Posudzovanie nemocenskej dávky v Bratislave

lusiasali
5. jún 2023

Ahojte chcem sa vás opýtať ako dlho ste čakali na vyrozumenie ohľadom nejakej sociálnej dávky ( v mojom prípade ide teraz o tehotenské), keď to vaša pobočka soc. poisťovne posunula na posúdenie do Bratislavy, kvôli špecifickosti prípadu?
V telefóne mi povedala, že majú na odpoveď 60 dní, ozaj to bude trvať tak dlho?
Ďakujem

romanka06
5. jún 2023

Ahoj, žiaľ neviem odpovedať ale chcem sa opýtať v čom je tvoj prípad špecifický? Vždy som mala za to že buď splníš podmienky a máš nárok alebo nie a tým pádom nemáš

lusiasali
autor
5. jún 2023

@romanka06 no je to tak, ze sa mi ma posudzovat minuly rok 2022, vtedy som v januari mala 17 dni nemocenskeho poistenia a potom som bola pn a materska. Ale v tom case ked som mala to nemocenske poistenie som bola aj poberatelkou vyrovnavacej davky a teda obdobie ked je zena poberatelkou vyrovnavacej davky by sa do vymeriavacie zakladu pocitat nemalo. Takze sice mam minuly rok poistenie ale je tam aj tato vec, a ze je to velmi zriedkave tak to posunuli do BA aby oni ucili z coho mi to vypocitaju, ci z pravdepodobneho, ci z toho minulorocneho alebo z nejakeho ineho 🤷‍♀️

romanka06
5. jún 2023

@lusiasali jemine 🤦‍♀️ tak držím palce nech sa to toľko nevlečie

lusiasali
autor
5. jún 2023

@romanka06 dakujem 😊

lilinka88
5. jún 2023

@lusiasali môže aj nemusí, to ti nikto nepovie. Zákonná lehota na rozhodnutie je 60 dní od doručenia na pobočku, ktorá bude rozhodovať

lusiasali
autor
5. jún 2023

@lilinka88 tak to ja viem, ale chcela som vediet skusenost inych zien, ze kolko to trvalo v ich pripade, ci mozem ocakavat tehotenske skor ako za 2 mesiace