Škôlka Nové Mesto - Bratislava

petina24
18. apr 2022

Ahojte. Chcela by som sa opýtať na skúsenosti. Máme malú, ktorá bude mať tri roky v júli. Teraz v máji budú zápisy do škôlok. Zaujíma ma, aké máte skúsenosti. Dávali ste žiadosti na viaceré škôlky? Teda, napríklad na všetky v Novom meste?Vzali vás? A ak nie, bol prípad, že sa v septembri niečo uvoľnilo?

zuzahajdulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
18. apr 2022

@petina24 väčšina ľudí si dáva viac žiadostí, preto je veľká pravdepodobnosť že v septembri sa nejaké miesta uvolnia(nenastúpia všetky deti do danej škôlky).....ak si z BA tak si daj určite do "spádovej"škôlky a ako druhú si daj škôlku kde by si dieťa chcela dať....uvidíš do ktorej dieťa vezmú....

lienka.7
18. apr 2022

@petina24 bratranec so ženou si podávali minulý rok, vekovo bola ich mala ako tvoja (jun-jul 3 roky, neviem presne kedy je narodena) a smola, nevzali ju v NM nikde. Viem ze aj par krát volala, ze ci nie je miesto. Vzdy ju odbili. Idu skúšať teraz keď už bude mat 4 roky. Plus rátaj do toho možnosť aj ukrajinských deti ktoré tiez musia zobrat aktuálne, cize nikto nevie co a ako bude/ nebude. Ešte doplním ze známosť tam nemali žiadnu...

petina24
autor
18. apr 2022

@lienka.7 dobrá a podstatná posledná poznámka. My tiež nemáme, už rozmýšľam, kde mám ísť nejaký plot namaľovať, elektrinu opraviť 🤪

petina24
autor
18. apr 2022

@zuzahajdulka na tú šunavcovu som tiež také počula. No dávam do každej v NM,čiže asi 14 a aj tak sú myslím, ze sa nevojde nikde.

zuzahajdulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
18. apr 2022

@petina24 nie je dobré dávať veľa žiadostí.....aspom u nás v meste sú škôlky prepojené a riaditeľka vidí kde všade je dieťa zapísané....ak vidí viac žiadostí, dieťa nevezme....a o BA som počula že to tam majú striktne porozdeľované podľa spádových oblastí

petina24
autor
18. apr 2022

@mogaa my máme v tej spádovej 14. A teda potrebujem zvýšiť šance veru, tak asi dám do všetkých 🤪

mogaa
18. apr 2022

@petina24 si si istá že tvoja ulica je spádovou v 14 škôlkach?

petina24
autor
18. apr 2022

@mogaa pravda. Je to rozdiel. V mestskej časti je ich toľko.

aliziana
18. apr 2022

@mogaa škôlky sú spádové až pre predškolákov... akurát môžu brať podľa trvalého bydliska, tak ten nápad so Starým mestom, čo tu niekto spomína, neviem, či by vyšiel...

lienka.7
18. apr 2022

@aliziana VZNkom moze byt dane rozdelenie ulic pre konkrétne školky. Treba si to zistiť ci tomu tak je alebo nie.
Predskolaka ti musia vziať do akejkoľvek skolky prednostne. Tj, aj v Starom meste hoci je z Miloslavova

slecnabe
3. máj 2022

Syn májový šiel do škôlky v 2019, nevzali ho ale v septembri sa uvoľnilo