Súkromná stredná odborná škola Bytča - dorobenie maturity

kristiin
13. máj 2024

Ahojte dorobili ste si niekto maturitu na tejto škole ? Dá sa to v pohode zvládnuť ? Berú ohľad na to že niektorý už pracujú a majú deti ?

natalka2548
13. máj 2024

@kristiin ahoj, tiež ma to zaujíma zvažujem sa tam prihlásiť od septembra no bojím sa či to zvládnem pri 2r. Dcérke :D

kristiin
autor
13. máj 2024

@natalka2548 ja mám 5 ročnú a 4 mesačnú 😀😀 tiež sa toho obavám

kristiin
autor
13. máj 2024

@natalka2548 čítala som ale že to je ťažká škola ale možno to je ak dobre 😀 aspoň budeme viac pripravené na maturitu 😃

natalka2548
13. máj 2024

@kristiin budeme to mať určite náročné pri deťoch ak sa na to dáme :D ale myslím si že to štúdium bude prispôsobené bežnému životu žeby sato dalo zvládať

nikaa25022
24. máj 2024

@kristiin
Ja teraz robím som zatiaľ v 1 ročníku ale je to strašné ťažka škola ekonomika a účtovanie v ekonomike to sú samé slovné úlohy počty ktoré fakt sú ťažké nemá to ani kto vysvetliť.pošlú iba materiál a uč sa ako vieš .je toho strašne veľa SJ ani nehovorím .Všetko treba vedieť veľa ľudí neprejdem ani do 2 ročníka buď to vzdajú alebo to nedajú.popri práci a deťoch je to strašné náročné ja nemám čas upratať ani pomaly navariť.materiali posielajú dosť neskoro nap.az koncom septembra začiatok novembra a januári hneď skúšky.a ten mesiac mne osobne chýbal .ak nemáte vzťah ku matematike bude to veľmi náročné aspoň ja to tak mám

natalka2548
25. máj 2024

@nikaa25022 fuha naozaj je to také ťažké? To sa do toho púšťať ani nejdem teda 🤷🏼‍♀️

erzikay
5. jún 2024

Ahojte, všetko sa dá zvládnuť. Je to náročné, ale pokiaľ si stanovíte priority a systém, zvládnete to. Materiál si môžete skrátiť a prispôsobiť sebe. Materiál síce posielajú neskoro, ale zvládli to aj s deťmi, aj pracujúci na smeny a niekto aj po 30 rokoch zo školy. Maturita úspešne zvládnutá a nie je pravda, že to nedajú. Je možnosť opravných skúšok, ale ak sa niekto neučí a dúfa, že to nejako dá, tak to nie. Nie je ani pravda, zaplatíš, dajú Ti to. Nezvládol to iba ten, kto to vzdal. Profesorky sú ústretové, vždy sa dá dohodnúť, ak nastane nejaký problém. Ak sa rozhodnete a myslíte to vážne, smelo do toho. Rodinu pripraviť na nervóznu osobu v trvaní dvoch rokov, poprosiť, aby to vydržali a všetko bude OK. 😉 Matematika bola iba dinštančná úloha. Prvý ročník bola jedna skúška v januári z ekonomiky. Druhý ročník začína vo februári a skúšky už z účtovníctva, angličtiny, slovenčiny a ekonomiky. Až reálne druhý rok štúdia, vlastne tretí a štvrtý ročník je masaker, ale všetko sa dá zvládnuť, ak sa chce. Prihláste sa, ak to myslíte vážne a veľa šťastia a úspechov prajem. 👍

briefly
12. jún 2024

@erzikay Vedela by si, prosím, poslať k nahliadnutiu nejaký študijný materiál z jednotlivých ročníkov, pre lepšiu predstavu o náročnosti?

