Pôrodnica Kramáre verzus Bory

paja333
1. aug 2024

Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať ako ste boli spokojné v pôrodnici Kramare, s prístupom personálu, priestormi?
Čítala som v starších diskusiách že pôrodné boxy sú oddelené len závesmi, ale nakoľko prebehla nejaká modernizácia tak či už sú po nej oddelené priečkami ?
Zároveň ma zaujíma ako je to so starostlivosťou o novorodenca či je tam nejaké oddelenie v prípade problémov/komplikácií bábätka?
Tiež ako je to v Boroch so starostlivosťou o bábätko a epidurálkami?
Rezerváciu na termín pôrodu mám čas ale nakoľko nemám ešte s pôrodom skúsenosti chcela by som aspoň zistiť názory.

Ďakujem

paja333
autor
1. aug 2024

@paja333 prípadne rady na čo sa zamerať pri výbere pôrodnice

zzuunnaa
1. aug 2024

@paja333 toto je veľmi individuálne, na všetko nájdeš pozitívne aj negatívne recenzie. Je na Tebe čo potrebuješ, preferujes atd. Čo sa týka komplikácií babatka, toto by som neriešila, lebo bezne veci zvládne podľa mna každá nemocnica, ja som rodila u Kocha, mala sa nadychala plodovej vody a nedychala pri narodení a hneď stali vedľa mna detskí lekari a okamžite malú brali preč. A ak máš väčšie komplikácie, tak či tak sú špecializované oddelenia, takze väčšinou prevážajú tak či tak.

luckajozko21
1. aug 2024

Kramare 2022 a 2024. Maximalna spokojnost. Vsetci boli perfektni. Odpovedali na vsetky otazky, ktore som mala. Bonding, prilozenie, pomoc s kojenim, vankus na kojenie, speci perinka, odsavacka - vsetko bolo... Porodne boxy maju priecky. Teraz sme dokonca vychytali taku dobu, ze porodnica takmer prazdna, takze so mnou nechali na izbe manzela po celu dobu az kym ma po porode nepreniesli na 600ned (vacsinou manzela volas az ked ides na porodny box, potom uz ste spolu). Asi po 2hod na 600ned. mi babo chceli dat uz na izbu (ale este som mala nejake zdrav. komplikacie). Hned ako som povedala sestrickam, ze sa citim lepsie a chcem dieta, tak mi ho priniesli. Odvtedy sme boli uz nonstop spolu.
Druhe dieta malo podozrenie na zdrav. problem (vedeli sme o tom z morf. utz v 30tt) - odporucane vysetrenie na novorodeneckom robili dokonca 2x s odstupom par hodin. Bolo to na stastie OK, ale teda dali si zalezat.
600 ned - izby 2jky, mensie s telkou a kupelnou. Nie je to hotel, ale na tie 3-4dni, prezili sme...Strava no nemocnicna, ale vzdy som si z toho aspon nieci vybrala.
Pozri si na FB dietatko z Kramarov, tam najdes asi najviac info.
Oddelenia - porodnica, 600nedelie a neonatologia su na jednom poschodi. S dietatkom sa pohybujes v takom 'vozicku'/na rukach medzi 600nedelim a neonatlogiou, ked ta zavolaju na vystrenia. Pripadne si dr/sestru z detskeho zavolas k sebe na izbu. Nie je problem. Navstevy su na chodbe, kde normalne so sebou beries aj babatko.

Ale verim, ze v Boroch je krajsie prostredie a asi sa tam zena proste citi 'lepsie'.
Vsetko aj tak zalezi od toho aky bude presne tvoj porod. Mozes mat vsetko aj zo zlata a aj tak sa moze stat, ze z porodu zostane trauma.

paja333
autor
1. aug 2024

@zzuunnaa ďakujem za radu😊

paja333
autor
1. aug 2024

@luckajozko21 ďakujem za podelenie sa so skúsenosťou 😊

henikap123
2. aug 2024

Ja som rodila 2020 Kramáre a 2022 Ružinov. Nie som náročná takze podstate som bola spokojná s obidvomi porodnicami, ale prečo som sa rozhodla druhýkrát rodiť inde, lebo keď už som mala ísť rodiť sa prišla pozrieť na mna mlada doktorka, že či som pripravená na pôrod a povedala že nie som, potom prišla druha hneď na to asi ešte mladšia a povedala že som prečo tá druha povedala že nie. Potom keď som porodila má nepekne zašila. V Ružinove som bol spokojná.
V boroch budeš sama na izbe, ak sa ti podarí zaregistrovať nemáš čo rozmýšľať 🙂

