Prevádzky bez OTP režimu

romy258
6. nov 2021

Ahojte,

Rada by som sa dozvedela o prevadzkach (restiky, kaviarne, kniznice, hocico), ktore NEFUNGUJU v rezime OTP. Teda kazdy je v nich vitany. Taktiez by ma zaujimalo, ci existuju obchody, kde sa nevyzaduje rusko. Byvam v Petrzalke pri Farskeho, ale budem rada za kazdy bratislavsky tip 🙂

Vopred Vam dakujem 😊

renatka100
6. nov 2021

@romy258 ak to sem niekto da hned zajtra tam maju kontrolu z hygieny…takze asi tak…musis ist dnu a uvidis

janai1
6. nov 2021

Mňa by skôr zaujímalo ktoré prevadzky to kontrolujú... 🙃

777januska777
6. nov 2021

Donáška 👍

papillon_noir
6. nov 2021

Hľadáš obchody kde sa nevyžaduje rúško? To ako vážne? Pokiaľ viem tak rúška sú povinné v obchodoch už viac ako rok, vo väčšine okresov sú opäť povinné respirátory. Čo sa týka reštaurácii tak asi takú tiež nenájdeš, pretože by nemohla poriadne fungovať,tak všetci majú na dverách OTP, ale reálne nie všade to kontrolujú....

romy258
autor
6. nov 2021

@renatka100 tiez mi to napadlo, ale maju oni realne zo zakona tuto povinnost? Zle im nezelam, prave naopak.

mikadooo
6. nov 2021

@romy258 podľa toho čo som sa dočítala, tak ak majú režim základ, tak môžu v červenom okrese jedine okienkový výdaj, prípadne donášku...

romy258
autor
6. nov 2021

@papillon_noir s tymi ruskami... nie su zdaleka vsade 😉

romy258
autor
6. nov 2021

@777januska777 ano, ta to isti 😆

bimbambim
6. nov 2021

Základ mám ja v robote ale stávkové kancelárie ťa asi nezaujímajú

mogaa
6. nov 2021

@romy258 všetky potraviny majú základ

bimbambim
6. nov 2021

A k ruskami síce sú povinné ,aké dnes v autobuse nemaki dve panie.Aj u mňa zákazníci skúšajú akože majú výnimky z nosenia rusok väčšina to má na brade a nenosia mi očkovany mladý starí to majú na brade.Aj keď upozorním tak som krava a ja im nemám co rozkazovatmDezinfekcia veľká neznáma a to ,že má byť len jeden zákazník na prevádzke tak sú taký či to nerešpektujú ,lebo ja chcem len toto ja chcem toto ja čakať vonku v zime nebudem atď

weronika171717
6. nov 2021

Ja poznám veľa prevádzok, ktoré chcú prežiť tento výmysel, ale určite ich tu nebudem vypisovať...

romy258
autor
6. nov 2021
romy258
autor
6. nov 2021

@bimbambim nie, ale dakujem 😊

romy258
autor
6. nov 2021

Ďakujem všetkým 🙂

ailiba
6. nov 2021

@romy258 rusko je povinné všade, ale prevádzky bez OTP režimu samozrejme môžu byt... Bohužiaľ v tvojom okolí nepoznám.

annm81
6. nov 2021

@weronika171717 Chcú prežiť? Najprv obchádzať pravidlá na spomalenie šírenia nákazy a potom, keď bude chorých toľko, že sa všetko zatvorí, budú plakať v prvých radoch, ako sa im z daní treba poskladať na náhradu mzdy.

martinka13
6. nov 2021

Dúfam, ze ich bude stále menej. V ich vlastnom záujme...

weronika171717
6. nov 2021

@annm81 áno, šírenie nákazy 🤣🤣🤣

annm81
6. nov 2021

@weronika171717 Áno, infekčné choroby boli už od čias morových epidémií vždy skvelá sranda.

strongi
6. nov 2021

Dnes nákupy v čiernom okrese a naozaj nikoho nezaujímalo otp. V jednom sa iba opýtala a to bolo všetko. Bežne stretávam v obchode ľudí bez rúšok. Ži a nechať žiť, neriešim. Aj tak to nič nepomáha.

elementissa
6. nov 2021

Ja som už bola na viacerých miestach v BA kde mali na derach OTP. Aby som nebola za nezodpovednu, v to ráno som sa dala otestovať, mala som platný test a vo všetkých 6 prevádzkach, kde som v ten deň bola som bola pripravená ho ukázať. Ani v jednej ho odo mňa nikto nepýtal. Takze to čo je na dverách je možno kvoli kontrole zhora. Ale reálne... Nemyslím si, že prevadzky majú dostarok personálu a kapacity to ešte aj kontrolovať. Takže stále je to na zodpovednosti ľudí. Viem, ze idem do sauny, kde budú ľudia, viem že mám firmeny obed, kde budú ludia, viem, že idem do kina, kde budú ďalší ľudia... Tak sa otestujem v ten den, sny sa nestalo, že niekoho svojou nedbanlivostou nakazim. A to plati hlavne pre očkovanych, tí majú pocit poväčšine, že ich sa žiadne opatrenia už netýkajú. Ja očkovana nie som, ani sa neplánujem dať očkovať. Ak umriem na koronu, tak to bude môj problém. Ale nemienim ohroziť nikoho iného na živote, preto si nedovolím vkrocit do OTP prevádzky bez testu a kompletne zdravá. A snad by malo byť pravidlo, že keď mám nádchu/angínu alebo inú respiračnú chorobu, ktorou môžem nakaziť aj ostatných, nepajdam sa v novembri po restikach. Už len preto, že nie som sebestredna obluda a keď som ja chorá, nemusia byť aj ostatní. Očkovaním chránis seba (aj to je diskutabilné), tým, že chodíš von iba komplet zdravý a na OTP miesta testovaný, tým chránis ostatnych. Ale ak chceš obísť pravidlá, nie je problém. Testy kontrolujú málokde. V mojom prípade 0% vstupov, takže isto nájdeš aj ty také miesta

zuzanka.zuzu
6. nov 2021

ja mam skusenost ze kontroluju tam kde to nevlastni personal resp.maly zivnostnik (napr.kaviaren martinus casnicka pytala, asi jej netreba sprepitne, radsej si asi dobe do mobilu, nebol tam nikto), inak vsetci OTP ale vlastne doteraz si nespominam ci okrem tohto niekde pytali.... co sa tyka napr.hobbymarketu tak mercury market pytaju jak besni 🙊 a este ikea, tam su strasne doleziti (aj pocas druhej vlny ci ktora to bola uz ani neviem 🙈)

nevenka
7. nov 2021

@strongi nepomaha to preto, lebo sa nenosia spravne, lebo ockovani mozu byt pozitivni, ale kedze sa nemusia testovat ani dodrziavat karantenu, tak behaju po svete akoby nic. Bezpeiznakovi nosici, mame v okoli teraz takych pripadov vela. Keby sa nesiel otestovat, ani nevie, ze to roznasa. A dalsi, v kobtakte s pozitivnou osobou, neockovana otestivana, pozitivna, v karantene. Ostatni ockovani chodia dalej do roboty, po nakupoch, medzi ludi. Keby ockovanie fungovalo tak, ze hoci ochoriem, nenakazim druhych, tak budis. Ale toto je cele na hlavu.