Potvrdenie od lekára do práce

eva19911991
3. júl 2023

Ahojte, viete mi prosim poradit kde mozem ziskat potvrdenie od lekara ze som schopna vykonavat pracu pre zamestnavatela? Ja mam svoju obvodnu lekarku na vychode a ak by sa to dalo vybavit niekde v BA usetrilo by mi to dost casu cestovat na vychod a spat.

maranco
3. júl 2023

@eva19911991 nemá zamestnávateľ pracovnú zdravotnú službu, alebo zmluvného lekára?
https://www.podnikajte.sk/pracovne-pravo-bozp/v...

eva19911991
autor
3. júl 2023

@maranco tiez som dufala ze budem mat, avsak nema :/

janickadr
3. júl 2023

@eva19911991 Ak mas vyplnene tlacivo od zamestnavatela, tak v ktorejkolvek Pracovnej zdravotnej sluzbe (PZS), adresy najdes na internete...

ddaassuullaa
3. júl 2023

Postou by to neslo? Rozmyslam, ze ktory lekar ti da take potvrdenie, ked nepozna tvoj zdravotny stav a ani nema k dispozicii zdravotny zaznam

zuzanaete
3. júl 2023

@ddaassuullaa Bezne maju firmy dohodnutych svojich lekarov, co robia vstupne prehliadky vsetkym zacinajucim zamestnancom. Tito lekari nemaju zdravotne zaznamy a ani tych ludi nepoznaju. Vypise sa dotaznik, vysetria, co treba a daju rozhodnutie.

ddaassuullaa
3. júl 2023

@zuzanaete uplne bezne asi nie, korporaty a velke firmy ani, ale vacsina zamestnavatelov "sa spolieha", ze zamestnanec uz mal a ma svojho obvodaka. Cize ak nemaju, ja osobne by som poziadala svoju dr poslat mi potvrdenie postou, co tiez nebude standardny vykon, ale to u ziadneho

7tinka7
9. júl 2023

@eva19911991 napis mi spravu poslem ti nasu zazmluvnenu kde posielame brigadnikov zamestnancov 🙂 pracujem v personalke...