Psychológ pre 3-ročné dieťa

18. aug 2023

Ahojte, viete mi pls odporučiť psychológa, alebo nejakého iného odborníka pre 3 ročne dieťa u ktorého mám podozrenie na poruchu správania? Potrebujem vedieť, či tam nejaká porucha je, alebo len my ako rodičia niekde vo výchove zlyhavame a hlavne ako pristupovať k dieťaťu v situáciách, kedy má amok a nedá sa s ním nijako normálne komunikovať. Dakujem za rady.

pribinak
18. aug 2023

Najskôr skús CPPaP podľa obvodu kde bývate

jumama
18. aug 2023

Odporucam tuto stranku - pzrite si tam varovne signaly: https://www.centrumdys.sk/varovne-signaly/ Celkovo, ak by ste si pozreli FB alebo blogy tejto pani, vela pise aj rozne clanky, tak jej pristup sa mi paci. Stretnutia s detmi ma asi vybookovane, pisala na FB, ze ma poradovnik a ze uz aj evdidovanie do poradovnka zrusila... ale robi aj kurzy pre rodicov Sila hnevu - tam by ste sa mozno mohli ako rodic dostat.

kacena4
18. aug 2023

3r dieta nepotrebuje psychologa ake rodic, ak mas podozrenie na nieco ibe tak smer psychiater (inak porucha správania je zaobalene povedane zla výchova) ak ka amoky moze 5o byt aj nieco ine, takze jedine psychiater vie zhodnotit dieta popr. na vylucenie autizmu (neviem ake male problemy) je speci klinicky psycholog

martul
18. aug 2023

@kacena4 no hneď z rána a taký nezmysel napísať?! To sa ti ako podarilo.
Porucha správania je normálna uznávaná diagnóza a nie ,,zaobalene povedané zlá výchova."
Mamičky s takýmito deťmi určite tvoj komentár poteší.

kacena4
18. aug 2023

@martul nepisem co potesi ale realitu, ak si nastudujes odborne clanky do hlbky dozvies sa ze napr. adhd je porucha pozornosti.... a nie je to to 8ste ako porucha spravania, ta je sposobena casto nespravnymi vychovnymi metodami v rodine... nehovorim to z brucha ❤️

dagmarovita
18. aug 2023

@martul dobre napisala v takom veku sa riesi rodic nie dieta

vreckovka2
18. aug 2023

Napis mesto, pripadne okres. Pri dietati je dolezity pristup vas rodicov. Psycholog bude riesit najma ten. Je super, ze sa chcete poradit. Ked ma clovek amok, mozog neprijima ziadne argumenty. Je normalne, ze vtedy sa s dietatom (ani s dospelym) neda normalne komunikovat ;).

nika11103
18. aug 2023

@kacena4 dobre píšeš . Pre niektorých rodičov je jednoduchšie “zvaliť” to na dieťa a na diagnózu porucha správania - seba tam ale nevidia …. A nech má aj zožerú

murielaa
18. aug 2023

CPPP neodporucam, nevedia zdiagnostikovat dieta, sami mi to tam povedali... Absolvovala som sedenie tento rok, raz sa rozpravala len so mnou, v com vidim problem, dvakrat sa tam bol na 20min pohrat v "herni" a pozerala len na nas ako sa hrame a potom na dalsikrat mi dala "zhodnotenie".