12. jún 2023

@11silvia11 áno bola som tam rodiť. Servis super, všetok personál je tam veľmi ústretový. Keď je problém, všetko riešia hneď, presne mi povedali co kam poslať, zaniesť, aj mi to napísali aby som nezabudla. Komplet dokumentácia pôrodu. Pôrod síce ťažký ale maly mal skoro 4kg takze tak. Pôrodná asistentka bola celu dobu veľmi milá a ústretová, venovala sa len mne. Nebehala inde. A vo sa týka papierov, vraj si to vyriešia poisťovne medzi sebou. Tak uvidíme, ešte mi neprišla žiadna faktúra z unionu. 😕 Dúfam ze ani nepríde. 🙈 Aktuálne su to 3tyzdne od pôrodu.