Vybratie mandle - Bory

22. mar 2024

Ahojte, nenajde sa tu mamicka, ktora uz absolvovala odstranenie nosovej mandle v Boroch. Dcera ma 4 roky a tam nam dali pomerne skory termin na konzultaciu uvodnu. Pripadne mate skusenost s doktorkou Majakovou. Dakujem

pribinak
22. mar 2024

Off topic: ale v boroch operujú deti?

autor
22. mar 2024

@pribinak ano povedali mi ze od troch rokov, teraz som ju objednala. Tiez som si myslela, ze len dospelych

peppita
2. apr 2024

dobry den, boli ste uz na konzultacii? aky termin vam dali? maju operaciu spoplatnenu? dcerka ma tiez ist na operaciu, ale zatial som ju objednala do procaru, dakujem za odpoved

rainee
16. máj 2024

Ahoj aj mna by zaujimalo ako to cele prebieha v boroch a kolko sa plati? My potrebujeme vybrat krcne mandle...

rainee
16. máj 2024

Takze podarilo sa mi zistit zatial toto: asi mesiac sa caka na vysetrenie orl,nasledne daju termin na vybratie mandli (mesiac, dva, podla kapacity). Ci uspia alebo nie je na rozhodnuti lekara. Malo by to byt zadarmo. A riadny vyber krcnych mandli je od 15r inak ich len zrezavaju. Cize uz pockame par mesiacov kym bude mat 15 a dame vybrat komplet. To zrezavanie mi pride taka polovicna robota, vraj zvyknu dorast. Ma niekto skusenosti?

misinka0611
28. máj 2024

Niekto aktuálne informacie kolko sa čaká na termín?

Máme termín na Kramároch o 10 mesiacov, áno dobre čítate. Vyšetrenie 22.5. 2024 a termín operácie 28.3. 2025. Neviem či sa smiať či plakať. Syn opakované problémy, zápaly ucha a to sa potom ešte modliť aby neochorel predtým. Katastrofa, že sa nechá 6 ročne dieťa čakať takto ak má dlhodobo už problémy.

Volalo sa aj do Bory, ale oni že vyšetrenie a že po vyšetrení ani nevie odhadnúť termín v mesiacoch, že to až po vyšetrení. Toto je čistá zúfalosť už.

rainee
29. máj 2024

@misinka0611 no ako píšem vyššie mne povedali teraz ze mesiac, dva po vyšetrení mas termín zákroku. My musíme čakať tiež pol roka ale len preto aby mala 15r a išli celé mandle von.

misinka0611
29. máj 2024

@rainee Tak nám dali informáciu, že oni ani nevedia kedy po vyšetrení, že nevedia ani len v mesiacoch kedy by bol termín, takže toto je cenná informácia pre mňa. Kramáre, že 10 mesiacov, akože katastrofa, piatok si vyčlením deň a obvolávam ako majú plno jednotlivé kliniky, nemocnice.

peppita
3. jún 2024

@misinka0611 my sme tiež dostali termín Kramáre 10 mesiacov. Zavolala som do ProCare a tam termín do 2 mesiacov. Síce 300 e,ale už nechceme čakať,keď sa trápi

misinka0611
3. jún 2024

@peppita Že teraz tento týždeň daju dr. rozpisy v Bory ako budú v júli robiť a máme zavolať a objednat sa tak skúsime dnes ak nie zajtra, pozajtra že pokojne máme volať a po vysetreni tiež ako hovorila
@rainee po takých dvoch mesiacoch operácia. V septembri syn nastupuje do školy, ako čakať do marca ak ide aj do školy, to by bola celá zima jeseň katastrofa. Volali sme aj do PN tam toez katastrofa s termínami anestéza 150€, Centrum Kramáre skôr termín asi ako Bory a 290€. Skoda že im nestačí vyšetrenie z Kramarov že by sa to urýchlilo, ale tak rozumiem potrebujú aj sami si urobiť záver.

Ja rozumiem že nie sú termíny, ale je to strasne toľko čakať a pozerať sa ako s dieťa trápi.

kris_tin257
19. jún 2024

@misinka0611 prosím vás na aké číslo alebo kde ste volali do borov?

misinka0611
19. jún 2024

@kris_tin257 Na toto číslo treba volať: 0950105510
Nie je to priamo ORL oddelenie ale nejaka recepcia, alebo infolinka kde dávajú termíny 🙂 My ideme 1.7. snáď bude syn zdravý akurát dnes info, že sú kiahne.

jankka1981
7. aug 2024

@misinka0611 dobrý deň. Boli ste na vyšetrení v Bory? Na kedy vám dali termín operácie? Ďakujem.

misinka0611
9. aug 2024

@jankka1981 Boli sme. Presný termín nedali, že budú volať. Máme čakať tak december, január. Prednosť majú onokolgický pacienti s operáciami. Bežne sa ale stáva, že nejaké dieťa vypadne, či už kvôli chorobe, alebo si to rodič rozmyslí, ide inde a vtedy je to skôr. Boli sme tam 1. júla a teda takto december/január .. na Kramároch sme boli v máji a tam dali marec 2025 až.

misinka0611
23. sep 2024

@jankka1981 Volali dnes, že vo štvrtok by bola operácia, uvoľnil sa termín. Bohužiaľ takto rýchlo neprídu výsledky predoperacne ktoré ešte treba pred operáciu urobiť :( Do štvrtka sa nestíha. Našej pediatričke treba dať vedieť týždeň predtým.. Ach.

kris_tin257
23. sep 2024

@misinka0611 ale veď to musia v nemocnici vedieť ako dlho chodia výsledky, my sme rovnako boli na odberoch týždeň pred, dnes by sa už odbery u vás nestíhali a keby idete zajtra do štvrtka nie sú všetky výsledky 🤷

misinka0611
23. sep 2024

@kris_tin257 No mňa to prekvapilo tiež že toto nie je šanca stihnut. Sme hovorili, že ale my sme z dediny a oni že no asi tam sa to nebude stíhať. Aj tak sme volali pediatricke a sestricka, že to nehrozí takto rýchlo. To neviem ani či niekoho žoženú.