Umelé prerušene tehotenstva na Interklinik Bratislava - skúsenosti

28. apr 2024

Máte niekto skúsenosti s upt na interklinik v ba ? Ako to prebieha ? Keď zavolám tak ma objednajú už hneď na zákrok?

ami134
28. apr 2024

Dobry den, autorka🙂. Ja by som Ti poradila tolko, nechod na potrat, tvoje dieta neprislo nahodou. Je pre teba darom, ktory ti zamerne bol dany od Boha. Ak v Boha neveris, potom sa aspon skus zamysliet nad tym, ze aj tvoj zivot je pre teba prave takymto darom, ktory mohol byt lahko zniceny v pripade ze by sa tvoji rodicia tak rozhodli...bola si vtedy rovnako bezmocna ako toto dieta, ale oni sa rozhodli ta prijat a lubit (tomu verim a dufam😉) a teraz tu mozes byt, a to je uzasne! Tak isto si ty povolana toto dieta prijat a umoznit mu narodit sa a prezit krasny zivot, ktory mu bol dany. Ak by si sa predsa len nemohla alebo nechcela o dieta starat, stale je tu moznost dat ho na adopciu a urobit tak stastnymi hned dvoch dalsich ludi😉. Nakoniec, podla toho, co som citala na jednej stranke (kde pisu svoje pribehy zeny, co podstupili potrat, vola sa cantstaysilent.com), potrat cloveka stastnym neurobi. Vsetky zeny, co tam pisali, svoje rozhodnutie lutovali, a to aj po niekolkych desiatkach rokov, vlastne asi do konca zivota. Kazda z nich sa citila vinna, ze zabila svoje dieta (a napriek tomu, ze doktori tam o nom rozpravali ako o tkanive, kazda z nich si po potrate jasne uvedomovala, ze ide o ziveho cloveka-dieta). Tie pocity, ktore ony popisovali, by som ti nikdy nezelala, mnohe sa pokusili o samovrazdu, aj opakovane...bolo pre ne tazke odpustit samym sebe. Myslim si, ze ak si svoje dieta nechas, nebudes to lutovat a verim ze si ho dokonca oblubis, mozno ti bude v mnohom napomocne, bude ta milovat, nikdy nevies, ci ti trebars raz aj nezachrani zivot...(skratka hocico sa moze v tvojom zivote diat, kvoli comu si raz uvedomis, ze tvoje dieta je pre teba obrovskym darom, ktoreho by si sa uz nikdy nechcela vzdat...) Tak ti teda zelam, aby si sa rozhodla spravne, aby ta Boh pozehnaval, aj tvoje dietatko😊. Modlim sa za vas oboch🙏myslim na vas, mam vas rada.

ami134
28. apr 2024

Chapem ze mozno ta nebude bavit citat taketo moralizujuce spravy😅, ale prosim nezavrhni ju hned, popremyslaj dobre nad tym, lebo je to naozaj zavazne rozhodnutie, ktore sa neda vratit a ovplyvni cely tvoj zivot...

miriam05
28. apr 2024

Kamoška bola..objednáš sa na vstupné vysetrenie, tam si dohodnete termin zakroku

gabika0825
28. apr 2024

Ako niektoré čo tu píšete to je moc. Už len kvôli vašim komentárom si to autorka rozmyslí. Ved tu to nie je ústav že sú tu nesvojprávne osoby 🙈 keď sa to tu niekto pýta takto napriamo, tak už rozhodnutie určite padlo, kvôli nejakým komentárom to nebude inak.

A autorka, tiež mi bola blízka kamoska ale nie na tejto klinike ale na inej tiež v BA a bola tam najprv na registráciu a tam si rovno aj dohodla termín.

diefrau
29. apr 2024

@ami134 autorka sa nepýtala na názor či má zákrok podstúpiť alebo nie…neviete ako sa autorka cíti a v akej je momentálne situácii či už finančnej, študuje alebo celkovo 🙂 vychovávať nechcené dieťa nie je dobré ani pre matku ani pre to dieťa…každý má svoje vlastne dôvody a myslím si, že porodiť a dať dieťa na adopciu je omnoho ťažšie 🙂 každý má samozrejme svoj pohľad na vec a vy by ste zareagovali možno inak v tejto situácii, ale nestrašte autorku príbehmi, kde to každá žena oľutuje a pokúsi sa spáchať samovraždu. Niekto deti chce, ale nie zrovna v tej situácii v ktorej sa nachádza. Lebo by sa trápili obaja. Pekný deň 🙂

ami134
1. máj 2024

Nechcela som autorku strašiť, len varovať, ale hlavne by som ešte rada poukázala na to, že to dieťa, aj keď je nenarodené, je už človekom hodným ochrany. V tom sa zhoduje aj veda, je to dobre vysvetlené tu a sú tam aj zdroje: https://dennikn.sk/blog/239731/veda-ludsky-zivo...
Prosím zvážte, veď neexistuje nič vzácnejšie ako ľudský život...🙏