Sanatórium Koch

misicka921
13. sep 2024

Ahojte budúci týždeň idem rodiť do Kochu .. prvý krát ostatné deti som.rodila v Ružinove rozhodla som sa kôli tomu že na odporúčanie známej. A xy ďalších veci .. Avšak zaujímali by ma aktuálne skúsenosti nie z iných rokoch .. natoľko veľmi aktuálne z tohto roku veľmi nieje nič písané .. skôr samé zle.. Z poradni nemám zlú skúsenosť.. Tak by ma zaujímalo ako to je s pôrodom Ďakujem

henikap123
13. sep 2024

@misicka921 rodila som pred 10 dňami v kochu, predtým v Ružinove a na Kramároch. K pôrodu ti neviem napísať veľa (každý pôrod je iný) a starostlivosť pri ňom podstate tak ako v štátnych nemocniciach, ja som mala rýchly, sestričky k dispozícii, doktorka bola mlada čo má odrodila, Ale nemala som komplikovaný pôrod a tak to prebehlo všetko hladko.
Inak som bola veľmi spokojná, všetci boli veľmi mili, mali tam fyzioterapeutku ktora príde na izbu za tebou, nejaké cviky ti ukáže po pôrode. Zariadenie je čisté(každý deň umyjú kupelku a podlahu), pekne, páčilo sa mi, že ti koselu niekolkrat krat za deň vymenia😀. Nemám ani jednu negatívnu pripomienku. Je niečo čo by tá konkrétne zaujimalo?

conta22
13. sep 2024

@misicka921 na fb je skupina recenzie na pôrodnice a tam sú aj pomerne čerstvé z kochu tak pozri tam. Moje kolegyne rodili väčšina v kochu a spokojnosť 👌

janocka
13. sep 2024

@misicka921 neviem či si v tejto skupine https://www.modrykonik.sk/group/5760/ ak nie, pridaj sa a podľa mňa sa nájde niekto, kto ti odpovie na tvoje otázky...

kris_tin257
13. sep 2024

@janocka všetky negatívne recenzie v danej skupine musia byť vymazané tak to vie veľmi ovplyvniť mienku 👍

conta22
13. sep 2024

@kris_tin257 prečo? Odkiaľ je tá informácia? Len ma zo zaujíma 😅

kris_tin257
13. sep 2024

@conta22 viem, mne sa to stalo a dostala som k tomu aj vysvetľujúcu správu 😀

conta22
13. sep 2024

@kris_tin257 Fuha 😲😲

nairia
13. sep 2024

@misicka921 ja som tam rodila vo februari a nemozem povedat zleho slova. rodila som tam druhykrat, a keby som este mala ist rodit niekedy, urcite sa opat rozhodnem pre kocha. co konkretne by ta zaujimalo?
jedlo 5x denne - strava vyborna, mozes si vybrat z ponukanych jedal. cistota perfektna, kazdy den chodila upratovacka poumyvat vsetko. parkrat za den chodila aj pani, ktora kontrolovala, ci mas dost hygienickych potrieb pre seba/babatko, ciste kosele doniesli atd. pristup perfektny, ked bolo cosi, stacilo zavolat a prisli- skontrolovat prisatie napr. ak si potrebovala a tak.
ked je plnka, treba trosku byt trpezliva, predsalen sa nemozu rozkrajat a niekedy maju aj akutne pripady, ktore treba riesit.
na izbach ste max dve, kazda izba ma svoju kupelnu s wc.
a ozaj tam staci prist s papucami, lefkou, pastou, sprchacom a samponom. nic ine netreba.

janocka
13. sep 2024

@kris_tin257 som zakladetelka a moderatorka tej skupiny a teda nespominam si, ze by som iekedy niekomu pisala aby zmazal negativnu recenziu. Bola som len pred rokmi poziadana, aby sa tam nepisali kontaktne udaje na lekarov

kris_tin257
13. sep 2024

@janocka to nešlo od moderátorov skupiny ale išlo to priamo z modrého koníka 😊 neviem do akej miery ste vy o tom informovaní ale teda recenzia aj keď nebola negatívna ale boli tam spomenuté aj negatívne veci bola zmazaná, ak chces pošlem ti do súkromnej správy printscreen čo som dostala 👍

misicka921
autor
13. sep 2024

@nairia ďakujem len som chcela vedieť ako vyvolanie robia . Či oxytocín alebo tabletky alebo balónik a tak .. či naozaj že ženy sa sťažovali na nete že vraj sa hrubo správajú tie lekárky k nim či mal niekto takto skúsenosť či je to skôr o náročnosti tých mamičiek

nairia
13. sep 2024

@misicka921 aha, no mna vyvolavacka obisla, ale spolubyvajucej dali balonik. zvysok neviem, ci k tomu este nieco. ono sa asi to lisi v zavislosti od pripadu, k tomu by sa skor vedel vyjadrit nejaky zdravotnik. ale teda nezaregistrovala som a ani ja osobne som nemala skusenost, zeby sa niekto choval hrubo. fakt je to tazko vyhodnotit, lebo pozname len jednu stranu pribehu 🤷

misicka921
autor
13. sep 2024

@nairia veď áno chápem .. preto som sa pýtala tak mňa čaká vyvolavacka keďže slečne sa vonku nechce preto som bola zvedavá ..

