Zariaďovanie bytu na prenájom

1. feb 2024

Ahojte, ako ste v Bratislave zariadovali byt, ktory ste davali podnajomnikom (a teda ste tam nebyvali)? Nabytok som kupila a som toho nazoru, ze doplnky (vazicky, koberceky, ramiky na foto, dekoracne vankuse atd atd) si podnajomnik kupi sam podla svojho vkusu. Byt je v neutralnych farbach. Kupovali ste aj riad, hrnce a pod. a davali ste zaviest aj internet a tv? Dakujem

mamamasama
1. feb 2024

My sme dostali byt. Bez vsetkeho. Kupovali sme nabytok, dekoracie, hrnce, taniere, pracku😬

sasa1310
1. feb 2024

samozrejme, že treba zaviesť internet aj tv. A áno, kupovali sme aj výbavu kuchyne. Dekorácie sme nekupovali iba min. závesy, záclony. Koberčeky iba do kúpeľne

aliziana
1. feb 2024

daj zaviest internet a TV az po dohode s podnajomnikmi. u mna napr. niektori mali svoje, tak som potom musela rusit...
Doplnky by som nechala na nich, lebo ja co aj mam, vacsinou to skonci v pivnici, lebo to nechcu 🙂

rozumny_krasavec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
1. feb 2024

Bývala som v 3 podnajmoch a len v jednom bol internet.
Co sa týka hrncov a tanierov, v tomto prenájme čo aktuálne som boli, ale všetky som zbalila a odložila. Mám problém variť v hrncoch po iných ľuďoch resp. používať príbor, poháre, atd...

autor
1. feb 2024

@rozumny_krasavec ty si ale rozumny 😀😀😀😀 len aby to neboli supy hodne zberneho dvora 😀 btw mala som podnajomnika, ktory byt zapratal tak, ze sa tam nedalo pohnut - a potom to odstahoval pocas jedneho vikendu (nastastie)

rozumny_krasavec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. feb 2024

@janai1 ja som rovnaka, ked som byvala na podnajme mala som svoje “riady”, aj postelne (a aj internet a tv). Len obcas vidim ked pozeram “konkurenciu”, ze na foto su vsetky mozne veci, ale tak mozno patria odchadzajucim podnajomnikom

maranta_leuconeura
1. feb 2024

Internet nie, ten nech si objednaju svoj aky potrebuju a ci chcu k tomu aj kablovku pekne aj s viazanostou na dva roky alebo nech si prenesu ak uz maju zmluvu (vobec s tym nie je problem a nemusis byt majitel bytu)

autor
1. feb 2024

@rozumny_krasavec tak v ba neni problem zohnat pekne veci zadarmo, je vela darovacich skupin na fb. Len ja by som sa bala aby mi s tym nedosli aj nejaki nechceni pasazieri 😀

autor
1. feb 2024

@sasa1310 a ked to znicia, beriete to ako “obezivo” a dalsim podajomnikom kupujete nove veci? Alebo im to davate k nahrade. Dakujem za info

sasa1310
1. feb 2024

fotky realitiek ber s rezervou. To sú fotky. Realitaci prídu s veľkou kabelou, dajú koberce, kvety, dekorácie kvôli fotkám a obhliadke. pri samotnom sťahovaní je všetko preč

sasa1310
1. feb 2024

obeživo. K náhrade nedávame nič, čo nie je súčasťou bytu. Pokazená konvica, na druhý deň kúpime a donesieme novú.

rozumny_krasavec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
basska_b
1. feb 2024

Ja co som.byvala v podnajme, som vobec nepouzivala tie riady, co tam boli k dispozicii... nepacili sa mi. Ono, na tych fotkach je to len pre oko...

mandzula
1. feb 2024

Moj nazor z opacnej strany - byvame v druhom prenajme a pri vybere sme sa orientovali aj podla toho, co vsetko tam/tu bolo. Internet a TV povazujem za standard, pretoze ked sa nastahujem, nemam chut popri x inych veciach riesit este aj toto. Dekoracie a vankuse nepotrebujem, to si kupim podla seba. A zakladny riad, pribory, hrnce, vysavac, doska na zehlenie, susiak, mikrovlnka... pre nas musia byt.

janai1
1. feb 2024

Keď čítam čo píše @sasa1310 ja som ešte aj koberčeky v kúpeľni zbalila a kúpila si svoje 🙈

Ale teda za mňa čo pozerám aby v prenájme bolo je zariadenie - posteľ (bez matraca), práčka, gauč, stôl, TV, kuchynské spotrebiče (rúra, mikrovlnka). Proste väčšie veci ktoré je problém sťahovať.

sasa1310
1. feb 2024

@janai1 my sme dávali na prenájom byt úplne nový, v ktorom nikto nebýval. Čiže všetko od varešky po záclony fungel nové

ninusa221
1. feb 2024

My sme už boli v 2 prenajmoch v 1 bol riad ale iba tanierie. V druhom nebolo nič. Samozrejme TV a internet sme mali v oboch bytoch.

