Prvý detský zubár hradený cez poisťovňu - Bratislava

blackcurrant
3. jan 2023

Prosím, prišlo mi z poisťovne, že má môj krpec (2 roky, 3 mesiace) nárok na prevenciu u zubára. Príde mi to dosť skoro, reálne si neviem predstaviť ako tam vôbec otvorí niekomu ústa. Preto hľadám nejakého detského zubára (Bratislava), ktorý má s deťmi skúsenosti, ale som bezradná, všetko mi ukazuje súkromné ambulancie...
Nemáte niekto dobrú skúsenosť, viete mi niekoho odporučiť? (Hradený cez poisťovňu)
Ďakujem za každý tip 🙂

nelca84
3. jan 2023

@blackcurrant konkretne neporadim, ale vsetci su uz sukromni, ide o to, ci maju zmluvy s poistovnami
a co sa tyka spoluprace, nemusis sa bat, v tomto veku ide skor len o povozenie sa v kresle a postupne zvykanie si, nasa zubarka davala papierove medaile alebo nejake drobne kinderkove hracky, aby dieta prislo aj nabuduce 🙂

lula313
3. jan 2023

Skus zavolať do ridetty v Dimitrovke, zatiaľ som tam na preventívnych nič neplatila. Takto malým detom sa pozerajú len zubky a ukaze ti, ako máš dočisťovať zuby.

laurar1
3. jan 2023

@blackcurrant Zalezi na tom, aka poistovna. Nasa ma zmluvu len s Union. A mala chodi asi od roka, takze skoro nie je urcite.

aurorastone2
3. jan 2023

@laurar1 a normálne ticho sedela s otvorenými ústami a nechala si pozerať cudzím človekom? Lebo môj sa len prilepil na mňa a otočil sa preč a ústa teda ani omylom neotvoril, brala som ho keď mal rok aj čosi počas mojej preventivky

terka224
3. jan 2023

@blackcurrant neviem vám nikoho odporučiť ale môj názor je čím skôr tým lepšie. Dcérka chodí od 2 rokov, chcem aby si zvykla a nebála sa zubárov 🙂

zuzanaete
3. jan 2023

Nasi chodia od roka. Bola uzasna zabava, ked syn cca 3 rocny kusol zubarku. 🙂 Treba hladat ambulanciu, ktora ma zmluvu s poistovnou. My za preventivky neplatime. Nasi sa k zubarke vzdy tesia, lebo nieco drobne dostanu. 🙈

laurar1
3. jan 2023

@aurorastone2 Otvorila usta a nechala si pozriet. Pred nou som bola ja, takze videla, co sa bude diat. A vzdy predtym, ako sme tam sli alebo predtym ako ideme k doktorke, tak nacvicujeme doma A.

mogaa
3. jan 2023

skoro všetci zubári sú už súkromní a čo sa týka cien za preventívky ie môžu byť naozaj rôzne....

nikaeli
3. jan 2023

Ide presne o to, aby sa zoznámila s prostredím a aby tam nešla 1x až keď bude mať bolesť. Ja som brala drobca so sebou, keď mal asi rok a pol, iba sa popozeral a na dva roky sadol so mnou do kresla. Ako trojročný už sedel sám a bez problémov si nechal pozrieť zúbky aj so zrkadielkom. My za preventívu neplatíme, máme Union a súkromnú zubárku (nie v BA).

cutinka2
3. jan 2023

@blackcurrant. My chodime so synom tiez od roka, inak sa odporuca myslim od 2 rokov. Pozrite - Family dental Care, tam chodime my a sme spokojni. Plati sa len vstupna prehliadka, tusim 25 eur a potom 2x do roka je prehliadka bezplatne. Ak budu robit nejaky ukon, mozno sa uz bude platit, neviem, spytajte sa na to

slavomira236
3. jan 2023

@blackcurrant ja chodím z deťmi k zubarke od jedného roku.Normalne sedeli zubárka ich pozolila na kresle poukazovala nastroje dala aj do rúčky skúsiť ...napustat si vodu do pohárika ...

slavomira236
3. jan 2023

@zuzanaete mojej skoro 6rocnej dnes trošku črtala a plombovala ani nemukla a prišla s prstienkom...moji sa tiež tešia do zubára...narozdiel odo mna čo mám vždy hnačky pred návštevou...