Psychológ pre dieťa, ktoré má podozrenie na PAS

8. sep 2024

Viete mi poradit, na akeho psychologa sa obratit, ked je podozrenie na PAS u 3 rocneho dietata? Viem, ze psychologovia v Ba su vytazeni. Predpokladam, ze by to mal byt psycholog, ktori ma prave s PAS skusenosti. Len ako to zistim? A diagnozu potvrdi psycholog, alebo je dieta poslane na viacere vysetrenia aj niekde inde? Ako prebieha stanovenie diagnozy? Dakujem za skusenosti.

kacena4
9. sep 2024

treba usne vys predtym logopeda a nasledne psycholod lazikova janosikova uff a v ba je klinika andreas. potom psychiater kramare lebo len ten moze dat medicínske dg.

30katrusa40
9. sep 2024

Pozri v okolí centrum ale psychológa pre diagnostiku pervazivnych vývojových porúch. Nemusí byť lazikova alebo Jánošíkova teraz je už ozaj viac centier a psychológov ktorý sa tomu venujú. Na FB ale aj tu na MK je stránka.autizmus skús napísať tam koho ti v tvojej lokalite odporučia aby si bežala cez pol Slovenska.

pribinak
9. sep 2024

Už je viac centier kde ti urobia diagnostiku. Napr ACVA, Klinika Calma
A zbytočne z Ba sa budeš tralalakat do Trnavy

kimoki
9. sep 2024

@pribinak no len niekedy vstupnu diagnostiku bude mat skor v Trnave ako v Bratislave. Klinka Calma ma 6-9 mesacne cakacie doby na vstupnu diagnostiku.

petamaj
10. sep 2024

Centrum KVAPKA robí diagnostiku- ozvite sa im.

beaas
11. sep 2024

Dr.Janosikova mala teraz celkom fajn termíny- cca.mesiac. Ale aj Acva, alebo v Karlovke je pedopsychiater,ktorý proti diagnostiku aj na PAs

autor
12. sep 2024

Dakujem vam vsetkym

marianna_peskova
25. sep 2024

@kimoki @pribinak Vedeli by ste mi prosím povedať, koľko stojí vstupné vyšetrenie u detského psychiatra v Calme? Nikde sa k tomu neviem dopátrať. Ďakujem.

pribinak
25. sep 2024

@marianna_peskova ahoj, neviem aktualny cenník, ideálne bude osloviť priamo ich a dať im konkretnu požiadavku

kimoki
Včera o 08:58

@marianna_peskova my sme boli v roku 2022, a ospravedlnujem sa, uz si nepamatam presnu sumu.
Ja som nieco nasla ohladom cien, skuste pozriet: https://klinikacalma.sk/starostlivost-pre-deti/

zuzuliennka1
Včera o 09:06

psycholog spravi vysetrenia (anamnesticke, pozorovacie, dotaznik,..) a diagnozu potom musi potvrdit lekar - psychiater.