Očkovanie proti Covid-19 v nemocnici Čadca

bloger
4. jún 2021

Ahojte chcem sa opýtať má to už niekto za sebou ako to tam funguje? Dakujem pekne chcel by som sa dať tiež zaočkovať ale mám strach

ivanaks
4. jún 2021

@bloger Vôbec sa niet čoho báť, ja som 3. deň po a už som bez teploty aj ruka bolí už len máličko. Registrácia je pri bufete, lepšie je, keď si dotazník aj tie ďalšie tlačivá vytlačíte doma a vypíšete vopred (bez dátumu a podpisu). Nájdete ich na webe nemocnice. Keď nemáte tlačiareň, vypíšete tam. Volajú dovnútra, skontrolujú tlačivá, kartičku poistenca, poučia a potom idete ďalej (iné priestory) na očkovanie. Po očkovaní si tam 15 minút posedíte a môžete odísť. Podľa potreby Vám orazia aj priepustku do roboty. Večer čakajte teplotu, bolesť ruky, prípadne aj hlavy, celého tela - proste všetko, čo mávate pri silnej chrípke (niekto má hnačky, zimnicu, návaly horúčavy, triašku - je to individuálne; mňa prvú noc postihla nespavosť a extrémny smäd). Ak sa Vám spraví opuch na ruke, dajte studený obklad. Na druhý deň Vám môže byť zle (pocit choroby, slaboty, horúčka), na tretí som už fit, len máličko bolí ruka.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bloger
autor
4. jún 2021

@ivanaks super dakujem ti veľmi pekne a môžem sa ťa opýtať čo ťa presvedčilo ísť verila si tomu alebo si to urobila kvôli rodine blízkym veríš že to naozaj funguje? Prepáč že sa takto vypytujem

ivanaks
4. jún 2021

@bloger Mala som covid a priznám sa, už by som si to nechcela zopakovať. Navyše nám v rodine umrel nezaočkovaný človek, kým jeho zaočkovaní príbuzní z rovnakej domácnosti ani nepostrehli, že im niečo je alebo vôbec by malo byť. No a nebol príliš starý...

ivanaks
4. jún 2021

@hettinka Ono je to naozaj veľmi individuálne. Moja mama ani pri jednej dávke nemala teplotu a ruka ju tiež veľmi nebolela. Každý máme iný imunitný systém.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanaks
4. jún 2021

@hettinka Presne, môj muž je zatiaľ len po 1. dávke AZ a tri dni mal teplotu, bolela ho hlava aj ruka. Sestra žije v zahraničí, dali jej Johnson and Johnson a tri dni mala pocit, že umrie - horúčka, triaška, silná migréna, slabosť, nevládala ani zájsť na WC. Potom už bola absolútne OK. Kámoškin muž v Maďarsku "vyfasoval" Sputnika a nebolo mu vôbec nič, ona po prvej dávke AZ mala horúčku a silné bolesti hlavy. Osobne si myslím, že očkovanie proti covidu má svoje opodstatnenie a riziko úmrtia po očkovaní je menšie ako v dôsledku covidu. Navyše, antivaxeri o každej vakcíne (napr. MMR) budú tvrdiť, že môže spustiť rakovinu, autizmus, autoimunitné či neurologické ochorenia a pod. Každý sa musí rozhodnúť sám, čomu chce veriť.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
savanna
4. jún 2021

Ja som bola v Cadci, organizacia v pohode, nie je sa vobec coho bat. Ja som mala len miernu unavu a bolest ruky, inak ziadne priznaky a celkovo som sa v okoli ani nestretla s tym, ze by niekto mal nieco vaznejsie, max zimnica, zvysena teplota 1-2 dni, to sa predsa da vydrzat. Vezmi si, ze ked dostanes kovid, mozes zostat lezat aj cele tyzdne, v porovnani s tym je bolest ruky zanedbatelna.

