Spádová lekárka

tiffany18
7. feb 2022

Ahojte, prestahovali sme sa zo zahranicia (Nemecko) do Bratislavy a kym nepracujem tak sme zatial ja s malou poistene pod muzom s tym ze budeme prihlasene v Unione a nemecka poist. bude preplacat zdravotku, na to mame ten konkretny formular. A kedze mala ma 5 rokov a uz je predskolacka tak musi aj do skolky co najskor. Ale problem je ze ziadna detska lekarka ju nechcela zobrat. Bud plny stav alebo nepatrime do jej obvodu. Konecne sme jednu poriesili co patrime k nej ale samozrejme museli sme hned riesit prechodny pobyt a potom ze bez zdravotnej karty nas nezobere ani keby sme si sami uhradili vysetrenie, konkretne potvrdenie do skolky ze je sposobila. A dnes zase mali problem ze ake cislo poistenia mame a ze ked 77 tak nas nezobere a mame hladat inde. A pritom uz budeme mat zdravotnu kartu z Unionu. Ja len dufam ze budeme mat ine cislo ako to 77. Ale ak by nie, kam sa mozme obratit ak chceme podat staznost? Je to nasa spadova lekarka a vecne ma nejaky dovod preco nas nemoze zobrat. Ja ked budem robit tak automaticky sa mi nemecke poistenie zrusi a budem s malou iba v Unione. Muz uz ma nervy lebo stale vsetci len neda sa a neda. A mala uz musi zacat do skolky chodit (co aj to je problem kde nas vezmu) a visi to teraz na lekarke. Riesili ste niektora nieco podobne? Ak som napisala nieco ako hotentot tak kludne to potom este vysvetlim 😀 Dakujem

yt a potom zase ze

mamina0078
7. feb 2022

Keď je spádová musi ju zobrať, keď budete mať aj slovenské poistenie

zuzike123
7. feb 2022

Obratila by som sa na 2 institucie, tj BA VUC - zdravotnicky odbor, tam by vam mali vediet poradit spadovu dr a druhou- Union a objasnit im, ze vasa spadpva vas odmieta prevziat do starostlivosti, tak nech vam pridelia ineho dr.

trgypadl
7. feb 2022

@tiffany18 poistenie s kódom 77 nemate v tom len urcite situacie kedy vas osetria, pozrite si poriadne zmluvu z poisťovne

loginexistuje
7. feb 2022

ale spadovost sa urcuje podla TP a nie podla prechodneho a aj tak vas moze odmietnut ak ma nadstav potom to musi riesit poistovna takze na lekarku sa budes zbytocne stazovat radsej skus zaplatit si nejake sukromne centrum
detto skolku skor ako v septembri ani neocakavaj a uplne najprv pories TP ak chces skolku riesit

loginexistuje
7. feb 2022

ale teda staznost sa podava na VUC zdravotnicky odbor a zistenie spadovej lekarky sa da tu
@tiffany18 dopln si svoju mestsku cast a ulicu ale berie sa TP nie prechodny pobyt

https://www.e-vuc.sk/bsk/zdravotnictvo/kto-je-m...

loginexistuje
7. feb 2022

ale teraz pozeram sak tvoja od septembra pojde uz do skoly a to mas este horsie pomaly ako skolky dostat doeta v ba a este bez TP do skoly skus nejaku sukromnu pozerat

tiffany18
autor
7. feb 2022

@loginexistuje No ja mam TP v Ga a malej sme neriesili a nenahlasovali TP, mozno patri automaticky podo mna. Len s tou doktorkou sme boli uz dohodnuti ze nas vezme len musime mat slovensku kartu, co aj mat budeme. A zrazu zase ma s niecim problem. Kebyze to povie aspon hned na zaciatku a nie nas natahovat. A skolka nam je v septembri na nic kedze ma ist do skoly a predskolsky rocnik v skolke je povinny. Len nemozme riest skolku kym nemame lekarku.

tiffany18
autor
7. feb 2022

@loginexistuje No ved to je problem a teda na sukromnu nemame peniaze. Inak by sme ju hned dali. Je to nanic s tymi lekarmi a skolkami. Vsade plnka. Ja som aj rozmyslala ze by sme ju dali do Ga k lekarke ale zase aby nepatrila tam do skolky. To by sme nedali organizacne kedze byvame v Ruzinove.

loginexistuje
7. feb 2022

@tiffany18 ale teraz ti ju nikto do skolky nevesme aj ked je predskolacka povinnost predbosti je len pri zapise a ano dieta mava TP matky
ako lekarka vas nechce asi preto ze by jej to nepreplatili kapitaciu

loginexistuje
7. feb 2022

ako uprimne v ruzinove budes rada ak ju dostanes bez TP do prvej triedy do skoly (radsej sa poisti sukromnou skolou)
a nie ze vo februari do skolky to je utopia proste

loginexistuje
7. feb 2022

inak je jedno ak by mala mala lekarku kdekolvek nemusi ju mat v ruzinove ak ju chcete tam do skolky na to uz kasli ries skor ten TP a skolu

tiffany18
autor
7. feb 2022

@loginexistuje No uvidime co budeme mat v zmluve s Unionu a ak bude mat stale nejaky problem lekarka tak budeme pisat kde sa da a pribahorsom si najdeme sukromnu. A este skusime tie skolky obvolat ci ju niekde zoberu. Mohla by motyka vystrelit. A odklad sa nam aj tak asi nevyhne. Muz len stale ze musia ju zobrat a musi sa to dat, je jedno co to je. Ale realita je ina.

loginexistuje
7. feb 2022

@tiffany18 no hlavne ries TP to mas zaklad no ak budete mat tu karticku ze 77 to je len pre nevyhnutnu starostlivost tak potom tazko vinit lekarku ako v BA je problem s pediatrami viacero skoncilo naraz ako tahas za kratsi koniec
zapis musis ist tak ci tak do skoly na spadovu podla TP (teda do galanty) aj ked davas odklad

muz sa myli nemusia bolo to treba skor riesit nez ste prisli do BA a hlavne tu poistovnu a TP bez toho sa v BA nehnes

a skolka vie na nu uz nedostanu normativ

tiffany18
autor
7. feb 2022

@loginexistuje No ved to som mu hovorila ze takto bude mala patrit do Ga skoly. Ale ze nech jej dam zatial prechodny ze to musi stacit. Aj ten prechodny moj sme 2 tzdne riesili cez majitelku. Rovno by som jej riesila skor TP. Je jedno ze ja tu mam prechodny pobyt- Ruzinov. A skolku mozme len dufat. No to je ked niekto tvrdi stale len tu svoju pravdu lebo ved vzdy to fungovalo. My sme do polednych tyzdnov nevedeli kde presne budeme takze hned ako sme mali zmluvu tak sme zacali riesit.

olimuc
7. feb 2022

Riesila som nieco podobne, ale prihlasila som sa ako osoba starajuca sa o dieta a DE poistka nam zanikla. Lekarku sme riesili sukromnu, pretoze sme potrebovali urgentne papier a nechcelo sa mi stracat cas. TP som mala v BA este ako dieta, takze ked som malemu dala robit rodny list, tak aj trvaly pobyt. Bez toho by ho do skolky nevzali tak max do sukromnej. Ruzinov je tazky oriesok ... skusaj okrajove stvrte a v strede roka este tazsie