Rozširujúce štúdium informatika v Bratislave

mela7
11. júl 2021

Ahojte chysta sa niekto na RS informatiku?
https://fmph.uniba.sk/rozsirujuce-studium/

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mela7
autor
12. júl 2021

@mauduska ďakujem. Ja len zisťujem či niekoho nenájdem, kto sa tam tiež hlási, aby som vedela koľko nás asi je 🙂

lucipolla
13. júl 2021

@mela7 ahoj, ja rozmýšľam nad informatikou, ale ešte som sa neodhodlala...neviem ako budem stíhať popri práci

sabinami
25. apr 2022

@mauduska ahojte, vidím že staršia diskusia ale rozmyslam nad štúdiom informatiky externe, popri práci, dá sa zvládnuť alebo je to veľmi náročná škola ? 🤪

mela7
autor
26. apr 2022

@sabinami ahoj chodim nakoniec na Komenskeho na Fakulte MAT,FYZ,INF a mame to 6x v piatok od 15:00 do 18:00 a 6x v sobotu od 8:30 do 15:40. Mali sme vsetko online a da sa to. Matematika je stredoskolska na urovni maturanta z gymnazia a programovanie 1.semester bolo detske programovanie v Scratch a od 2. semestra mame ulohy v Pythone (vypracovanie projektu, domacich prac a maly test). Skusky ako take nemame. V podstate v ramci tychto 6tich stretnuti urobime vsetko pre to, aby sme absolvovali predmet (najma na zaklade domacich uloh). Da sa to zvladnut, na domace ulohy mame zvycajne 2-3tyzdne 🙂 Ostatne predmety su uplna pohoda 🙂

queeeen
10. jan 2023

@mela7 ahoj stale je to online ? Ja takisto chcem nastupit od septembra, tak rada by som bola za info ci sa da zvladnut popri praci, detoch 🙂 dakujem

mela7
autor
10. jan 2023

@queeeen ahoj, j mali sme to prezencne (2 dni) a potom sme mali zas online 🙂 da sa to zvladnut 🙂 dokonca tento semester sme nemuseli nic platit, lebo nam to ministerstvo preplatilo (nejaky grant pre rozsirujuce studium angliny, fyziky, informatiky, matiky)

queeeen
10. jan 2023

@mela7 wau tak super . Mas aj info o dalsom roku ci sa bude pokracovat online ? Tak asi som rozhodnuta tym padom dakujem pekne za info

mela7
autor
10. jan 2023

@queeeen vo februari mi zacina 4 semester z 5 a poculi sme (ale este nemam overene), ze budeme to mat ako v zimnom semestri - 2 dni prezencne (teda iba prvy blok) a potom opat online. Urcite potom napisem ako to dopadlo 🙂 Posledny semester neviem tiez ako dopadne. Ale verim, ze tiez to bude kombinovanou formou. Inak testy a skusky sme nemali ziadne teoreticke, vsetko boli prakticke zadania na ktore si mala 2-3 tyzdne na vypracovanie.

queeeen
11. jan 2023

@mela7 znie to prijatelne… a koncite skuskami a pracou ci len pracou? Viem ze UMB zrusili skusky na konci a odovzdavaju len pracu a jej obhajoba a tymto to maju ukoncene tak neviem ako v ba ?

mela7
autor
11. jan 2023

@queeeen Statna skuska z informatiky, didaktiky informatiky a zaverecnej prace (aspon podla studijneho planu co sme dostali). Po pravde netusim vobec ake by tam mohli byt otazky. Statnicovat budem az 2024 a nikto predtym toto studium na komenskeho nemal, my budeme prví absolventi.

mela7
autor
11. jan 2023

@queeeen zaverecnu pracu obhajujem v decembri 2023 a v januari maju byt statnice. Ako to naozaj bude vobec neviem

queeeen
11. jan 2023

@mela7 aha no daj vediet potom ako urcite ma to zaujima pripradne ak budes ochotna poslat otazky a tak

jankob
20. apr 2023

ahojte, tie čo študujete informaiku, neviete prosím či sa bude otvárať aj tento rok 2023/24.

