Trvalý pobyt cez somblavak/mojpobox

lea995
13. okt 2022

Ahojte, máte niekto skúsenosti so stránkou Somblavak.sk pripadne mojesidlo (mojpobox)? ponúkajú tam trvalý pobyt za poplatok cca 6€ mesačne kedže mi prenajímatelia nechcú povoliť trvalý aj keď tu bývam už vyše roka musím to riešiť takto.

dominidi
13. okt 2022

@lea995 ano mam mojesidlo, rychle, spolahlive, vyborne sluzby a komunikacia. Odporucam.

maranco
13. okt 2022

@lea995 akú to má výhodu oproti bezplatnému trvalému pobytu na adresu mestského úradu?

lucik194
13. okt 2022

@maranco nejedna sa o vyhodu, ale napr domaci ich nema oficialne prihlasenych, neplati za nich napr smeti, su tam ba adrese 4ks ale prihlaseny je len jeden

maranco
13. okt 2022

@lucik194 no ale myslím z pohľadu nájomníka.
Viem že vlastník bytu nechce dať súhlas nájomníkovi dať si tam trvalý pobyt, tak si prihlásim trvalý pobyt na najbližší mestský úrad
načo mám platiť mesačne za trvalý pobyt na inej adrese kde tiež nebývam, to môžem mať rovno trvalý pobyt na mestskom úrade

lucik194
13. okt 2022

@maranco napr v BA by som vedela. kvoli parkovaniu v jednotlivych nestskych castiach

pokial byvas v zone s PAAS a nemas tam trvaly pobyt tak tam nezaparkujes v tej zone. ked najdes adresu kde mozes mat trvaly pobyt a plati tam uz parkovacia politika, zaparkujes

maranco
13. okt 2022

@lucik194 to parkovanie PAAS platí na celú mestskú časť, alebo len na danú ulicu kde je trvalý pobyt?
Príklad:
Býval by som v podnájme v Petržalke na adrese
Šintavská 3104/14, Bratislava-Petržalka

Prenajímateľ mi nedovolí trvalý pobyt, tak si ho zriadim na adrese
Kutlíkova 1755/17, Bratislava-Petržalka
to budem mať uvedené v občianskom preukaze, tam sídli mestský úrad Petržalka.

Alebo si môžem platiť trvalý pobyt cez mojesidlo.sk oni mi ponúkajú adresu
Budatínska 3230/16, Bratislava-Petržalka

Keď si niečo objednám, balík z e-shopu uvediem adresu kde naozaj bývam, Šintavská 3104/14 tam príde kuriér.
Ak uzatváram zmluvu, napríklad paušál, ako trvalú adresu budú mať z občianskeho, ale ako kontaktnú/korešpondenčnú uvediem tú kde naozaj bývam, takže pošta od operátora mi príde do podnájmu.

Pre úrady si zapnem schránku slovensko.sk, takže mestský úrad, súdy, polícia, sociálna poisťovňa, škola mi budú posielať listy elektronicky do schránky. Nemusí nikto otvárať moje papierové listy, skenovať nich a posielať mi do mailu. Ak je elektronická schránka zapnutá, tak úradníci majú povinnosť poslať list tam a neposielať papierový na trvalú adresu.

Raz za pár týždňov si pozriem na webe úradnú tabuľu mojej mestskej časti či mi tam nezablúdil nejaký list.

maranco
13. okt 2022

Takto zverejňujú prijaté listy pre tých čo tam majú nahlásený trvalý pobyt a nemajú zapnutú schránku slovensko.sk
https://www.petrzalka.sk/2022-10-11-oznamenie-o...

zuzanaete
13. okt 2022

@lucik194 Toto so smetami napr. neplati v Bratislave. Smeti sa platia cez sprabcovske spolocnosti a nikto neriesi trvaly pobyt, ale plati sa podla poctu osob nahlasenych u spravcu na dany byt.

lucik194
13. okt 2022

@zuzanaete to je pravda, ale v mnohych obciach (hlavne malych) je ohlasovna pobytu spolu / trvaly pobyt / smeti vsetko v jednom (v jednej evidencii)

@maranco neviem ako je to teraz, ale napr. v Petrzalke mas zatial len jednu PAAS zonu a mozu v nej bez problemov parkovat len ludia co tam byvaju s trvalym pobytom (vybavis kartu rocny poplatok), v tej zone, ked v nej nebyvas a chces tam parkovat, musis mat inu kartu a platit

do jednej zony v BA moze patrit aj 10 ulic, resp. jedna uzavreta oblast (napr dvory 2 bude jedna zona)

zo zaciatku ked to zavadzali tak bolo povedane na jednom stretnuti co som bola ohladom PAAS (ale neviem ci aj schvalene) ze ludia s trvalym pobytom na MC nebudu mat moznost ziskat rezidentsku kartu...... priznam sa neriesila som to, nepoznam nikoho kto ma trvaly pobyt na MC....

lea995
autor
14. okt 2022

@maranco na mestskom úrade mi povedali že to budem evidovaná ako "bezdomovec"😁 takže neviem či platiť na mojesidlo alebo byť na úrade ..bývam v novom meste tomášikova čo je už takmer ružinov..stále chodím len ružinov a staré mesto.. a keby si platím trvalý pobyt na ružinovskej adrese alebo idem si dať adresu na mestský úrad do ružinova kvôli parkovaniu myslíte že dá sa to? som z toho zmätená😁

maranco
14. okt 2022

@lea995 treba to zistiť ako je to s parkovaním, ale či zvolíš jednu, alebo druhú adresu, ak máš prístup k PC zapni si schránku na slovensko.sk aj nastav notifikácie pri prijatí správy na email/SMS aby ti úradné listy chodili elektronicky a nie poštou tam kde ani nebývaš.

lea995
autor
17. okt 2022

@maranco ďakujem🙂👍🏼

ppucherko
10. nov 2022

Urcite mojesidlo. Skenuju zasielky do cca 30 minut. Aplikacia v mobile, vidis co ti kedy prislo.

maggie1192019
31. jan 2023

@ppucherko dobrý deň chcem sa spýtať nerobí problém ten trvalý pobyt keď chcem niečo na splátky či nezistiju že to je virtuálny pobyt?

ppucherko
18. feb 2023

@maggie1192019 Trvaly pobyt mozes mat aj niekde na kopaniciach. S pozickou, respektive schopnostou splacania to vela spolocne nema. Za "virtualny" trvaly pobyt u mojesidlo.sk sa plati. Tak z mojho pohladu je doverychodnejsi clovek s takym pobytom, ktory si musi platit (ma peniaze), ako keby si ho dal do hornej dolnej bez akehokolvek preberania zasielok 🙂

maggie1192019
2. mar 2023

@ppucherko áno len teraz sme žiadali auto na leasing a všade nám to zamietli stým že vedia že mám virtuálny pobyt