Zamrzli jazierka a ramená v Bratislave a okolí?

lilitela
13. jan 2022

Ahojte, par dni bolo tak okolo mrazu, v noci aj pod mrazom, neviete, zamrzlo niekde jazero/rybnik tak, ze sa korculuju, vidite niekto z okna nieco take, alebo ste boli? Vdaka

evica17
13. jan 2022

@lilitela urcite nie, a ak aj dakde zamrzlo, tak to nebude na korculovanie este vhodne.

kiwi3
13. jan 2022

aby sa dalo korculovat na jazere, ramene, treba riadne mrazy minimalne tyzden. nie len tak okolo nuly a cez den nad nulou 🙄

lilitela
autor
13. jan 2022

@kiwi3 no ved hej, len ja nesledujem ci niekde v nejakom tmavom udoli pri bratislave neboli teploty dlhodobo pod nulou? preto sa pytam

jana_eyre_2
13. jan 2022

Minimalne 6cm hrubý ľad treba na to aby udržal jedného dospelého človeka.. my sme z okolia ba, síce pár dní tu bolo 0 až -1 ale dnes sú +4.. aspoň týždeň musí stále mrznúť aby to bolo ok.. jazero bolo včera zamrznuté, ale určite nie na korčuľovanie..

Treba o tom poučiť hlavne aj svoje deti.. pri základnej škole máme jedno menšie jazero, čakala som vcera so synmi na dcéru čo mala flautu, prišli tam nejaki mali chlapci do 10rokov.. jasne že sa rozbehli do stredu jazera, ja ako jediná dospela by som ich tam ešte musela zachraňovať, tak som im ešte zdiaľky kričala, že tam nesmú chodiť.. boli urazení, akonáhle som sa vzdialila tak šli do stredu jazera a rozbíjali ľad rovno vedľa svojich nôh.. nastastie po druhom upozornení ich to prešlo..

Minulý rok sa takto prepadol nejaký chlapec vo veľkom Biely, našťastie ho nejaký dospelý muž vytiahol včas.. ľad je super, ale zradny..

matovicova
13. jan 2022

@lilitela určite nie, Zajtra už má byť 10 stupňov

evica17
13. jan 2022

@lilitela tak ak v ba boli nad nulou, necakaj ze niwkde v okoli ba budu teploty pod nulou, zas az taky diametralny rozdiel tam nebude. Ved aj na orave boli teploty okolo 1 stupna.