Španielske veľvyslanectvo v Bratislave

29. máj 2024

Potrebovala by som poradiť.
Prosím bez posmeškov
Potrebujem ísť v júni vybaviť niečo na Španielske veľvyslanectvo do BA. Pôjdem vlakom niesom dobrý šofér.
Ako sa dostanem na veľvyslanectvo z vlakovej stanice?
Je to ďaleko?
Možno tip na lacnú taxi službu?
Mám tam byť v určitý čas. Tak preto zvažujem taxík
Ďakujem za radu

thereisabear
29. máj 2024

1,9 km a 25 minút pešo podľa Google mapy.

maranco
29. máj 2024

V mape si pozrieš cestu pešo https://sk.mapy.cz/s/mocabelazu alebo si pozrieš MHD https://cp.hnonline.sk/bratislava/spojenie/

lindous
29. máj 2024

Hodila som to do Boltu, teraz by ťa to cez nich do centra vyšlo z Hlavnej stanice 4,50€... ale kúsok musíš prejsť pešo, nech pôjdeš akokoľvek.... keď to dáš do google maps, vyhodí ti to všetky možnosti, aj spoje, keby si chcela ísť MHD 🙂

cafelatte
29. máj 2024

Najskôr si tam zavolaj, lebo ja som keď som vlani vybavovala, musela som si rezervovať termín elektronicky.

melanta
29. máj 2024

Súhlas s tým, čo píše @cafelatte ak si dobre pamätám, keď sme boli vybaviť číslo NIE, tiež sme museli robiť rezerváciu termínu.

cafelatte
29. máj 2024

@melanta áno presne aj my 🙂

cacianka
29. máj 2024

Vyjdes pred budovu stanice, smerom vpravo sú zastávky MHD. Sú tam automaty na lístky, kúpiš si 30 min, myslím 1,10 €, nastúpis na bus č 93, lístok si označíš hneď pri nástupe v strojčeky tym bielym koncom , vystúpiš na 3.zastavke ( SAV, Hodžovo nám, Staromestská ul.)
Zides do podchodu a na druhej strane prejdes vpravo smerom do starého centra, popod električkový most, tam je už Klariská ulica. A ideš podľa mapky.
Alebo tiež tam vystúpiš, pôjdeš dopredu smerom ako ide bus, tou uličkou hneď povedľa zastávky, prejdes cez električkové koľaje, a pokračuješ tou pešiu zónu - vľavo si ako na hradbách, vidíš našu mestskú diaľnicu, vpredu most SNP.Prejdes stále priamo až ku schodom, dole nimi prejdes popod tú cestu a si v centre a tam podľa mapky. Určite si nechaj rezervu cca pol hodinu, ale radšej pre istotu viac, nie je to ďaleko , ja tam prídem pomerne rýchlo (😇), ale idem smelo a nemam trému či stres , kedy a kde ide bus, kde je automat na lístky, ktorý ako funguje, či mi bus ušiel medzitým pred nosom, či je zápcha na semaforoch, a potom či idem po uličkach správne vľavo či vpravo. Lebo takéto aj od toho, kedy ti príde vlak a kedy mať termín.

lucik194
29. máj 2024

problem je, ze ziadny taxik tam kde je spanielske velvyslanectvo nepride, zakaz vjazdu. takze aj tak musis ist kusisko pesi. za mna chod bus 93, cvaknes listok na 30 min bus. su to tri zastavky a 7min peso aj ked zabludis...

autor
29. máj 2024

@cafelatte rezerváciu už mám

cacianka
29. máj 2024

Opravím sa - 3. je zastávka Zochova. Od nej si radšej rataj 10 minút +, aby si nemusela bežať, blúdiť, stresovať

asocial
29. máj 2024

Taxi sú vyhodené peniaze
@cacianka ti úplne presne a parádne popísala cestu, odporúčam tu prvú (Klariská) a potom vpravo. To nájdeš, ,neboj. Chod s predstihom, aspoň sa poprechádzas po centre

cacianka
30. máj 2024

@asocial trasa po Klariskej je taká historická, a naspäť lepšie trafí na MHD smer stanica.
Ak budes mať autorka potom čas, choď radšej na stanicu cez centrum, pomotaj sa v uličkách, daj si jedlo, zmrzlinu, a na Safarikovom nám. Alebo nám SNP, sadni na elektrickú c 1 a odvezie ťa rovno k vlaku. Aj z n.snp môžeš sa este prejst po obchodnej a tam nasadneš.