lenka9g
20. apr 2023

@mela7 ja študujem v KE a vôbec sa nehovorilo o to , že má byť niečo preplatené a u nás sú normálne skúšky, započty, prezencna výučba och

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mela7
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mela7
autor
20. apr 2023

@kittykat22 toto je ale Ucitelstvo INF, nie aplikovana informatika. Ide o rozsirujuce studium informatiky pre ucitelov - takze ano musis vediet programovat v Scratchi, pretoze na ZS sa pouziva Scratch. A okrem Scratch sa programuje v Pythone - v jazyku, ktory je na gymnaziach. Musis ovladat za 2 roky to co sa ucia na gymnaziach do maturity z informatiky. Takze nechapem co tu riesis 🙂

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankob
21. apr 2023

@mela7 ahoj, prosím ťa zo žiadneho predmetu ste nemali skúšku, iba vypracovania?

mela7
autor
21. apr 2023

@jankob Ahoj, okrem posledneho programka.Tam sme po kazdej hodine mali maly test a DÚ a na konci mame mat test (online, takze predpokladam, ze to bude ok). Zevraj to budu take ulohy ako tie male testy (2 priklady - vacsinou doplnenie udajov do uz daneho kodu, vynechane nejake slova v kode a trebalo doplnit vhodne) a tie boli uplne v pohode. S pomocou prednasiek sa to v pohode dalo🙂

mela7
autor
21. apr 2023

Este doplnim, ze ja nechcem ucit na SŠ, ani neucim ani neplanujem, takze mne to takto vyhovuje. Ale ti co su zo strednych, tak im nevyhovuje, ze sa ucime iba Python. Lebo napr. v Ruzomberku sa zevraj ucia na RŠ aj ine programovacie jazyky , ktore su na strednych. Tu sa uci iba Python - v podstatae to co by mal vediet maturant z informatiky a nieco najviac

jankob
16. máj 2023

@mela7
na SŠ neplánujem, tak by mi to malo stačiť. Ďakujem

vnenkie
27. máj 2023

Ahojte, tiež mám záujem od septembra 2023 začať rozširujúce štúdium informatiky… dnes mi odpísala prodekanka, vyslovene som sa pýtala či bude online alebo prezenčne a či sa štúdium otvorí. Napísala, ze chcu vyučovať prezenčne a závisí od počtu prihlásených, že verí, že otvoria. Podľa rozvrhu som videla, že tento rok mali 1-2 x prezenčne ostatne online. Má niekto záujem začať v septembri ?

mela7
autor
27. máj 2023

@vnenkie Ja som si vsimla, ze co otvaraju teraz na Komenskeho ma byt po novom iba informatika pre zakladne skoly, takze to bude asi lahsie ako to co mam ja teraz (lebo tam mam aj ZŠ aj SŠ) 🙂

jankob
27. máj 2023

@vnenkie to si ma moc nepotešila, ale na 90% pôjdem aj tak

vnenkie
27. máj 2023

@jankob aj ja pôjdem, ja verím, ze sa s nimi bude dať dohodnúť…

vnenkie
27. máj 2023

@mela7 inak ďakujem za všetky info, čo si dala, dosť si ma presvedčila, že sa to dá… preto som písala prodekanke, odporučila ma na nu vedúca študijného… Hned sa mi zapáčil ich prístup, ochota… aj prodekanka mi hneď odpísala dosť ochotne …a ano vsimla som si že je to iba pre ZŠ tento rok…to nevadí mne ZŠ stačí. Ako prebiehajú prednášky keď sa môžem ešte opytat? Iba prednášajú alebo máte niečo zároveň robiť v nejakom programe ?

wera1986
28. máj 2023

@vnenkie ahoj, aj ja zajtra posielam prihlášku... Dúfam, že budeme on-line🙂