Vrakuňa a Podunajské Biskupice - bývanie

27. jún 2022

Ahojte ako sa býva vo vrakuni alebo v podunajských? Sú tam o dosť lacnejšie byty ako inde v BA. Do škôlky není problém dostať aj 3 ročné dieťa? Ďakujem za postrehy

roja01
27. jún 2022

Lacnejsie asi preto, ze su postavane na nebezpecnej skladke?

autor
27. jún 2022

@roja01 čože to fakt? To som netušila teda 🙁

pribinak
27. jún 2022

Byty v tejto lokalite sú lacnejšie aj vďaka Pentagónu.

pandicka999
27. jún 2022

Napíš ss 🙂

zuzanka.zuzu
27. jún 2022

skládka je najmenej, ti fetaci za bieleho dňa by mi vadili viac 😀 jaj a Slovnaft, kvalita spánku na nezaplatenie...

zuzanka.zuzu
27. jún 2022

@pandicka999 nejaké tajnosti o fantastickom bývaní? predávate byť či? 😀

podmostom
27. jún 2022

Ja mám kamošku vo Vrakuni, maximálne spokojná. Bývala v novostavbe, teraz v takej radovej zástavbe s teraskou. Mne sa tam veľmi páči Vrakunsky lesík aj to rameno čo tadiaľ ide, teda dosť zelene, vybavenosť dobrá, do mesta nie ďaleko. Kolegyna býva v dome v podunajskych, tiež veľmi spokojná. Pentagon môže byť problém asi ak by si bývala hneď pri ňom,inak nemyslím. Fetaci majú svoje mestečka asi skoro v každej mestskej časti.

lienka9
27. jún 2022

Vidim,ze tu pisu vsetko odbornici,co tu byvaju :D ja byvam v okruhu vrakuna/PB uz 11 rokov.uz 4ta adresa,najprv prenajmy,potom byt,teraz domcek..a dobre.vyborna obcianska vybavenost,vsetko na skok,odkedy je dialnica ziadne zapchy co bol velky problem..pentagon pekne obnovili,jasne nieje to terno, ale pokym neuvazujes kupit byt,ze na to priamo vidis ,ani o tom nevies.ja som byvala v podstate vzdy o jednu ulicu dalej a zaklopem absolutne bez problemu.bezdakov mas vsade..predtym som byvala v starom meste,manzel v petrzke a zakotvili sme tu..sme spokojni.ak chces viac info,pripadne poradit ktora lokalita kludne napis..syna vzali do skolky ked mal 3roky a 3 mesiace.

pribinak
27. jún 2022

@podmostom iste, každá mestská časť má neprisposobivych a rôzne kriminálne skupiny, ale tu ich je fakt pretlak
A s ich prítomnosťou rastie aj kriminalita

Trebs myslieť na to, že ok, nebyvam v susedstve, ale tých ľudí stretávam všade, áno aj u pediatra aj v škôlke či škole, takisto na ihriskách či v obchode

Sú ťažko zvladatelni a robia problémy

lienka9
27. jún 2022

@roja01 nezavadzaj a neprehanaj..je to problem casti vrakune a pb.a je to problem najma rodinnych domov a nie bytov ;)

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pandicka999
27. jún 2022

@zuzanka.zuzu nie nie 😄 nič tajné..len je to na dlhšie 🙂

mistymay33
27. jún 2022

Vrakuna a PB su podla mna najhorsie mestske casti v BA. Problěm je Pentagon a okolie a kto ti tvrdi nieco ine, tak zavadza. V okoli je stalr vela asocialov, vidis ich aj v Tescu aj v Lidli. Ale to Tesco je humus, ten vchod a okolie zastavky je hnoj. Su miesta vo Vrakuni kde je fajn, ano lesik, maly Dunaj, su tam aj pekne casti. Ale v obchodoch, v MHD je dost vysoka koncentracia asocialov oproti inym castiam BA.

veronice
27. jún 2022

Takže takto. Žijem tu cely život (Vrakuna). A ako v každej mestskej časti, su tu lepšie lokality a horšie. Ano, pentagon je kapitola sama o sebe ale lepší sa to. Po 30 rokoch mame konecne starostu ktorý sa aj naozaj stará a dovolím si povedať ze co on spravil za posledné 2 volebné obdobia, predchádzajúca starostka nestihla za 5 volebných období. Takze aj ten život sa tu lepsi - prerobili sa školy, skolky, opravujú sa cesty, chodníky, robia sa kultúrne podujatia, zveladuje sa zeleň, vrakunsky lesik a ako už bolo spomenuté, odkedy spojazdnili novú diaľnicu tak aj tie zápchy sa o dosť zlepšili. A ze su tu asociali? Sú, ale koncentrujú sa hlavne v okolí pentagonu a v okolí spomínaného tesca na dudvazskej. Cize ano, to su lokality, kde by som bývať nechcela. My bývame pri pesej zone a super. Školy, skolky, zdravotné strediská, obchody, kaviarne, pošta, fitko.... Vsetko poruke. A aj cyklochodniky na všetky smery. Naozaj sa mi tu nebýva zle 🙂 aj byť som tu kupila a zakotvila opäť tu. Ano. Nie je to vychytené lokalita ako napr ruzinov alebo Karlovka ale rozhodne by som nepovedala ze sa tu žije zle. Koniec koncom kvalitu života ti do veľkej miery ovplyvňujú susedia a tých môžeš s chytať zlých ako vo vrakuni tak aj v ruzinove, karlovke alebo v Rači... Takze naozaj žiadna tragédia, len si treba dobre vybrať lokalitu 😉 ak.tu mate vyhliadnute nejaké bývanie, príďte to aspoň omrknut a sami zhodnotiť okolie.

