Škôlka v Bratislave v tomto čase

25. mar 2022

Ahojte, byvam v BA mam 2.5 rocniaka, v septembri 3 roky a chcem umiestnit dieta do skolky. Nie preto, ze musim - ale preto, ze maly potrebuje kolektiv. Inak je velmi sikovny. Je nejaka sanca dostat sa do statnej? Som z MC Nove mesto, co myslite je tam aspon mala sanca, obzvlast teraz pocas prichodu deti z Ui? A teda este by ma zaujimal vas nazor, aku by ste odporucali (sukromne i statne). Dakujem

diamond007
25. mar 2022

Nie, v BA po známosti jedine. Inak až 4rocneho ti vezmú.

zuzanaete
25. mar 2022

@diamond007 V DNV by taketo dieta prijali do skolky. Aj Karlovka ponukala miesta pre petrzalske deti, lebo mali kapacity. Ale vo vacsine casti je problem so skolkami.

amelie2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonia_wiener
25. mar 2022

V Karlovke nie je problém. Syn mal v novembri 3r a vzali ho od septembra, nebolo to cez známosť ani sme nepodplacali... Ale proste v Karlovke sa deti v pohode dostanú

diamond007
25. mar 2022

Jasné, je to samozrejme lokalitou. Vychádzam z lokality co poznám osobne - Ružinov, Petržalka, Staré mesto, Nové Mesto. Katastrofa dostať sa tam

bubinko1506
25. mar 2022

Sancu mas, urcite si podaj prihlasku. Nam zobrali do statnej skolky dvojicky, aj ked 3 roky mali az v oktobri. A nedavali sme uplatok, ani to nebolo po znamosti😉

pribinak
25. mar 2022

@diamond007 Dúbravka nirmalne brali všetky deti, žiadne známosti nebolo treba.

diamond007
25. mar 2022

@pribinak veď to v druhom príspevku píšem 😀

pribinak
25. mar 2022

@diamond007 reagujem na tvoj 1. príspevok

diamond007
25. mar 2022

@pribinak tak čítaj aj druhý keď zvládneš prečítať prvý 😀 nie že má tu všetci budú teraz označovať na konkrétne časti BA 🤣🤣🤣🤣

pribinak
25. mar 2022

@diamond007 nerýp, napísala si že jedine po známosti a to nie je pravda !!!!

diamond007
25. mar 2022

@pribinak nerozkazuj 😉 to môžeš svojim detom...
Ružinov, Petržalka, Staré mesto, Nové Mesto, to som doplnila tak najskôr čítaj a potom komentuj 😉
Ale zvykla som si že v prispevkoch sa snažíš byť ,,hustá,, 😅🙃

pribinak
25. mar 2022

@diamond007 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

autor
25. mar 2022

Dakujem Vam za nazor. Ja to urcite skusim, len ma zaujimalo, ci sa nemam viac sustredit radsej na sukromne. Samozrejme aj tie zvazujem, lebo to, ze je tu problem so skolkami snad pocuvam uz 10 rokov.

zuzka102
26. mar 2022

Ano, v BA je naozaj kapacitny problem so skolkami, mam dojem, ze uz nielen so statnymi, ale aj sukromnymi. My sme pred 2 r. (ked mala dcera 3 r.) dali prihlasiky do asi 4 statnych skolok v Ruzinove a Novom Meste, a ani do jednej ju nevzali. Ale treba vyskusat, mozno budes mat prave ty stastie.. Len si treba uvedomit, ze teraz je uz povinna predskolska dochadzka, plus aj tie deti z Ukrajiny (hocijakeho veku) musia skolky vziat, cize to kapacitne bude este horsie, si myslim.

bluerose
26. mar 2022

V Novom Meste v štátnej asi bez šance, niektoré mš tam už odmietajú aj 4 ročné deti. Staré Mesto tiež bez šance, teraz od marca urobili spádové škôlky podľa ulíc a TP. Všetky mš upredňostňujú predškolákov, súrodencov a deti pracujúcich rodičov. Skúsiť môžeš, možno motyka vystrelí.
A áno, s deťmi z UA sa vôbec nerátalo, keď robili povinnú predškolskú a už vtedy neboli kapacity. Takže som sama zvedavá ako toto štát zvládne...

luccija
26. mar 2022

Vyskúšaj...čo počúvam už je problém dostať dieťa aj do súkromnej.toto je nekonečný príbeh moje dieťa má 14 r a už vtedy to bol problem

cherry_cherry
26. mar 2022

Podla mna je to problem, orientovala by som sa radsej na sukromne. Skus si obvolat statne, ale nedavam tomu moc sancu. A este vacsinou nechcu brat mimo obvod, ze si napr. z Race a zoberu ti dieta do Petrzalky.. ale tak vyskusat mozes

zuzkas81
26. mar 2022

Syncek je narodeny 11/2018 a vlani ho nevzali do ziadnej statnej skolky v Novom meste - prihlasku sme podali na Sancovu, Osadnu a Resetkovu a povedali mi vtedy ze neprijali ani len vsetky deti narodene v r. 2017 (tj skoro 4-rocne). Informovala som sa uz predbezne aj teraz ohladne prijatia do skolky od septembra a nevyzera to dobre. Cize zatial chodi do sukromnej a ja este stale v sebe zivim malu nadej ze ho od septembra konecne vezmu.

