Škôlka Ružinov

sellycka13
26. apr 2023

Dobrý deň, prosím vás o odporúčanie na štátnu škôlku v BA Ružinov. Mne chodí dieťa do štátnej škôlky v BA Ružinov a nie som spokojná, chcem zmeniť škôlku, keďže v tej škôlke, kde mi dieťa chodí mi pani učiteľka povedala, že im tam môžu chodiť choré deti podmienka je len, aby nemali teplotu. Nedovolia mi, aby si dieťa nosilo fľašu s vodou, nestarajú sa o prísun tekutín detí, nútia ich piť iba z pohára. Čo je horšie dieťa mi tam raz zvracalo a zavolali mi až potom čo dieťa zvracalo 3 hodiny vkuse, že vraj čakali či bude lepšie a nechceli ma stresovať v práci. A čo je na tej škôlke najhoršie, tak deti môžu chodiť na wc iba vtedy keď učiteľka dovolí, nemôžu chodiť na wc kedy sa im zachce. Keď chodia na 2 až 3 hodiny von tak prísun tekutín žiadny nerieši sa... Na súkromnú 500-700€ mesačne nemám nazvyš. Takže na tú povinnú pred školskú dochádzku hľadám inú škôlku alebo iné alternatívy napr online vzdelávanie do 200 eur mesačne,kde sa niekto k tým deťom chová naozaj na úrovni. Názov škôlky nebudem zverejňovať, keď tak do správy napíšem.

miskamilka
26. apr 2023

Ahoj, ja mam dceru predskolacku na MS Presovska a sme velmi spokojni.

belllinka
26. apr 2023

@sellycka13 Ja na tom, čo si vymenovala ako problém, nič tragické nevidím. Skôr sa zamysli sama nad sebou, aká si precitlivelá. Buď rada, že máš miesto v štátnej škôlke a nauč predškoláka piť z pohára.

poopsie
26. apr 2023

Podľa mňa preháňaš a pani učiteľky sa riadia svojimi právami a piť z pohára je predsa normálne, nie v každej škôlke sú umožnené fľašky... Moja dcéra chodila do škôlky, kde si mala každé ráno nosiť svoju fľašu, a aj tak sa z nej poriadne nenapila....ja viem odkontrolovať deti, ktoré nepijú, lebo vidím plný pohár.. A dieťa, ktoré má teplotu má právo nezobrať ráno do triedy, ak je rodič priečny a nosí dieťa so soplami a kašľom do škôlky učiteľka s tym nevie nič spraviť

slavomira236
26. apr 2023

@sellycka13 tak v skolkach vetsinou deti chodia na wc v urcitych casom ako idu von ako sa naobeduju..ked niekomu treba tak sa opyta a ucitelka pusti...u nas si nemozu deti nosit svoje flase maju tam stlik na nm pohare a dzban s vodou...

queen_mary
26. apr 2023

Ja na tom nevidim tiez nic tragicke. Pitie z pohara je normal, nechapem na co flasa. Chore deti su vsade v skolkach, tomu sa nevyhnes. A na wc su bloky, a ak treba, dieta sa samo vypyta. Takisto ak je smadne..

sellycka13
autor
29. apr 2023

@belllinka ak si myslíte, že je prístup pani učiteľky v poriadku keď mi dcéra vracala v škôlke 3 hodiny a ona mi to nedala vedieť až po tých 3 hodinách vraj, aby ma nestresovala v práci a ešte ma klamala, že dcéra nič v škôlke nejedla pritom vracala od obeda od 12 do 15 hodiny, tak to Vám gratulujem ak si myslíte, že toto je v poriadku a nie nesúhlasím s tým, že deti majú chodiť na wc kedy im to niekto nariadi, deti majú chodiť na wc vtedy kedy im treba ísť na malú či veľkú potrebu. Mne vie pred školáčka piť z akéhokoľvek pohára, z akejkoľvek veľkej fľaše aj z 1,5 litrovej dokonca. Jedine o čo som ja žiadala v tej škôlke je, aby mohla mať pol litrovu fľašu vonku keď sa hrajú, aby proste mala svoju fľašu vtedy alebo kedykoľvek je smädná po ruke, podľa mňa nežiadam tak veľa iba ľudskejší prístup a celkovo lepšie zaobchádzanie s deťmi. Ja v tom keď je človek precitlivelý nevidím nevýhodu, práve naopak...

poopsie
29. apr 2023

@sellycka13 a ako sa má hrať vonku s fľašou v ruke? Alebo si predstavuješ, že niekto bude mať na starosti jej fľašu? Ešte žiadne dieťa neumrelo od smädu na pobyte vonku, a ešte teraz veď je zima max bolo 17-20 stupňov ...keď je vonku teplo poháre sa berú von na pobyt vonku... Vôbec nevieš ako to v škôlke chodí, nemáš ani potuchy

miskamilka
29. apr 2023

Moja dcera si bezne beru v skolke von flasky.. Maju ich polozene na lavicke, ked chcu sa napiju