Skládka vo Vrakuni - kontaminovaná spodná voda

jednoduchomirka
Dnes o 12:29

Ahojte, vo Vrakuni a asi aj v Biskupiciach (a teraz už aj v Rovinke) je zákaz piť vodu zo studní z dôvodu teda toxického odpadu zo skládky CHZJD, ktorý prenikol do pôdy a šíri sa stále ďalej smerom na Žitný ostrov. Tento problém so znečistenou spodnou vodou trvá už roky. Obyvatelia majú z dôvodu nebezpečných toxických látok v podzemnej vode zákaz piť vodu zo studní a tiež polievať ňou ovocie, zeleninu, jedlo, ktoré budú konzumovať. Verejného vodovodu sa to netýka. Býva niekto z vás v týchto lokalitách? Že ako to tam je?

h2
Dnes o 12:35

@jednoduchomirka Bývam v Miloslavove, roky viem o tom, že nemám polievať záhradu vodou zo studne.

jednoduchomirka
autor
Dnes o 12:48

@h2 tak to som netušila, že aj v Miloslavove. Všade píšu, že smer Rovinka, Dunajská Lužná a dolu ☹

h2
Dnes o 12:51

@jednoduchomirka Veď my sme hneď susedná dedina s Dunajskou Lužnou. Čo je tam, je aj u nás.

jednoduchomirka
autor
Dnes o 13:01

@h2 ale zákaz pitia tejto vody tam nemáte, ako vo Vrakuni - ktorý platí už vyše 20 rokov.? Kde je teda epicentrum.

h2
Dnes o 13:03

@jednoduchomirka Vodu zo studne by som nepila, ani keby nebola kontaminovaná.

titi22
Dnes o 14:19

Je to hrozne. Toto ma riesit vlada, na to ze ludom v okoli Bratislavy stara skladka otravuje vodu kaslu a radsej miesto toho pustaju svojich z basy a zvysuju si platy a ficovi rentu…hnus😭😭