ninusa221
1. feb 2024

Podľa mňa spotrebiče nábytok stačí. Napríklad moja majiteľka ma otrasný vkus a dala nám sem modrú lavicu že gauč🤣. Tak som ho veľmi pekne odpratala do pivnice a kúpili sme si riadny gauč. Na to samozrejme peknú deku a vankúše. Aj dekorácie máme svoje, aj výbavu cez Varešky mixeri hrnce.

mistymay33
1. feb 2024

Ja dávam byt do prenajmu a je komplet zariadený aj s riadom, kobercami, dekoračnými vankúšmi. Mám tam komplet spotrebiče, žehličku, vysavač, žehliacu dosku, sušiak, mám tam aj nejaké základné náradie na drobné opravy. Mám tam zavedený internet aj kablovú televíziu, ktorá je na moje meno. Ku mne si treba priniesť len osobné veci. Je to všetko v neutrálnych farbách, a ked sa niekomu nepáči, tak schová do skrine. Ale zatial všetci čo tam boli, tak všetko nechali tak. Vždy po najomníkoch potom dávam kompletne vyčistiť byt firme, ktorá aj všetko čalunené vytepuje.

majlo1234
1. feb 2024

My mame v bytoch zaklad-postel gauc skrine stol, v kuchyni tiez zaklad plus rychlovarna kanvica, internet mame zavedeny. Samozrejme pracka. Pokial sa veci pokazia, starame sa my. Vsetko ostatne je na najomnikoch

engynka
1. feb 2024

Ja prenajimam komplet zariadeny - internet, ak chce kablovku musi doplatit ale zatial nikto nechcel lebo aj tak vsetci netflix pozeraju, bez TV, s riadmi, bez dekoraci a bez postelneho pradla. Vzdy im ale nachystam mydelnicky doplnene, toaletak, jar, nove utierky kupim aj handry, aj sacky do vysavaca, handru na mop a take drobnosti.

viky173
1. feb 2024

nabytok, spotrebice aj riady sme kupovali, tie ostatne veci, co spominas, ze nechces kupovat, sme ani my nekupovali okrem jednej dekoracie, lebo sa mi velmi pacila a hodila na miesto, kam som ju dala 😀
internet samozrejme mame tiez, TV nemame, ale ak by najomnik chcel nie je problem, zatial sa vsak nikto nestazoval

slovenka753
1. feb 2024

V každom byte v prenájme som všetky dekorácie a riady zbalila a odložila. Za mňa len veľký nábytok typu postel,, spotrebiče a internet. Ostatne skôr zavadzia.

bosorkabb
1. feb 2024

Zariadenie len sedačky, postele, madrac, skriňa, komoda, práčka. Zariadenie kuchyne staršia ale funkčná chladnička, zopár tanierov, hrnce, príbor jedna sada z Ikea. To úplne stačí. Zvyšok si každý donesie, prukupi.

andreatytler
1. feb 2024

Koberceky, vazicky, obrazy mame. Lepsie sa to ponuka na trhu ked to nie je len strohy nabytok. Najomnikom poviem ze to mozu vymenit a co nechcu mi dat spat. Velky nabytok musia pouzivat, lebo ho nemam kde skladovat.
Hrnce a taniere nemame. Zatial 2 najomnici a 10 by boli radi ak by bolo aj to. Nebudem kupovat. Neudrziavali by ich dostatocne ciste aby som ich mohla ponuknut dalsiemu najomnikovi a kupovat nove pri kazdej zmene najomnika je pridrahe. Hrnce vydrzia aj 10 rokov. Najomnici sa nam striedaju kazde 2-3 roky.
Internet ano a TV mame zakladnu ponuku. Ak chcu viac, musia si platit sami.

mima1608
1. feb 2024

My sme s mužom boli v podnájme 4 roky cca. Zariadenie bolo všetko v zmysle nábytok plus vybavenie kuchyne. Tv sme si doniesli mi. Riady a hrnce sme si tiež doniesli. Dekorácie sme mali od majiteľov 2 vázy s umelými kvetmi. Jedny tie kvety sa časom rozpadli a druhú vázu som nechtiac pri upratovaní rozbila, takže takéto veci by som neriešila. Obrazy na stenách boli, fotorámiky nie. Tv a internet je podľa mňa samozrejmosťou.

guiseppinka
1. feb 2024

My sme mali byt zariadeny zakladom, ziadne taniere nic... to si doniesli najomnici sami, net si davali sami, muz na tom trval. Oni ale odisli po kratkom case, necakane a dosla nova, ale net sme medzitym prehodili na seba, ona nechcela telku, tak sa to neskor menilo... ale riady na byte nemame

autor
1. feb 2024

@sasa1310
@mistymay33
@majlo1234
@engynka
@viky173
@bosorkabb
@andreatytler este jedna otazka na prenajimatelov, ktori maju prenajimany byt na hypo: aj si pocitate, ci ste ziskovi alebo stratovi? Myslim, ci si kazdy rok urobite po zaplateni nakladov, dani, dokupenych veci, atd taky prepocet, ze ako ste na tom financne co sa bytu tyka?