liz_lemon
27. jún 2022

byvala som v PB 13 rokov, uplna pohoda, velmi dobra obcianska vybavenost, skolku sme mali pri dome, boli tam vsetky obchody ako Tesco, Billa, Lidl, DM, lekari, lekarne, velmi vela ihrisk, s kocikom sa dalo chodit na super prechadzky, skolky boli super, zobrali mi obe deti bez problemov, dcera ani nemala 3 roky, viem ze nebol natresk a chodili tam aj deti z okolitych dedin, co sa tyka asocialov, ano su tam, ale nic ti neurobia, proste tam len postavaju, staci ignorovat, len pre predstavu, ze to nie je take, ako mnohi popisuju je fakt, ze pri Tescu je velmi draha sukromna skola, kam chodia deti velmi bohatych ludi, a tie deti a aj ich nobl rodicia chodia tiez do toho Tesca nakupovat
jedina nevyhoda bola zdlhave cestovanie, ale to sa uz zmenilo k lepsiemu a cestuje sa v pohode
Slovnaft som pri Tescu nikdy nepocula ani necitila
vo Vrakuni je velky problem s parkovanim, co napr. pri Tescu nie je

liz_lemon
27. jún 2022

@pribinak prehanas s tymi asocialmi, okrem par postavajucich individui pri Tescu na zastavke som ich teda nikde nestretavala a to mam PB aj Vrakunu pochodene krizom krazom

pribinak
27. jún 2022

@liz_lemon ale motá sa ich tam viac nez dosť. Ja by som si tam byt rozhodne nekupovala

lienka9
27. jún 2022

@liz_lemon tiez suhlas.
ja som na VS robila realitacku,takze som pochodila BA vsetky mestske casti.a PB/vrakuna sa mi vtedy najviac zapacili,vsetkym co ponukaju..vedela som porovnavat. samozrejme aj tu su slabe stranky,ale ked zvazime plusy a minusy ,bola som a aj som spokojna.nemam potrebu niekoho presviedcat,ved kazdy nech si byva kde chce.

liz_lemon
27. jún 2022

@pribinak po celej BA sa ich mota vela, v Starom Meste to tiez nie je ziadna vyhra, len ludia ako keby to nevideli, kazdy spomina len PB/Vrakuna, pritom to vobec nie je take zle, a vacsinou to siria ludia, co tam ani nezili

koteska83
27. jún 2022

Byvali sme na pesej zone vo vrakuni asi 5 rokov. Mne sa tam pacilo , vsetko poruke. Do skolky dcerku zobrali ked mala 3 roky a 5 mesiacov. A teda ani raz som nemala problem z asocialmi. Teraz byvame v PB tiez blizko pešej zony a lesika. Nam sa tu paci. Vsetko nablizku. Pentagon sa mi jasne ze nepači ale teda ani tam nechodim. A tesco hron na nakupy chodime. Vsak len nakupim a idem prec. Postavaju tam vselijaky aj oproti na zastavke , tam by som asi byvat nechcela. Dokopy tu byvame 11 rokov a za mna fajn.

lienka.7
27. jún 2022

Kedysi bolo in hádzať všetkých fetakov len do Petržalky, teraz je to zase móda do Vrakuňa a Pod.Biskupice👌 milujem reci typu JPP, myslím si a pod. Ked hodnotí niekto kto na danom mieste nikdy nebyval.
Ci nebodaj kupuješ byt v Pentagone? Do Tesca ta nikto chodiť nenúti, môžeš do Avionu co mas na skok.
A ceny idú hore vsade, až také lacne to zase nie je.

lienka.7
27. jún 2022

@roja01 a istrochem v Ružinove je potom ok?

https://dennikn.sk/916166/babisov-istrochem-sta...

liz_lemon
28. jún 2022

@lienka.7 Istrochem je Novom Meste

liz_lemon
28. jún 2022

@roja01 ako uz bolo spomenute, pri byvani v byte ta skladka nijako neovplyvnuje, inak tam priamo v epicentre skladky je postavena cela stvrt domov

roja01
28. jún 2022

@liz_lemon ja som raz videla taku mapu, kde bolo zakreslene, kde uz su a akym smerom sa pohybuju toxicke latky z tej sladky. Teraz to nikde neviem najst, ale bolo to dost znepokojive. V podstate islo o to, ze sa dazdami a pod. dostavaju toxiny do spodnych vod a cestuju v smere toku podzemnych vod a Dunaja.

tin331
10. júl 2022

Bývame v PB už 6 rokov a áno sú tu lacnejšie byty preto tu je plní maldych rodín. Asocialov nájdete všade, nezáleží na lokalite. My sme tu spokojní 🙂 a dcérku vzali do.skolky a to.bude mať 3 roky začiatkom septembra

roja01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sju612
27. sep 2022

Ahojte, prosím poraďte , plánujeme kúpiť byt v PD, na Kazanskej . Bližšie ku Kauflandu . Ako sa tam býva prosím Vás ? Pracujem v Auparku, Každé Ráno plánujem chodiť MHD, býva dostupnosť už lepšia ? Ďakujem 🙏🏽