Rastúci myóm - konzultácia na Kramároch

28. apr 2022

Ahojte damy

Dostala som od lekara vymenny listok na konzultaciu kvoli rastucemu myomu do Nemocnice na Kramaroch. Prosim Vas ma niekto nejake skusenosti s danou operaciou na Kramaroch? Dakujem velmi pekne

slavka034
28. apr 2022

Odporúčam Dr.Planka ,ten je na myomy odborník

loliki
28. apr 2022

A Dr Bielik v BB je perfektný. Pokonzultuj všade, zisti možnosti, čo sa dá urobiť a ako.

autor
28. apr 2022

@slavka034 len pozeram ze on ma len poradne pre tehotne. Da sa k nemu dostat nejako aj na gyneko problem?

autor
28. apr 2022

@loliki dakujem ale som v BA a rada by som si to tu poriesila. Nakolko uz mam 2 deti a dalsie nemame v plane a dost ma to zacina obmedzovat v beznom zivote hlavne pocas menstruacie tak som sa rozhodla to riesit a fakt som ochotna ist do hocicoho co ma zbavi “vezenia” pocas menzesu

loliki
28. apr 2022

Ako myslíš. Ja som konzultovala v NR, v BA, aj v Martine, aj v BB u Bielika a rozhodla som sa ísť tam.

weronka31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
weronka31
29. apr 2022

Vcera som prisla domov z kramarov, operovali ma na gynekologii. Co sa tyka toho oddelenia: zasadne pravidlo je pytaj sa, pytaj sa a pytaj sa!!!! Nikto ti nic sam od seba nepovie. Ale inak su velmi milucky a na otazky ti odpovedia.
Co sa tyka operacie, tak neviem ci ides podstupit hysterektomiu? Alebo co konkretne chces vediet?

autor
29. apr 2022

@weronka31 skor ze ako take nieco prebieha. Mam zatial len papier na konzultaciu od mojho doktora.

weronka31
29. apr 2022

Normalne prides do ambulancie na kramaroch a lekar ti povie, ci je to na operaciu, alebo nie...
Ak ano, objednaju ta na zakrok, pojdes na predoperacne a anesteziologicke vysetrenie a nakoniec na prijem.
Na prijem sa chodi den pred operaciou rano. Cely den tam budes lezat, daju ti prehanadlo a kanilu do zili. Vecer dostanes tabletku na ukludnenie a zaspis ako babatko. Rano sa zobudis, daju ti este jednu tbl na upokojenie a okolo 8-9 rano ta zoberu na salu.

11miska07
29. apr 2022

hlavne, ideš tam ešte len na konzultáciu. Pojdes na 8me poschodie, tam je sono, ale najprv sa musis objednat a oni to pozru, ci to je vobec na operaciu. Mne napriklad povedali, ze to nie je take strasne, ako mi povedala moja gyn. Drzim paste

autor
10. máj 2022

@weronka31 prosim ta este taka prakticka otazka. Po akej dobe si schopna fungovat ako tak normalne? A ako dlho si bola v nemocke (viem ze jento individualne) dakujem

weronka31
12. máj 2022

Ano je to velmi individualne, ja som bola konizacii, takze to je nieco ine... ja ani neviem co ti maju robit, takze tazko ti poradim. Zeny, co tu boli po histerektomii po 3 nociach isli domov. Bolesti prvy den po operacii potom v pohodke, ale ako dlho sa im to hoji to neviem.

autor
31. júl 2022

@weronka31 prosim Vas kolko ste cakali na termin zakroku? Myslim od konzultacie po zakrok. Mala som nejake ine zalezitosti tak som to zatial neriesila. Dakujem

weronka31
2. aug 2022

Cakala som par tyzdnov len... ale ak mozem s odstupom casu poradit: vyhnite sa kramarom oblukom!!!! Mala som po operacii neskutocne komplikacie. Bezne po zakroku odporucaju lezat zopar dni a potom nedvihat nic tazke, ja som musela lezat v posteli 2 mesiace v bolestiach! Tak velmi ma dokalicili, ze som musela ist na operaciu znova aby som nevykrvacala! Po druhom zakroku som mala zapal maternice a anemiu! Na pohotovost som chodila s bolestami ako na klavir a boli na mna extremne neprijemni!
Co som sa dozvedela neskor bolo, ze som ani z daleka nebola jedina s komplikaciami! Jednu pani tam po histerektomii tak dovrzali, ze musela ist po zakroku hned na urologiu na dalsiu operaciu! Dalsia pani po kyretazi dostala silny zapal maternice a to ani nehovorim o tom, ze jej to museli robit 2x, lebo na prvy sup ju nevycistili poriadne a poslali ju tak domov! Atd. Atd.
Och kramare nikdy viac!