lukina20
26. mar 2022

Neviem ako je to so skolkami v inych mestskych castiach, mozno v takej Dubravke alebo v Karlovej Vsi dieta zoberu bez problemu, neviem
Kazdopadne Ruzinov, Nove a Stare mesto a Petrzalka je velky problem. Kamoskin maly mal minuly rok na jar 3 roky, v septembri ho do statnej skolky v Petrzalke nezobrali. Vraj nezobrali skoro 400 deti do skolok. Netusim odkial zobrala toto cislo, ale zdalo sa mi az privysoke. Kazdopadne v tychto mestskych castiach to je na 100% problem.
Druhe dve kamosky byvaju vo Vrakuni a deti im bez problemov zobrali do statnej ako trojrocne.

autor
27. mar 2022

@zuzkas81 kam prosim chodite do sukromnej? Tu v MČ Nové Mesto? Ste spokojni?

autor
27. mar 2022

@lukina20 ach ano, tieto mestke casti nepokryvaju dopyt. Ja to samozrejme vyskusam. Len je mi jasne, ze si musim urobit aj prieskum sukromnych skoliek. Su to financie navyse, ale ten kolektiv mu ja doma nenahradim. (Teoreticky som premyslala, ze ak nic nezozenieme - siel by aj neskor, ale urobim vsetko co bude v mojich silach ho umiestnit) V Bratislave je to nedoriesene roky a teraz je logicke ze ten zaujem bude obrovsky - pretoze vela mamin z UA zakotvi v hl. Meste.

lukina20
27. mar 2022

Ano bohuzial teraz to bude kapacitne ozaj problem. Mozno skus aj skolky mimo mestskej casti, mozno by ho zobrali.

zuzkas81
27. mar 2022

Maly chodi do detskeho kralovstva na smrecianskej, je to vedla parku na racianskom myte. Maly tam chodi rad, takze som spokojna, venuju sa im, kreslia, lepia a pod, pesnicky sa ucia, mavaju akcie ako valentinsky ples, karnevaly. maly sa nam rozrozpraval, je taky smelsi, ja som preto velky fanusik skolok. Chodil kratko aj do statnych jasliciek na robotnicku, aj tam to bolo fajn, len sme riesili nejake zdravotne problemy a nasadili mu dietu, ktoru mu v statnych jasliciak nevedeli robit, tak sme presli na smreciansku, kde mu varia podla diety.

patriciavanesska
27. mar 2022

Mne nezobrali do skolky minuli rok 3,5 rocnu dcerku a to som davala 2 skolky ,jednu specialnu na stravu a druhu obycajnu, dufam ze tento rok ju uz vezmu ak nie budeme este rok doma

kinus
27. mar 2022

Ahoj, zaklad je podat si prihlasku. Ptm aj keby si dostala zamietave vyrozumenie, vzdy je sanca, ze v septembri niekto nenastupi, lebo niektori rodicia "zabudnu" nahlasit, ze sa rozhodli pre inu skolku a tak sa im "drzi miesto"..... neviem aky napor je v novom meste. V Petrzalke je dost velky, je tu vela mladych rodin a aj napriek tomu zverejnoval starosta v polke septembra vyzvu, ze ostali neobsadene miesta v skolkach🙈 takze prijali sa deti, ktorym ptm rodicia vybrali ine zariadenie a hold nenahlasili to. Dalsia vec, su pravidla. Priorita su predskolaci, ptm deti, ktore maju starsich surodencov, ptm deti, ktore maju 3 roky k 31.8. A ptm dalsie....poznam deticky, ktore sa dostali a 3.narodeniny mali az koncom decembra (mali starsieho surodenca) ale aj take, co mali 3 roky az v januari ( nevzali ich, aj napriek starsiemu surodencovi) no niekto v septembri nenastupil, tak sa dostali do statnej. Zalezi od toho ake deti sa prihlasia. Moja skusenost so sukromnou skolkou bola taka, ze uz v aprili mali poradovnik deti na september, tiez nemohli vziat vsetkych a zaroven boli realisti. Vedeli, ze vacsina rodicov ich berie len ako poistku, keby ich ratolest neprijali do statnej skolky. Za skusku nic nedas.

autor
30. mar 2022

@zuzkas81 prepac este sa popytam, lebo ja mam nieco podobne - mame potvrdenu alergiu na bielok s tym, ze je moznost ze sa to este zmeni, ale momentalne dodrziavame "dietu". Presne som uvazovala ako by som to spravila keby nebola moznost specialnej stravy. Do tych jasliciek si mu jedlo davala ty? A teraz vam varia v skolke podla odporucania lekara?

autor
30. mar 2022

Baby dam vam sem vediet, ze ako sme pochodili potom. ☺️ Dakujem za rady a skusenosti. Drzte palce

zuzkas81
23. apr 2022

Az teraz som si vsimla, ze si sa nieco pytala este. V jaslickach ked bol este nemal dietu, tak tam jedol to co vsetci ostatni. Kedze dostal dietu, po chorobe sa do jasliciek uz nevratil, lebo mu nevedeli varit, a zapisala som ho do skolky, kde mu vedia varit podla odporucania lekara. V praxi to vyzera tak ze nosim niektore suroviny do skolky, z ktorych varia.