Zoznam do pôrodnice na Antolskej

effy777
11. feb 2022

Ahojte,
Viem je zoznam aj na webe aj na dverách pred ambulanciou. Ale istota je istota je niečo čo by ste doporučili určite vziať?
A celkom ma zaujíma či ste mali separe samozrejme tašku na šestonedelie a potom nejaký batoh na pôrod a čo v ňom.
Balím si veci a som za to vždy si zobrať viac než menej ale nechcem to prehnať. Či si mám zobrať odsávačku, kefu na vlasy pre bábo, mydielko a olejcek a či nejakú fľašku.
Berte má s rezervou som prvorodička ale za každý radu budem vďačná 😊😊

tara42
11. feb 2022

@effy777 síce som tam ležala 1,5 roka dozadu ale odsavacku som si brala ale ak budeš potrebovať dajú ti k dispozícii aj odtiaľ keď bude volna. Flasku som pre babo mala lebo som nevedela ako ju mam kojiť poriadne a bola strašne malička tak som dávala UM. Kefu, mydielko, olej som mala ale nepamätám ci som využila. 🙈 Kupala sa tam len raz za pomoci sestričky. Bal sa podla zoznamu co treba, neviem aký je režim ale mozno otecka pustia a on ti donesie co budes potrebovať ďalšie dni. 🙂 Drzim palce nech pôrod dopadne dobre. ✊

effy777
autor
11. feb 2022

@tara42 ďakujem si zlatá. Mám pocit že zbaliť sa na dovolenku k moru bolo ľahšie 😃👐 no snáď dovolia aby priateľ dodatočne doniesol odsávačku a ostatok ( lebo už miesta nie je ) 😃

tara42
11. feb 2022

@effy777 no ja som to tam nahádzala podľa zoznamu par dni pred, neriesila som veľmi :D (mala som sekciu) a ak som niečo potrebovala muž priniesol, nebol problém 🙂. Uz vtedy sa ale musel prezliekat do sterilného plášťa, návleky, ruško ... ale spýtaj sa v skupine Antolska tam ti poradia či púšťajú navstevy aktuálne.

veronice
11. feb 2022

Pridaj sa do skupinky porodnica antolsla a spytaj sa aj tam. 🙂 https://www.modrykonik.sk/group/2293/ urcote tam.najdea aj kopec dalsich uzitocnych info 😉

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thereisabear
11. feb 2022

Kefu, mydlo ani olej ti určite netreba. Odsávačku a fľašu by som vzala.

effy777
autor
12. feb 2022

@beata_k lebo kamoška čo tam rodila že jej sa mlieko až neskôr spustilo čiže mala bola na UM.
Aj plienky...mám dva balíky po 28 ks samostatne a či to vystačí na celý pobyt 🤦🏼‍♀️😃 podložky pod seba a bábo koľko, či jeden alebo dva balíky vlhcenychy utierok.

effy777
autor
12. feb 2022

@thereisabear aj som počula že niektoré za to zdrbkavaju že dieťa sa nemá ničím natierať tak nechcem drazdit 😃

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
effy777
autor
12. feb 2022

@beata_k ja iba pri mojej klasickej menštruácii som veľa toho minula čiže dva packy po 20 ks indi beriem vložiek😃🤦🏼‍♀️a inak nejaké snacky za ktoré nedostanem pokarhanie ?😃

thereisabear
12. feb 2022

@effy777 mne malého okúpala raz sestrička, to bolo celé. Hneď ho aj osušila a obliekla (to možno ja, už si nepamätám), tak ani nebol priestor na natieranie. Ale ja som ani doma ničím nenatierala 🙂 Kefu na vlasy som ani nikdy nemala.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
effy777
autor
12. feb 2022

@beata_k ja som si kúpila nejaké tyčinky z DM pre kojace ženy lebo ja som namesacna a vždy večer si musím dať niečo sladké inak amen 😃