Predávali ste v poslednej dobe byt v Bratislave?

karolinakaja
21. apr 2024

Ahojte zienky! Rada by som sa opýtala, ci niektorá z vás za posledné obdobie predávala byt v Bratislave? Konkretne ide o 3 izbový byt v Podunajskych Biskupiciach, byt sa bude predávať prázdny, vyhádzali sme všetko lebo všetko bolo staré.... Niaka rekotrukcia bude, ale nie kompletná. Ako dlho trvá momentálne predaj takého bytu v Bratislave? Mate niekto skúsenoť za posledne obdobie? Ďakujem veľmi pekne 🤗

zuzanka.zuzu
21. apr 2024

závisí na cene 🙄 daj dobrú a nemusíš robiť ani tú "niaku rekonštrukciu" 😉

bublinka1426
21. apr 2024

@karolinakaja ma vyznam reko? vela ludi si radsej sami porobia reko

zuzanaete
21. apr 2024

To chcete rekonstruovat pred predajom? To by som nerobila. Najhorsie su ciastocne rekonstrukcie. Za mna bud perfektne prerobeny byt, ze sa iba nastahujem alebo si chcem vsetko urobit podla seba.

maranta_leuconeura
21. apr 2024

Rekonstrukciu nerob! Za mna su len dva typy bytov:
* Take, kde sa da hned byvat. Teda vkusne precizne spravena rekonstrukcia s architektom s kvalitnymi materialmi, nie obklady z Markury a nabytok napodobeniny dreva. To doma na kolene nedas. Okrem toho to musi zapasovat kupujucim. Ak je to stary panelak, hnusne spolocne priestory, radsej ludia kupia takuto novostavbu. Tak je uz standarom v bytoch aj stropne chladenie ci klima, podlahove vykurovanie a pod.
*Povodny stav. Tam spada aj akoze rekonstrucia 10 rokov dozadu, sialene kombinacie ako cerveno cierna kupelna, sektorova kuchyna s medzerami zo vsetkych stran (nie na mieru), v kazdej izbe len dve elektricke zasuvky, plavajuce podlahy polozene na povodne krive linoleum a pod. Skoda penazi pre predavajucich a ja ako kupujuca by som nezaplatila za nieco, co sice objektivne asi nejake peniaze stalo, ale je to spravene na prd a hnusne.

Za mna vypratany byt je lepsi ako zapratany, za to davam palec hore. Ak chces predat rychlo, musis ist pod ceny v okoli. Ak nie, tak pocitaj aj niekolko mesiacov. Hypo sa teraz ziskava tazko a za hotovost alebo ako investicne sa byty kupuju v inych lokalitach v BA, nie v Podunajskych

melanta
21. apr 2024

Buď urobte kompletnú, kvalitnú a peknú modernú rekonštrukciu, alebo žiadnu. Zbytočné náklady, ktoré ti príliš cenu nedvihnú, pretože ak nepôjde o riadnu rekonštrukciu, nový majiteľ aj tak bude musieť do toho investovať. Rýchlosť záleží od lokality a ceny.

stanzi
21. apr 2024

Stary byt s “nejakou” rekonstrukciou je ta najhorsia kategoria bytu 🙂 Takato rekonstrukcia ma vacsinou biedny dizajn a najlacnejsie materialy, urcite ti to teda predaj neurychli. Hladame teraz investicny byt, ale teda taketo byty preskakujem uplne, pozeram bud uplne stare, alebo komplet (vkusne) zrekonstruovane.

mirage
21. apr 2024

nejaká či nijaká?

tilly
21. apr 2024

Pridávam sa k babám. Buď komplet rekonštrukcia, alebo úplne starý byť. Ak vieš urobiť lacno a efektne rekonštrukciu, urob ju, ak sa s tým máš trápiť, predaj to takto.
Ja by som prerábala, ale my máme stavebnú firmu, takže mňa by to celé vyšlo o dosť lacnejšie (stavebniny nám dávajú lepšie ceny a veľa si vieme urobit sami) a hlavne rýchlejšie, ako bežného človeka.

oriesocek
21. apr 2024

Aj ja sa pridávam... rekonštrukciu mimo mojho vkusu za 5.000 eur by som nechcela..a ani nekúpila.. videla som pár takých... keďže predpokladám, že nechceš urobiť kvalitnú za 60.000-70.000, čo ti nikto nezaplatí...

majka36912
21. apr 2024

My sme tak kupili byt, ktory sa tvaril, ze je ciastocne zrekonstruovany, s novou kuchynskou linkou. Bol za prijatelnu cenu a v lokalite, ktoru sme dlhsie velmi chceli.
Po kupe sme prisli na to, ze aj to, co sa tvarilo byt relativne nove, bolo cele zle, hlavne elektinu tam robil nejaky fuser. Cize sme si zaplatili za nieco, co sme museli aj tak od zakladu prerobit. Uz by som podruhe do takehoto niecoho nesla.

minesasubu
21. apr 2024

My aktualne predava byt , je v ponuke tyzden a uz mame vazneho zaujemcu
je dolezite nastavit cenu tak akurat
my budeme kupovať dalsi byt a lokalitu PB nepozerame vobec
cize za mna lokalita je gro a ptm to ostatne

bosorkabb
21. apr 2024

Kamoška pol roka dozadu v Podunajskych, prerobený a cca 3 mesiace čo sa našiel kupec. A ako píšu baby žiadna "akože rekonštrukcia". To je úplne zbytočná vec.

karolinakaja
autor
21. apr 2024

@karolinakaja zienky, ďakujem Vám všetkým za odpoveď! Ani som nerátala, ze toľké budú mať skusenost/radu ❤️ tak asi teda to ešte prehodnotíme. Ďakujem Vam

tilly
21. apr 2024

@minesasubu tak rýchlo teraz? To je super. My uvažujeme, že predáme dom v satelite ba, celkom sa bojím, koľko to bude trvať, ale neponáhľam.

zic
21. apr 2024

@tilly Dom a byt moze byt velky rozdiel v predaji... Hlavne teda dnes je prvorada cena a od toho sa odvijajuca moznost / nemoznost vziat hypo. Ludia by aj chceli, ale uz sa nekvalifikuju na hypo. Este ten byt sa da predat niekomu mozno aj za cash (alebo teda takemu co ma peniaze / hypo) na investiciu, ale s domom by som cakal, ze to bude trvat dlhsie ako pri byte,

tilly
21. apr 2024

@zic viem, že je to rozdiel a hlavne veľa urobí cena a šťastie. Len ma prekvapilo, že teraz tak rýchlo predali, keďže minulý rok sa trh veľmi spomalil

pamelalea
22. apr 2024

@karolinakaja ahoj aká je predstave ceny? Ja chcem kupit niečo čo ma min 50m2 tak do 140 tis ale cash. Len sa pýtam či už máš nejakú predstavu

minesasubu
22. apr 2024

@tilly tak zaujemca je ale či to klapne ktovie ale sme dost optimisticky
hlavne mame lokalitu pod hradom a cena je nastavená kvalitne cize je priestor aj na dohodu takze ci teraz predtym potom ma moc netrapi aka je situacia na trhu 🙂
my tiez budeme kupovat dalsi byt a viem za aku cenu a kde ak bude ponuka tak kupime hned

gemerka17
22. apr 2024

@pamelalea fuha, tak to je veľmi odvážne. V normálnej lokalite to nebude ani na ten pôvodný stav.

karolinakaja
autor
25. apr 2024

@pamelalea ahoooj, co sa týka ceny rozmýšľame ešte, kedze ide o starší byt, ktorý je prázdny.