Stredná elektrotechnická škola v Bratislave

alikaa
Včera o 13:24

Syn sa rozhoduje medzi Aderkou a Zochovou. Mozete napisat skusenosti? Chce si dat aj jedno gymnazium, takze nemoze dat prihlasku na obe elektrotechnicke.

andrejka1974
Včera o 14:00

Zochova je ľahšia

liz_lemon
Včera o 15:55

mne bolo povedane, ze Adlerka ja viac zamerana na elektrotechniku a tie zvysne 2 SPSE na informatiku, ale co mam teraz cerstve info, tak ak bude chciet ist na VS, tak tie skoly nie su vobec dostacujuce, najma co sa MAT tyka, poznam osobne 2 absolventov zo Zochovej aj z Halovej, a ani jeden nezvladol VS, a to ani 1 rocnik

alikaa
autor
Včera o 16:01

@liz_lemon syn urcite bude chciet ist na VS. Takze by mal ist na Adlerku?

liz_lemon
Včera o 16:43

@alikaa ak chce ist na VS, tak radsej na gymnazium, lebo tie vedomosti nie su dostatocne, a bud bude mat doucka, alebo to nezvladne, FEI a FIIT su velmi narocne, dostat sa tam nie je problem, ale udrzat sa je tazke, moj syn by v buducnosti tiez chcel ist na SPSE, ale asi skusi asi radsej gymnazium

alikaa
autor
Včera o 16:46

@liz_lemon dakujem za info. Muz vystudoval FEIku, verim, ze by mu s tym pomohol. Gympel ho nelaka az tak ako elektrotechnicka, presne pre pripad, ze by s VS nepochodil. Aspon by uz bol po strednej specializovany

tyssa
Včera o 17:39

@alikaa na adlerke je anglické technické lýceum, 5 rocné, všetci moji kolegovia technici, ktorí prednášajú a školia v angličtine išli na výšku z adlerky, samozrejme robia aj rôzne projekty,..takže za mňa adlerka a aj syn chodí a to technické lýceum, berú ale len 20 detí, minulý rok sa hlásilo cca 300, na konci štúdia máš anglinu C1, vrátane technickej časti, čo je potom na výške výhoda..

alikaa
autor
Včera o 18:55

@tyssa minuly rok sa syn snazil z osmicky dostat na toto lyceum. Skoncil 202-hy zo 400. Teraz chce klasicku 4-rocnu strednu

tyssa
Dnes o 03:50

@alikaa tam je aj prípravka a sú za to body na prijímačkách, kľudne tam môže ísť aj z 9, môj sa tiež tak dostal, a fakt 1. rok mali brutál anglinu

lilke
Dnes o 04:21

@alikaa kolegynin syn chodil na Zosku. Teraz tretiak na STU, neviem či FEI, či FIIT. Matika preňho bola ťažšia, pred 1. ročníkom ale obe školy majú akýsi kurz matiky, doučovanie (aug-sept). Gymplaci tiež absolvujú, a tiež im to dá zabrať... Chlapec ale chce, je šikovný, všetky skúšky na 1.termin, a to už od strednej brigáduje vo firme s fotovoltikou.

alikaa
autor
Dnes o 05:31

@tyssa bol na pripravke minuly rok, bude chodit aj tento rok. Ale na 5-rocne uz ist nechce. Chce klasicku 4-rocnu skolu
@lilke super, sikovny. Moj az taky sikovny nie je, ma viac dys-poruch, v skole je integrovany. Ale dobre vediet, ze aj na VS je doucko z matiky