Skúsenosti so zavedením epidurálky na Antolskej

2. okt 2020

Ahojte, keďže som dnes chtiac nechtiac čítala nepríjemné komenty o nepodarenom zavedení epiduralky, ktoré ženám spôsobili problémy a komplikácie (neviem v akých mestách ani nemocniciach boli), chcela by som sa opýtať na vaše osobné skúsenosti priamo v tejto nemocnici, keďže som čítala väčšinu pozitívnych reakcii na lekárov tam a verím tomu, že na zavedenie epi treba fakt odborníka a skúsenosti, aby to pomohlo a neuškodilo. Viem že je tu aj skupina o tejto pôrodnici, ale myslím si, že vo verejnej diskusii by sa mohlo nájsť viac reakcií. Ďakujem 🙂

denden77
2. okt 2020

mala som pred 3 tyzdnami.. vsetko super, bez komplikacii pocas, ci po 😊

tinda5261
2. okt 2020

Ahoj,ja som na Antolskej rodila pred 16 mesiacmi. Davali mi aj epiduralku. Za mna mozem povedat,ze to vobec nebolelo. Praveze som nic necitila a nemala som ani ziadne vedlajsie ucinky. Ako je bolest hlavy ci ine. Mna tiez strasili,ze to boli a ine. Neviem mozno som mala stastie na dobru doktorku. Ale za mna uplne poho a bez problemou.

autor
2. okt 2020

@tinda5261 ďakujem, tak ja rátam s tým že mňa to bolieť bude, keďže mňa trocha zabolí aj injekcia u zubára :D len som sa dočítala aj také, že žena po epiduralke nevedela 3 mesiace chodiť, takže si myslím, že to bolo práve kvôli tomu, že jej to nešikovne zaviedli a nie kvôli injekcií samotnej

marci77
2. okt 2020

ja som rodila na antolskej naposledy pred 2rokmi, bolo dost plno, videla som tam iba jednu sluzbukonajucu lekarku a zvysok tvorili porodne asistentky, v ten den bolo na porodnici dost plno, po polnoci ma konecne previezli na porodny box, chcela som aj epiduralku, tak mi zavolali pani doktorku, v podstate vpichnutie som ani necitila, ale po porode som nevedela, ci ma viac boli chrbat od epiduralky, sitie tam dole alebo naliate prsia .....mala som epiduralku aj pri 1.porode, tam som ziadne vedlajsie ucinky nemala, ale pri tomto druhom, ma potom nejaky ten tyzden-dva bolel chrbat
tak verim, ze budete mat iba dobre skusenosti,
ja som si epiduralku davala najma kvoli tomu, aby mi dobre zabrala na sitie, a naozaj som nic necitila, a aj v 1.dobe porodnej mi pomohla tak na hodinku

zoeazari
2. okt 2020

No mne ju zaviedli úplne zle.. A ešte aj veľa!! Mam migrény, bolesti krížov, doteraz necítim miesto, kde má napichavali, a to už je takmer pol roka 😑 ešte dodám, že to bolo na antolskej.. A zavedenie epi ma bolelo prísaham vačku viac, ako rez od akútneho cisárskeho.. Zavádzala mi ju anesteziologicka asi 1,5 hodiny v totálnych kontrakciach.. Za mňa úplne zle

janne318
3. okt 2020

Na Antolskej som rodila aj ja. Než mi ju zaviedli, už vlastne ani nemuseli. Pôrod 5-hodinový, z toho 4,5h si ma okrem sestry (z času na čas) a PC monitoru nikto nevšímal. 🤷‍♀️

lienocka2808
3. okt 2020

000ja som rodila na antolskej presne dva roky dozadu. Epi a spinalnu anestezu chodi pichat anesteziolog. Mne to pichal taky madar, vacsinou co som sa pytala tak chodi on z anesteziologie. Za mna musim povedat, ze mne to pichol zle. Ako vpich v pohode, nebolelo ma to, nic. Len po porode (cisar) ako mi postupne odtrpli nohy tak lava noha mi ostala trpnut este rok. A ked sa na to zameriam, stale to nie je ako pred tym. Ako nic strasne, vibec to nevnimam. Ale ten rok som to citila. Postupne to slablo. Pytala som sa kamarata (zdravotnej sestry) na kolegu, lebo tiez robi na anestezioligii na antolskej, ze nechape, ze trn madar je najlepsi, lebo to robi uz rutinne, ale ze sa samozrejme moze stat aj toto co mne. Tak za mna takato skusenost.

autor
3. okt 2020

Mrzia ma vaše nepríjemné skúsenosti :( a myslíte že vám ju zle zaviedli alebo vaše telo zle na ňu reagovalo celkovo?

lienocka2808
3. okt 2020

Telo zareagovalo dobre, nemala som ziadne ine problemy, ako bolesti hlavy a podobne to trpnutie nohy je zle zavedenie anestezy, asi blizko miechoveho kanala.

arielle123
3. okt 2020

Ja som rodila pred 2 mesiacmi na Antolskej , bala som sa epiduralky ale bolesti boli take silne ze som si ju vypitala a super, anesteziologocka mi ju pichla, mala som 2 davky a tretiu na zasivanie. Picha sa medzi kontrakciami, tak je to trochu stres ze sa nesmies pohnut, ale pichla mi ju dobre. Inak ja som bola velmi spokojna s pristupom na Antolskej, celkovo.

olafienko
1. nov 2020

Ja takto pred rokom-tiptop na Antolskej. Pichanie trosku stipalo(ale asi ako obycajne pichanie, popri kontrakciach ozaj nic podstatne☺️), ale ziadne komplikacie.