beataxxx
2. aug 2024

Keď rodíš, tak Ti je jedno, či sú tam závesy, alebo boxy….kramare majú vybudované perfektne neonatologicke oddelenie, majú skúsených lekárov, Bory sú super kým sa niečo neskomplikuje, ale to vopred nevieš…..radšej by som volila Kramáre, aj keď to tam nie je pekne ani moderne🙂🙂🙂

lucia147852
2. aug 2024

Ak sa ti podarí určite bory. Bola som tam pred rokom a nemôžem povedať pól krivého slova. Jasne, všade sa nájdu aj mínusy a nájdeš aj negatívne recenzie ale teda za mňa všetko tip top oproti Trenčínu pred 7 rokmi raj na zemi. S kramarmi nemám skúsenosť. Dve kamošky tam rodili jedna spokojná bola a druha nie.

lucia147852
2. aug 2024

@beataxxx bory majú zozbieraných najlepších dr z ba. Čo sa týka gynekológie Krizko, Redecha a neonatologia ma top primárku a ešte ďalšiu dr mena si nepamätám. My sme boli dlho, dcéra mala veľmi veľmi zlu žltačku. A vždy ako predpovedali tak bolo… postarali sa top. Keby je niečo s čím si nevedia rady prevážajú, ale to už sú ozaj vážne vážne stavy bábätiek

beataxxx
2. aug 2024

@lucia147852 Muž robí na Kramároch, toto sú známe fakty

lneviemmeno
2. aug 2024

Ja som rodila vo februári tohto roka na Kramároch. Bola som veľmi spokojná 😄 pôrodný box super novučký, oddelený priečkami, lekári a aj pôrodné asistentky sa o mňa krásne starali. Mala som aj epidurál a anasteziologička tiež úžasná. Žiaľ som skončila po 12h pôrodu akútnou sekciou, ale aj sestričky na JIS veľmi milé. Na šestonedelí boli sestričky tiež super, jedna mi dokonca skoro celú noc pomáhala s bábätkom, lebo stále plakal. Strašne zlatá bola klobúk dole 👌🏼 laktačná poradkyňa jedna bola hrozne nepríjemná, vkuse za mnou lozila aj keď som nechcela dojčiť, každému lekárovi to vešala na nos, ale potom ostatné boli okej. S jedlom som bola tak isto spokojná a to som dosť výberavý typ. A bolo nás veľmi málo čiže sme každá bola na izbe sama, čiže aj toto veľké +. Moje babatko nemalo žiadne komplikácie, takže ohľadom tohto odpovedať neviem

paja333
autor
8. aug 2024

@lneviemmeno ďakujem za podelenie sa so skúsenosťou

paja333
autor
8. aug 2024

@lucia147852 ďakujem za zdieľanie Vašej skúsenosti

paja333
autor
8. aug 2024

@henikap123 ďakujem za zdieľanie skúsenosti

adrianasp
8. aug 2024

@lneviemmeno Ahoj, ja mám pôrod v októbri a stále sa rozhodujem medzi Antolskou a Kramarmi. Na Kramároch ma odrádza hlavne to, ževraj po sekcii je zena na gynekologickej Jiske bežne 24 hod a deti tam nosiť nechcú, akú máš prosím ty skúsenosť?

lneviemmeno
8. aug 2024

@adrianasp ahoj, ano žiaľ mala som to tak, nikomu na JIS nepriniesli dieťa. 20:20 sa malý narodil, šla som na JIS a až keď ma na ďalší deň večer previezli na sestonedelie mi malého priniesli asi na hodinu. Potom ho ešte na noc zobrali na novorodenecké a priniesli mi ho až ráno a to už na stálo. Čiže 24h som ho nevidela. Kamoškina sestra mala sekciu tiež v tom období ale v Ružinove a tam normálne deti nosili na JIS, čiže neviem prečo to majú takto. Ešte by som pochopila ten večer čo som mala sekciu, že ho nedonesú keďže som bola úplne mimo ale na ďalší deň mi bolo už dobre a ráno hneď prisli fyzio nás stavať na nohy. 🤷🏻‍♀️ okrem tohto bolo všetko v poriadku. Ale zároveň to neberiem už tragicky, aspoň som si poriadne oddýchla a dala sa dokopy, lebo po sekcii to je veľmi náročné