erzikay
12. jún 2024

@briefly Materiál sú naskenované knihy. Je zoznam otázok, ktoré skúšajú a pýtajú sa. Všetko som si skrátila na odpovede, v ktorých som našla súvislosti a pochopenie. Na základe materiálov sa nedá určiť náročnosť. Je to ekonomická škola, takže jednoduchá nie je, ale dá sa zvládnuť, pokiaľ sa nefláka. Ak sa študuje dva roky, je to vlastne prvý ročník v prvom polroku. Každý polrok ďalší ročník. V prvom sú dištančné a skúška ústna iba z ekonomiky. V ďalších sa to zvyšuje. Každý ekonomický predmet online skúška, ale to je až v druhom roku od septembra do januára. Skúšky sú iba eko predmety a jazyky. Zvyšok dištančne test, prezentácia a pod. Mne fungovalo, že som sa učila celé dva dni a prihlásila sa na skúšku. Treba sa rozhodnúť a nevzdať to.

barbora9312
20. aug 2024

@nikaa25022 ahoj nejake podklady k učeniu by si mi vedela poslať?

beba88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erzikay
25. aug 2024

@beba88 Ak to nevzdáš, tak určite zvládneš. Matematika bola iba dištančná úloha. Eko predmety sa treba naučiť, ale súvisia medzi sebou, takže aj to je zvládnuteľné. Iba ten, ktorý sa vzdal, to nezvládol. Veľa šťastia. 😉

barboraminarikova
1. sep 2024

@erzikay ahoj vedela by si mi prosím poslať maturtitne témy z angličtiny povedali nám že dostaneme len otázky a a ostatné si máme zohnať z angličtiny ďakujem

erzikay
1. sep 2024

@barboraminarikova témy vám dajú a vypracovať si ich musí každý sám. Kto vie angličtinu, ani sa nemusí učiť. Ja som s ňou začala na škole. Najskôr som si témy vypracovala, prispôsobila svojej slovnej zásobe a pri tom sa učila sama časy a ďalšie slovíčka. Vo výsledku som pri odpovedi hovorila aj tak niečo úplne iné. Všetky sú na nete. Každý rok sú rovnaké, len zmenia číslovanie a otázky v časti b). Treba počkať, čo pošle škola. Alebo si ich vyžiadať skôr, ak je taká možnosť.
Nemá zmysel posielať vypracované, lebo každému vyhovuje niečo iné a aj tak by sa to nikto neučil naspamäť. Anglina je najľahšia. 😉

barbora9312
1. sep 2024

@barboraminarikova my sme boli asi spolu 31.8..

erzikay
2. sep 2024

@barboraminarikova ozaj a pozeraj rady a tipy na youtube - Smartcone. Má všetky otázky vypracované, ale využila som hlavne tipy na test.

barboraminarikova
4. sep 2024

@barbora9312 áno určite sme boli bola som tam toho 31 v sobotu

barbora9312
5. sep 2024

@barboraminarikova poslal ti niekto nejake podkladky k učeniu?

barboraminarikova
7. sep 2024

@barbora9312 ešte stále nie . Čakám že snáď každú chvíľu niečo príde a tebe ? Niesi náhodou na fb ?

barbora9312
8. sep 2024

@barboraminarikova ano som poslem ti žiadosť? Tu to je nejako mrtvo nikto nic nepošle

erzikay
8. sep 2024

@barbora9312 Nežiadajte materiál, lebo ho zmenili a upravili. Myslím, že aj niečo vyradili, takže bude toho pravdepodobne menej. Neviem, či až v druhom, alebo aj v prvom ročníku. Pozrite knihy Ekonomika 1,2,3,4 a máte materiál. Akurát to kombinujú, aby sa ľahšie učilo a súviselo to medzi sebou. Vedia, čo robia, Len sa treba pripraviť a neodpadnúť z množstva. Veľa šťastia a trpezlivosti prajem. Hlavne sa nevzdať o ísť postupne. 👍

barboraminarikova
8. sep 2024

@barbora9312 áno budem rada 🙂