Tenis pre 5-ročného v Bratislave

alex2019
16. feb 2024

Ahojte, chcem sa spytat ci neviete poradit nejake tenisove kurzy pre 5 rocne deti, v Bratislave idealne Ruzinov alebo Nove Mesto.
Syn by chcel zacat chodit, mam problem ho nejak namotivovat na sportove aktivity (chodi teraz na taku sportovu pripravu ale nebavi ho to a nechce tam chodit, ani lyzovanie ho nejak nezaujalo.. pritom plavanie je ok a celkovo si myslim, ze je pohybovo sikovny). Tak chcem vyuzit, ze by tam chcel chodit a nieco najst lebo to moze rychlo prejst, tak nech aspon par mesiacov dakam chodi bez cirkusov 🙂
Dakujem.

katulienkax
16. feb 2024

Ale ratajns tym ze tenis je velmi drahy, dcera chodi 2 krat tyzdenne , 2 deti su na kurte s trenerom a stoji cca 280 za 2 mesiace. Zvazujem ze narok odhlasim, lebo pri 2 hodinach tyzdenne je slaby pokrok a nie sme milionari aby chodila 6 krat tyzdenne

katulienkax
16. feb 2024

Este maju skupinovy trening, ten je lacnejsi, ale pokrok skoro ziadny

alex2019
autor
16. feb 2024

@katulienkax je mi jasne, ze je to z tych drahsich sportov. akoze napr to lyzovanie ved tiez, pozicali sme vybavu 70 eur, kazda hodina s instruktorom 50 a to som ho zakazdym musela prosit aby tam isiel 🙄 vsetky tie kruzky su drahe..
uprimne ja neverim, ze ho to bude bavit viac ako par mesiacov ale dolezite aby tam chodil aspon nejaky cas dobrovolne..
volala som do jednej tenisovej skoly tam mi hovorili, ze 40 na hodinu individualne a ze je dobre si niekoho najst do skupinym lebo potom je to logicky lacnejsie, len to velmi neviem ako lebo nikoho takeho nepozname co by chodil.. toto inak by sa mi velmi pacilo, keby mal nejakeho kamosa s ktorym by chodil, lebo to by ho potiahlo..on je sikovny len rychlo ho veci prestanu bavit a ma problem sustredit sa..
a si spoko tam kde dcera chodi?

nwnw
17. feb 2024

@alex2019 v Dubravke ale tenis v 5 tich rokoch je dost trapenie. Vacsinou treneri beru od 6 a aj to sa deti este jasia, nechcu si dat nohy ako treba a kondicna priprava je aj tam.
Motivuje sa prikladom. Moji by na korcule tiez nesli, keby sa nejdem korculovat ja.

alex2019
autor
18. feb 2024

@nwnw ja chcem hlavne vyuzit ze ho to zaujalo a chcel by tam chodit, nemam nervy sa s nim stale natahovat, to sportovanie bolo rok ok, potom uz nie a teraz po mesiaci nechce vobec chodit.. kazde dieta je aj ina povaha, s nim je to take komplikovanejsie, mladsi ten by vsetko chcel, vidim, ze s kazdym z nich inak treba.. takze ja rozhodne necakam, ze z neho bude tenista, ani by som nieco take nechcela, len chcem aby sa hybal, bol s detmi a ziskal pozitivny vztah k sportu.. my sa s nim chodime bicyklovat, to je super, ale tenis ja hrat neviem takze v tom mu nijak nepomozem..

nwnw
19. feb 2024

@alex2019 gymnathlon ste neskusali? Nam sa osvedcilo striedat to. Este su krpati na dril. Starsi ma aj pohybove predpokady, len tazko mi je ho motivovat napr na futbal, ked tam nema kamaratov. Ti iba hry hraju na tabletoch.

alex2019
autor
9. mar 2024

@nwnw tak nakoniec ide do love 4 tennis, co je tenisova skola dominiky cibulkovej, bol na prvej skusobnej hodine tento tyzden a super, v podstate je to sportova priprava a trocha tenisu, to mi aj hned pri tel rozhovore hovoril (plus mame to blizko a cena uuuplne v pohode). akoze viem si prestavit ze su kadejaki premotivovani rodicia co si myslia, ze im tam z dietata vyrobia profi tenistu, ja toto urcite nie som, budem rada ak sa bude hybat a bude ho to bavit 🙂 on predtym chodil na sportovu pripravu, chodil rok ale potom ho to prestalo bavit a tenis si sam vymyslel. mne sa ten sport paci tj som len rada. gymnathlon som chcela ale stale mali plno a nechce sa mi vozit ho na druhy koniec mesta, s mensim by som to chcela skusit ale realne nemyslim si, ze od tej pohybovej pripravy co chodil starsi (fitkids sa to vola) to bude az taky velky rozdiel.

nwnw
9. mar 2024

@alex2019 tak to je super. My skusime nastupom do skoly ak bude chciet.