Pôrod v Ružinove a Covid opatrenia

zoja1234
10. sep 2021

Ahojte, mam termín v októbri a rozhodla som sa pre Ružinov , mám však ale strach že ako to bude vyzerať s ohľadom na covid opatrenia- ste tu niektore, ktoré tam tiež v tento čas idú rodiť? Máte nejaké info alebo máte tiež strach že sa kvôli opatreniam niečo zanedbá/nedohliadne na 100%? Alebo či má budú brať ako poddruh keď nie som ockovana? Prvú poradňu tam mám až o 2 týždne (bolo mi povedané že kazdotyzdnove poradne vo final štádiu sú zrušené lebo covid...) Takže neviem čo a ako..:(

greta26
10. sep 2021

@zoja1234 je tu aj skupina Pôrodnica Ružinov.. personál pri pôrode je úžasný, nebála by som sa vôbec selektovania očkovaná/neočkovaná. Poradne každý týždeň sú zrušené od začiatku korony a nie je to také strašné. Na poradni je síce často frmol, lebo majú toho veľa, ale určite sa nič nezanedbá, sú tam veľmi dobrí lekári. Netreba sa báť pýtať, ak by ste mali nejaké pochybnosti. Len im treba dôverovať, vedia čo robia

petamich
10. sep 2021

myslim, ze nemocnica si veru nemoze dovolit riesit ockovany/neockovany, zdravotna starostlivost a este neodkladna ako je porod skratka musi byt poskytnuta, ja som sice rodila teraz 7/2021 v Ruzinove ale najlepsie kamosky rodili minuly rok jun - prva vlna a februar tento rok - druha vlna, minuly rok pocas prvej vlny bola asi najvacsia restrikcia, ze partner nemohol byt pri porode a navstevy boli zakazane, tento rok testovali pri prijme rodicku aj partnera, partner pri porode byt mohol ale navstevy boli zakazane

ked som tam ja bola tak testovali uz len rodicku - PCR aj antigen a partnera uz nie, manzel mal respirator, navstevy len na chodbe a vsetci v respiratoroch

ono sa to tak podobne asi bude tocit aj keby nahodou bola dalsia vlna - snad bude ten sprievod dovoleny, ostatne asi sa da prezit 🙏🏻

a teda na poradnu kazdy tyzden sa nechodi uz od prvej vlny myslim ani teraz v lete to nezmenili, urcite bude vsetko v poriadku a bude ti poskytnuta adekvatna starostlivost, drzim paste 🤞🏻😃

coochy
12. sep 2021

chvalabohu niesu poradne kazdy tyzden, komu by sa tam chcelo trepat :D