Prijímačky na gymnázium - Bratislava

6. feb 2022

Maminy , ktoré to máte za sebou poraďte, lebo už som na nervy.Syn máva 2 dvojky na vysvedčení chcel by si ísť na gymnázium nie bilingvalne.Zvazujeme nejaké v Ružinove I.Horvátha...ci možno španielske Vrakuňa.Vsetci ma strašia, že už mal chodiť na doučovanie z matematiky, slovenčiny, že berú zo 150 deti 50 všetci budú mať body z olympiad a náskok.Z matematiky chodí na doučovanie už rok vytiahol to teraz na 1 na vysvedčení, ale učili sa ľahké veci naposledy mal 1 v 5 ročníku z Mať🙂slovenčinu som si vytlačila staré testy a chcem si to s ním po víkendoch prejsť.Pripravne kurzy sa kvôli pandémii v školách nerobia.Robi moje okolie zbytočný cirkus?nechcem to zanedbať, lebo stavebnú, strojnícku, elektrotechnickú nechce kvôli matematike, rysovsniu.Su naozaj prijímačky tak náročné?mám mu zaplatiť doucovanie aj zo SJ?pripravovali sa Vaše deti celý rok pred prijimackami?

mirage
6. feb 2022

Nas chce ist tiez na dobre gymnazium, zdoraznujem, ze chce sam, nenuti ho mama.. Chodi na online MAT, SJL doucovanie a este k jednej panej na MAT. Tiez ma dvojky.. sam by sa tak nepripravil, takto je spokojnejsi, ze spravi maximum. Vyjde, ok, nie, neumrieme.

autor
6. feb 2022

@mirage a kde by išiel, ak nespraví prijímačky?ja neviem čo by si môj syn vybral, ak nespraví ani na jednom z tých 2 čo pošleme prihlášku.On neinklinuje k ničomu čo ponúkajú tie ostatné školy
Baví ho Chémia, Bio, Geo, jazyky...ak by ste mi ostatné vedeli poradiť nejaké vhodné knižky k príprave poteším sa.Ktore ty radis k dobrým gymnáziam?ja si pripadám stratená a nemám rada ten pocit, že nemám veci naštudované.Dobra je Gamca x krát som čítala diskusie o gymnáziách už som z toho v strese.Dalsi mi povie, že buď na to má, alebo nie a nemám to siliť.Pravdaze chcem dobre gymnázium, ale nemôžem ho posielať na výberové matematické.Bavia ho jazyky aj by prijal ruský jazyk pozerala som toho Horvátha, Novomeskeho

lindous
6. feb 2022

Ja aj kamaráti sme zo strednej už pár rokov vonku a nechcem sa nikoho dotknúť, ide skôr o subjektívne pocity, ale na Horváthku išli môjho času spolužiaci, ktorí neboli až tak dobrí..

Najprestížnejšie v BA sú určite Gamča a GJH, odtiaľ nám aj na olympiádu chodia najlepšie pripravené deti, vidno, že sa im tam venujú, ale aj veľa makajú a dostať sa tam je náročné

Novomestského je podľa mňa taký zlatý stred - teda dobré gymnázium, na ktorom sa ale človek nezblázni - doučovala som odtiaľ študnetku chémiu a bola prebraná dobre, ak je to jeden z predmtov, ktorý ho baví, mohlo by to byť pre neho fajn a do podobnej kategórie ako Novomestského by som zaradila ešte Metodku a Vazku ... ale teda na Metodovej nie je ruština, na Vazovovej myslím, že hej ale nie som si na 100% istá 🙂

mirage
6. feb 2022

my sme z ineho mesta. ak sa nepodari na to, kam chce, pojde na druhe. tam beru zial, aj trojkarov. Ale zas.. aj z toho druheho gymnazia sa deti dostali na dobre VS, ci sa uchytili inde. je to relativne.

autor
6. feb 2022

@lindous ďakujem za prehľad.Mam vytlačené tie gymnázia RJ je na Einsteinovej Petržalka buď rozšírený, alebo bilingval a na jednom v Ružinove už sa mi to pletie neviem tuším Horvatha
@mirage vieš čo ja to tak neberiem veď záleží od žiaka aký bude mať vzťah učeniu a snahu na sebe pracovať.Verim, že aj na dobrom gymnáziu nie sú všetci dobrí a jednotkari

mirage
6. feb 2022

to je jasne, len to lepsie poskytne vacsi rozhlad, sirsie moznosti, programy ako Erasmus, Dofe, vylety, kruzky.. ale ano, vsetko je relativne.

evkamotka
6. feb 2022

Vyborny kredit ma gym matky alexie. Kamaratkina "mala" sestra tam teraz maturuje a skolu si nevie vynachvalit. Maju vyborne vysledky co sa tyka prijatia na vysoke skoly a pocas studia kopec akcii. Celkovo dobra riaditelka co sa snazi, ucitelia na urovni
Naopak sesternica chodila na gamcu (nie matematicka trieda) a uprimne, nic moc. Fakt nic moc

lindous
6. feb 2022

Matky Alexie mi neprebehlo hlavou, ale ako ho @evkamotka spomenula, musím súhlasiť 🙂

lukina20
6. feb 2022

co by tvoj syn chcel studovat v buducnosti? uprimne Gymnazium Frederica Garcia Lorcu... to je ta spanielska Vrakuna mi pride ako dobry napad, kebyze v buducnosti chce viac pracovat s jazykmi... som sice tiez ako bolo vyssie spomenute uz par rokov vonku z gympla, ale mam par kamosiek ktore studovali tuto vo Vrakuni a teda okrem perfektnej spanielciny a anglictiny im to gymnazium vela nedalo... z ich triedy to boli na VS bud jazyky, marketing, ekonomicka
ale tu spanielcinu a anglctinu tu vedia akoze perfektne...

autor
6. feb 2022

@lukina20 to vôbec nevie:(tiež som počula nie pozitívne ohlasy na tú školu, ale známa je farmaceutka a jej dcéra tam chodila a tiež išla na farmaciu.Vela deti tam išlo, lebo niečo nové nový jazyk....

lukina20
6. feb 2022

spanielcina je podla mna perfektny jazyk, za mna osobne ma neskutocny potencial osobne vacsi ako nemcina... nemcinou hovori Rakusko, Nemecko a dost, spanielcina to je spanielsko, portugalsko, stredna + juzna amerika, plus byvale kolonie...
ja osobne by som si presla vsetky dostupne bratislavske gymnazia a vsade by som si pozrela pre a proti a jednoducho by som sa rozhodla, ze kam ano a kam nie...
co ja viem, tak za mojej ery bola popularna Grosslingova (GAMCA), GJH, Horvathka, Vazovova, Metodova, Frederica Garcia Lorcu, Pankuchova, Tilgnerova, Bilikova

lukina20
6. feb 2022

este aby som teda doplnila tu tvoju otazku o doucovani, neviem aky je teraz natresk na bratislavske gymnazia, ale za mojej ery bol a riadny riadny...
ja by som asi doucovanie dala vsetky predmety ktore budu na prijimackach predpokladam ze SJ, Mat, a asi aj Aj...
a ak ma ist v juni na prijimacky taj je najvyssi cas poriadne kopnut do vrtule
inak z toho, co si hovorila, ze ho bavi chemia, bio geo jazyky, mne vyplyva ze v buducnosti by to mohla byt bud prirodovedecka fakulta, medicina, farmacia, na filozofickej fakulte sa vyucuju jazyky... je to celkom na vyber