Škôlka Unicare Petržalka - skúsenosti

kristina28918
25. apr 2022

Dobrý deň mamičky. Máte skúsenosť so školkou Unicare v Petržalke?
Chystám sa tam dať dcéru. Ale čítam dosť zle recenzie. Síce to bolo písané pred pár rokmi. Ďakujem za každú odpoveď

natalipor
7. sep 2022

Dobrý deň, neviem, či je to ešte aktuálne pre Vás, ale žiada sa mi Vám napísať môj pohľad... Inak celkom dobre to zhrnula jedna mamička v diskusii: https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/unicare-skolka-little-angels-v-petrzalke-skusenosti/

Začnem s pozitívami. V škôlke sú detičky veľa von, v mesiacoch keď začne byť teplejšie od mája až po cca október - podľa počasia. Majú možnosť navštevovať počas škôlky rôzne krúžky (tancovanie, korčulovanie, plávanie, matematika, pohybové aktivity...). V škôlke majú krásne vybavenie a veľmi pekný program každý týždeň. Vedú detičky k samostatnosti - malý sa vedel sám obuť a obliecť.

Avšak, nanešťastie komunikácia pani riaditeľky s rodičmi a personálom je skutočne hrozná. Proste máte pocit, že ste akoby na príťaž, nemáte právo sa pomaly nič opýtať, a keď sa aj opýtate, alebo niečo chcete namietať, tak skončíte, že vy ste ten čudný, vadný.... Ako napríklad, chceli sme vedieť mená učiteľov, tak bola v podstate chyba nášho malého, že ich neovláda. Vlastne bol on chudák malý divný, že nevie ako sa volajú jeho učitelia (podotýkam, fluktuácia je neskutočná a neučil ho len jeden učiteľ/učiteľka). Mená personálu, aj keď prichádzal/odchádzal sme nikdy nevedeli a niekedy to bolo prekvanie, že daná učiteľka už v školke nie je a niekto nový pribudol. Chcete vedieť ako sa Vášmu dieťatu v skolke darí? Počkajte si 3 mesiace na hodnotenie (za 30 eur) a dozviete sa, že je maximálne pozadu a vlastne, ako sa mu doma vobec venujete... atd.... dalo by sa pokračovať. Ja nie som citlivý človek, ani nemám prehnané očakávania, ale pani riaditeľka by fakt mohla komunikovať slušnejšie a byť viac empatická... Odpoveď "Smola" sa dá napísať aj " Je mi to lúto, ale bla bla bla, prosím, ďakujem". Deti odovzdávate za "čiarov" a potom už ďalej nemôžete ísť ani do šatne nikde - ponechala si tento prístup v čase korony aby sa minimalizoval kontakt rodič - učiteľ.

Bola som viac krát svedkom ako riaditeľka kričala na personál - pred detmi, pred rodicmi... a potom aj na deti - ako ja chápem, že na deti sa musí aj pokričať, lebo je to veľká zodpovednosť a musia ich vedieť ukočírovať, ale štýl jej komunikácie sa nehodí do materskej škôlky.... možno tak na úrad...

Záverom, odhliac od komunikácie sme boli spokojní, náš malý našťastie nemá problém so separáciou a celkom zvládal pobyt v školke bez problémov. Takže sme sa sústredili na pozitíva.

Malý začal teraz chodiť do štátnej škôlky a zatiaľ sme očarení - milým prístupom, personál s nami aj slovo prehodí - čo som v príjemnom šoku. Synček začal hovoriť básničky - ja neviem, asi k tomu len dozrel (aj keď mal iba týždeň pauzu od školky), lebo určite aj v unicare sa im pekne venovali, ale myslím si teraz spätne, že tam bol asi stres plynúci z riaditeľky...

adrianaleeee
23. feb 2023

@natalipor dobrý deň, možem sa opýtať do ktorej štátnej školky začal syn chodiť? 🙂 a v akom veku? Ďakujem.
Práve som hľadala recenzie na unicare a našla som túto diskusiu a po všetkom čo som si prečítala asi počkám tiež na štátnu🥲

natalipor
23. feb 2023

@adrianaleeee chodí na Jankolovu a veľmi milé pani učiteľky, riaditeľka aj personál. Začal chodiť, keď mal 3 roky a 4 mesiace ... Mňa stále prekvapí, že sú tam aj spokojní rodičia, možno treba skúsiť, či Vám taký štýl bude vyhovovať... Ale mladšiu dcérku tam neplánujem dať

luxaeterna
6. jan 2024

@natalipor presne ako pisete...a dobre ste urobila, pracovala som tam...

las_ka
19. mar 2024

@luxaeterna dobrý deň prosím vás akurát rozmýšľam že syna dám tam do jaslí od septembra,viete mi povedať čo tam bolo zlé? Ďakujem pekne ☺️