Skleróza multiplex - centrum na cvičenie

25. máj 2022

Nepozante nejake centrum zamerane na cvicenie Skleroza multiplex ? Alebo aspon nejakeho trenera co sa venujem pacientom s touto chorobou ?
Alebo aspon nejake rady co Vam pomohli pls ?

dominikak4
25. máj 2022

Skús si zavolať do SM centra v Bratislave alebo v Trnave tam Ti určite poradia.

lindusss2016
25. máj 2022

Co viem, ze pomaha, je totalna zmena zivotneho stylu, strava je gro, zaradit zelene potraviny a cbd. Skus si k tomu pohladaat blizsie info

autor
26. máj 2022

@lindusss2016 a ktore CBD uzivas ? Pls ake davky pls ?

lindusss2016
26. máj 2022

Ja sklerozu nemam 🙏 ale mam kamarata s touto diagnozou. CBD same o sebe nestaci, to stravovanie je tam velmi dolezite. Inak mame velmi dobre cbd, co nam postavilo na nohy psika s epilepsiou. Ak chces, napis spravu, poslem ti o tom info.

kova85
26. máj 2022

susedov zať má túto diagnózu. Asi rok otužuje a hovoril, že mu to pomáha. Ale neviem kto mu to poradil + samozrejme aj lieky berie

123martin
13. jún 2022

ahoj. SM nemusi byt zavazna diagnoza. Dolezite je ju zavcasu podchytit a urobit zasadne zmeny v zivotnom style. Tu sme o tom vela diskutovali a od strany cca 200 som vela k tomu pisal https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/som-mama-so-sklerozou-multiplex/?page=200&scrollto=first
v kratkosti, pozri si stranky prof.Jelinka z Australie, ktory tiez trpi SMkou a vypracoval niekolko odporucani ako ju udrzat. Slovensky preklad jeho stranok je na https://akoprekonatsm.wordpress.com/ Klikni si Zotavovaci program a pre viac informacii si klikni SM OD A DO Z a SM ENcyklopedia.
Ja sa jeho odporucani drzim niekolko rokov a citim sa lepsie ako kedykolvek predtym.
drzim prsty, aby si tiez SMku prekonala.

123martin
13. jún 2022

alebo mi napis sukromnu spravu

annamatejcekova
2. dec 2023

@123martin
@123martin ahoj Matrin,prosim napis mi este raz,kde sa dozviem viac o sposobe stravovania pri SM., alebo kde najdem nejaku literaturu k tejto teme. Dakujem pekne vopred.

autor
17. dec 2023

@annamatejcekova posles toprosim aj mne ? Vopred Dakujem🙂