3princezne
14. sep 2024

Tak treba ratat s tym, ze je to stale klasicka porodnica s normalnymi standardnymi zdravotnickymi postupmi na Slovensku. Netreba si to idealizovat, sklamanie asi prichadza vtedy, ked zeny ocakavaju prilis vela za to, ze nieco zaplatili, ze napriklad namiesto vyvolavacky budu s nimi meditovat alebo co 🙂 Ja som tam rodila davno, ale bola som tam aj relativne nedavno na zakroku. Ale ako pacientka som od nich odisla, kedze aj tam sa najde neprijemna sestra, drzy doktor. Ale to asi vsade na Slovensku, netreba si ich reci brat prilis k srdcu, ak sa nieco take udeje, treba sa ohradit a bude dobre.

misicka921
autor
14. sep 2024

@3princezne ja nesom náročný človek ja som si nezaplatila nadštandard preto že očakávam neviem čo ale aby som veľmi neprenasala kôli minulosti v inej nemocnice.. neočakávam neviem čo len ľudský prístup .. ale je pravda že všade sa niekde nájde niekto "dokonalý myslím.lekar sestra" ktorá je drzá alebo zle vyspana

andy024
15. sep 2024

@henikap123 ahoj, prosim ta aka tam bola strava a kolkokrat denne? Laktacne poradenstvo maju? Ty si prisla uz s prasknutou plodovou vodou, ci ti porod vyvolavali? Dakujem

henikap123
16. sep 2024

@andy024 päť krat denne a ešte neskorá večera. Vedela si si vybrať z 3 jedál na obed a z dvoch na večeru. Hladná nebudeš. Na pitie je čistá voda ( na raňajky čaj alebo čierna káva s cukrom) , ale vies si urobiť čaj poprípade svoju kávu doniesť, je chladnička na izbe tak aj mlieko si vies doniesť. Laktačná poradkyňa bola, poradila mi. Praskla mi voda, dole v ambulancii som nadiktovala rôzne údaje, vyšetrili ma a už som šla hore na izbu a keďže som mala silne kontrakcie tak rovno na pôrodnú sálu.

misicka921
autor
16. sep 2024

@henikap123 môžem sa opýtať ako je to s vecami pre bábätko? Či je potrebné nosiť plienky podložky oblečenie mlieko na začiatok ďakujem

janocka
16. sep 2024
henikap123
16. sep 2024

@misicka921 už ti asi odpovedala mamicka nižšie. Nič netrebalo, chodila sestrička z novorodeneckeho každý deň pre oblečenie a doniesla čisté, na chodbe bolo nejaké oblečenie a ešte v skrini na každej izbe bol box kde boli plienky náhradné oblečenie a podložky na prebaľovanie, že keď sa stane v noci nehoda aby sme nemuseli zháňať. Aj deku poskytnú, perinku.
Na cestu domov treba, ja som si zobrala new Born oblečenie a narodilo sa mi 4,3 kg bábätko takze som ešte v deň odchodu manžela poprosila nech donesie väčšie oblečenie 🙂
Krém na zadocek dajú, aj lieh na pupok,aj vlhké utierky.

misicka921
autor
16. sep 2024

@janocka ďakujem

misicka921
autor
16. sep 2024

@henikap123 ďakujem noo moje deti mali nad 4 kilá rátam aj pri tejto slečne že bude mať nad 4 aj keď stále inú váhu mi dávajú pri ultrazvuku snad aspoň jedno by mohlo byť menšie

andy024
17. sep 2024

@henikap123 a na izbe sa da byt sama, ci ste boli dve?

henikap123
17. sep 2024

@andy024 keď je malo rodičiek sa snažia nechávať samé na izbe. Bola som tri dni sama ale štvrtý deň rodili 4 ženy tak už ich rozdelili po izbách. Mala som menšiu izbu tak som mala taky stiesnený pocit keď sme boli dve, ale dá sa vydržať.

henikap123
17. sep 2024

Jedine negatívum bolo že nie sú sieťky na oknách. Cez deň som okno neotvorila ale v noci áno a mala som vypnuté svetla. A mala som dvoch komárov v izbe. Kebyže nie som sama na izbe, tak sa asi nechám dostipat 😀

misicka921
autor
18. sep 2024

@henikap123 prosím Vás aj izby sú tak malé ako pôrodnica? Včera som išla na monitor a ja mám klaustrofobiu noo mala som čo robiť ešte keď sa zavreli tie dvere. Ach .. ďakujem

henikap123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henikap123
18. sep 2024

@misicka921 toto je zevraj najmenšia izba. Podľa mna pekná izba.

stanzi
18. sep 2024

@henikap123 Izba je to pekna, pokial si tam sama 🙂 My sme tam boli dve, a fakt sme sa tam tlacili, takze za mna fakt nic moc izba…