jaroe
4. jún 2021

@bloger preco sa chces očkovať, keď máš strach? Keď máš pochybnosti, radšej si to ešte premysli. Nie je to "bežná sladkosť". Narážam na trápny informačný leták nášho ministerstva 🙂

ivanaks
5. jún 2021

@jaroe Mať strach je predsa normálne. Je to strach z neznámeho. Lenže neraz je to práve strach, čo nás posúva vpred - prekonávaním strachu búrame bariéry v sebe a spoznávame doteraz nepoznané. Iste, musí sa rozhodnúť sám, musí cítiť, že je to jeho rozhodnutie, nie ministrovo, nie otcovo, frajerkine, zamestnávateľove, ale jeho. Aj keď s istými obavami, ale JEHO. Pýta sa, hľadá argumenty, aby sa priklonil na jednu alebo druhú stranu, aby zmiernil (alebo ešte viac nakŕmil) svoj strach, čo je prirodzene ľudské...

bloger
autor
5. jún 2021

@jaroe tak vieš mám pochybnosti a strach ako každý človek ale v niečom majú baby pravdu minimálne v tom že pokiaľ to človek dostane a nie je očkovaný tak horúčky sú oveľa dlhšie a navyše to spustí aj rôzne choroby čo má človek slabšie na to zaútočí tento vírus ale chcel by som to urobiť kvôli rodine a tiež jednej úžasnej žene ktorú mám veľmi rád a chodím každé ráno do kostola len aby som ju mohol vidieť chcem to urobiť aj pre ňu aby som ju chránil pred touto pliagou respirátor sa snažím poctivo nosiť

hettinka
5. jún 2021

@bloger a máš už termín do Čadce?

bloger
autor
5. jún 2021

@hettinka ešte som sa neregistroval cez tú stránku zvažujem to iba sledujem správy a pýtam sa aj tu je to možno hlúpe to takto zisťovať ale potrebujem informácie aby som sa mohol rozhodnúť prajem z celého srdca každému kto urobí tento krok a dá sa očkovať nech nemá nejaké závažné vedľajšie účinky

ivanaks
5. jún 2021

@bloger Keď môj muž váhal a pýtal sa ma, čo má robiť, povedala som mu, že sa musí rozhodnúť sám. Nemôžem mu povedať choď, lebo môže mať po očkovaní prudkú reakciu, môže sa stať, že on bude ten jeden z 3 miliónov, ale nemôžem mu ani povedať nechoď, lebo covid k nemu nemusí byť milosrdný a nemusí to byť len o štáte čuchu... Musí sa rozhodnúť sám. Aj Ty sa musíš rozhodnúť sám - na prvom mieste kvôli sebe a potom kvôli druhým. Keď som ochorela na covid, muž aj mama už boli očkovaní. Ochorela som len ja, oni mali na 8. deň negatívne testy. A tiež som poctivo všade (aj vonku a v prírode) nosila respirátor. Dodnes neviem, kde som sa nakazila (predpokladám, že v škôlke)...

bloger
autor
5. jún 2021

@ivanaks ja viem to mi je ľúto že si sa nakazila a aký si mala priebeh dalo sa to zvládnuť v pohode?

ivanaks
5. jún 2021

@bloger Vieš, ja som mala celkom pohodový priebeh, aj keď to bolo celé zvláštne a ešte som takú chorobu nemala. Stratila som čuch, chuť len na umelé príchute (čiže tie "čisté", prírodné som cítila), mala som pocit zvláštnej bolesti hlavy a tela (nie ako bežne, ale akoby som všetko cítila cez celofán), hrozne mi zatekalo do hrdla a smrkala som, bola som neuveriteľne smädná (ešte pred nástupom pozitivity). Obelel mi jazyk (tzv. Covid tongue syndrom) a hrdlo som mala ako kus rozklepaného surového mäsa. Po potvrdení pozitivity na 3. deň teplota 38,2, potom týždeň 37,9. Kašlala som, nemohla spať. Lenže ja som mala od 1. dňa zistenej pozitivity lieky po zomrelom príbuznom (jemu už nestihli zabrať), takže aj preto možno ten ľahší priebeh. Najhoršia bola izolácia od ostatných; z izby som vychádzala, keď už spali a všetko po sebe dezinfikovala, všade vetrala. Problémy sa mi objavili až neskôr - obličky (mám vrodenú vadu a to svinstvo ju zhoršilo), pankreas, riziko tromby... A nulové protilátky, preto som s očkovaním neváhala.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bloger
autor
10. júl 2021

Zvládol som to baby dakujem veľmi pekne mám to za sebou zatiaľ 1. dávku Pfizer