Súčasná cena prenájmu bytu v Bratislave

22. jún 2024

Nikdy som nesledovala ako sa pohybujú prenájmi bytov, či už odkiaľ kde som alebo vo väčších mestách. S priateľom chcem odísť do BA. Mame záujem o 1 alebo 2 izbovy byt.
Zaujimalo by ma koľko v súčastnosti je priemerna dobrá cena za ktorú sa dá byt prenajať, ak má niekto skúsenosť.
Vzhľadom k tomu, že sme bežní ľudia, tak nemáme záujem o novostavbu priamo v centre. Čiže niečo také normálnej kategórie na bežný život. Abstrahujme od lokality, ale musí to byť v BA.

uhnakova
22. jún 2024
autor
22. jún 2024

@uhnakova chcem reálnu skúsenost, nie to co vidíš na portaloch. Niekto kto sa orientuje.

uhnakova
22. jún 2024

Za dvojizbák v Petržalke 700 až 800€ už s energiami.

janai1
22. jún 2024

1 izb. pri Strkovci 450€ + 50€ parkovanie + internet. Ale toto som mala šťastie ze som našla.
Bežne je to tak 600€ 1 izb. čo som pozerala inzeráty min. mesiac keď mi končila zmluva

uhnakova
22. jún 2024

vždy som išla cez taketo vyhľadávače, pri prenájme aj kúpe bytu. Ceny zodpovedajú. Jasné, keď máš šťastie alebo ideš cez niekoho známeho, tak môžeš trošku ušetriť. Trošku rozumej tak 10-15%.

melanta
22. jún 2024

chcem reálnu skúsenost, nie to co vidíš na portaloch - roky prenajímam byty. Moja reálna skúsenosť je, že to, čo je na portáloch, je absolútne reálne.

mell27
22. jún 2024

Od 700€, ak sa pošťastí, tak o niečo menej...

klip0
22. jún 2024

Plus treba rátať že začiatočna investícia je viac. Depozit, nájmy vopred atd

minesasubu
22. jún 2024

cena zalezi od lokality v Ba a velkosti bytu , vies najst od 400€
treba si spocitat kolko mate aktualne potrebujete minimalne 2 najmy plus depozit a ak mate pracu fajn ak nie tak treba viac uspor
su skupiny na fb kde mozes ist napriklad do zdielaneho bytu to bude lacnejsie alebo si prenajat priamo od majitela nie cez realitku

sasa1310
22. jún 2024

@minesasubu už za 400 eur nenájde ani náhodou

sasa1310
22. jún 2024

chceš reálnu skúsenosť? Reálna skúsenosť je taká, že dopyt je vyšší ako ponuka. Ceny na portáloch sú reálne, akurát že možno sa k tomu bytu ani nedostaneš lebo ťa niekto predbehne.

gab1sol
22. jún 2024

Veľmi individuálne, možno nájdeš lacnejší, ale otázka je, či vám bude vyhovovať. A čo sa týka portálov, tak tie zodpovedajú aj reálnej cene.

tahomi
22. jún 2024

1izb rataj tak od 600 vyssie, 2izb 750 a vyssie.
Zalezi od lokality - Petrzalka alebo Devinska? Ruzinov alebo Rača? Parkovanie?
Cena na portaloch zodpoveda realite, dobry prenajom je do hodiny fuc.

justxme
22. jún 2024

Reálna cena je momentálne 750+ za 2i, čím modernejší a bližšie k centru, tým je cena ešte vyššia. Mne sa podarilo nájsť moderný 2i pár minút od centra za 630, ale to išlo cez známeho. A pozor na zmluvu a energie, kamarátka platila 600 za starší 1i byt, a kvôli nízkym zaloham na energiách po roku doplacala pomaly 500e za nedoplatky.

danica2711
22. jún 2024

1-izbový, Nové Mesto 550,-, 3-izbový, Staré mesto 950,.

autor
22. jún 2024

Ďakujem za peispevky. Ako vidím s cenami skákať od radosti budem ak sa nám podarí zohnať 1 izbovy byt za 550 alebo 2 izbovy za 700 eur so všetkým. Asi sa na tie lepšie ceny vrhajú aj ostatní, čiže majiteľ si ma z čoho vyberať.

minesasubu
22. jún 2024

@sasa1310 aktualne som našla na nehnutelnosti.sk cca 7 bytov 1iz pod 400€ a to som pozrela iba tento portal čiže kto chce najde 🤔 aka nahoda

autor
22. jún 2024

@minesasubu hľadáme byt a nie izbu. Treba aj ten inzerát rozkliknuť a veľmi rýchlo cena ide hore o energie a internet (+150 eur), pripadne provízia pre RK, ktorej sa chceme vyhnúť. Čiže čokoľvek pod 400 eur je cena za izbu, len to treba vedieť aj čítať s porozumením. Samozrejme časť inzerátov nemusí byť vôbec aktuálna.

minesasubu
22. jún 2024

@autorka
fajn ze si to rozklikla ja som nemala čas kedze ja to nepotrebujem
ale su najmy aj za fajn cenu len treba hladat , su skupiny na fb kde sa da najst ja som tak nasla podnajomnikov
ja napriklad prenajimam 2i za 590€ uz skoro 2 roky a bez reality
dufam ze najdete co hladate vo vasej cenovej kategorii

euie
22. jún 2024

Ahoj, my sme dva mesiace dozadu prenajali 2i na kramaroch za 600 vratane energii, prijemna nadcasova rekonstrukcia v biedych farbach, pekny byt s vyhladmi ale bez vytahu. Najprv sme ho ponukli viacerym kamosom/znamym a nejak sa nepodarilo, potom manzel reagoval vyslovene na dopyt mladeho paru na fcb a ti ho po obhliadke hned brali. Za nas sme si povedali, ze radsej ho dame mozno o 50e -100e lacnejsie ako ho mat prazdny este dalsie mesiace. Drzim palce s hladanim.

lizatko1009
22. jún 2024

Starší byť 2 izbak cca 700-750€,novostavby 850e

sasa1310
23. jún 2024

@minesasubu si si istá, že so všetkým? teda s energiami alebo len nájom 400 eur. Lebo treba čítať poriadne tie inzeráty. Lebo my sme prenajali za 600 eur 1izbaky a to ešte platili depozit a 1 nájomné pre realitku a samozrejme sme si ešte mohli vyberať

monika_mes
24. jún 2024

Ak máš auto skus pozrieť v Rajke. Reálne po diaľnici to máš do 20 min do centra BA. Ráno z toho smeru kolóny nie sú a cenovo máš 3izbak do 600 € so vsetkym.