Pôrod v Bratislave - poraďte lekára

simonad7
4. jan 2021

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ktorá ste rodili alebo budete rodiť tu v BA. Podľa čoho ste sa rozhodli kde? Viete odporučiť nejakého dobrého konkrétneho lekára? Napr. Ružinovska nemocnica. Počujem veľa dobrých recenzií na sanatórium Koch, ale príde mi to hroooozne predražené. Dakujem. Pekný deň.

lucinka1988
4. jan 2021

@simonad7 za mna jednoznacne Koch, rodila som tam pred 3 rokmi a idem aj teraz o mesiac. Tie peniaze za to jednoznacne stali

ivkazba
4. jan 2021

@simonad7 ja budem rodiť v Kochu, nemyslím si, že je to predražené. Myslím si, že štandard a podmienky u Kocha sú úplne primerané cene.

simonad7
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simonad7
autor
4. jan 2021

@ivkazba A viete mi baby povedať prosím, že teda aká je tam cena lebo som z toho trocha zmätená a čo tá suma všetko ponuka? Dakujem krásne 🙂

ivkazba
4. jan 2021

@simonad7 pôrod normálne hradí poisťovňa, nadštandard za pôrod stojí 1400 eur. Všetky izby sú max 2 posteľové, každá izba má svoju krásnu kúpeľňu, kuchynský minikútik s mikrovlnkou a chladničkou, riad, klíma, 5x denne strava, obed si vyberáš z 3 jedál, okrem zubnej kefky a pasty a vlastnej kozmetiky si nenosíš nič, všetko dostaneš, nočnú košeľu, uteráky, oblečenie pre bábo, vložky, toaleťák. O celkovom dojme keďže je tam všetko pekné ani nehovorím a starostlivosť detto, všetci sú milí, počúvajú a podporujú pacientky.

ivkazba
4. jan 2021

A ešte ma napadlo, ak žena rodí sekciou, tak kým ženu šijú, bábatko môže byť s oteckom a detto keď ženu prevezú na izbu, môže tam byť otecko aj s bábom, čiže nemusí byť samé na novorodeneckom.

simonad7
autor
4. jan 2021

@ivkazba takze tam ponúkajú iba naštandard? Za spomínanú sumu 1400€. Chápem tomu správne? 🙂 akože áno, toto sú všetko prijemne plusy. Rozhodujem sa medzi kochom a ruzinovom s tým žeby som si chcela vybrať doktora samozrejme.

eskop
4. jan 2021

@simonad7 mna porod caka v marci a vyberam si medzi antolskou a ruzinovom. Znama rodila v kochu a doplatila sa tam nakoniec vyse 3tisic. Myslim si, ze dobra starostlivost bude aj v statnej nemocnici. A skoro vsade sa da zvlast zazmluvnit lekara - kto chce. Ak chces pridaj sa tu na mk do skupin je tu aj antolska aj ruzinov a tam pisu baby svoje skusenosti.

ivkazba
4. jan 2021

@simonad7 no u nich to je štandard. U nich je štandard to, čo v žiadnej nemocnici nie je ani za príplatok. Je to súkromná klinika, takže za ich štandard platíš pri pôrode 1400 eur. Ak si vyberáš lekára k pôrodu, tak plus 300 eur, ale to je aj v štátnych nemocniciach pokiaľ viem.

ivkazba
4. jan 2021

@eskop tak ak si doplácala lekára a apartmán (kde je sama a môže tam s ňou spať 5 dní aj muž), tak potom to vyjde trojku.

simonad7
autor
4. jan 2021

@eskop no mna to čaká v máji, ale snazim sa to zistiť v predstihu, predsalen to neni len taká vec. Áno o antolskej som počula aj ja veľa dobrých recenzií. Nezistili ste niečo? O doktoroch, sestrickach?

ivkazba
4. jan 2021

@simonad7 ja napríklad mám Antolskú 10 minút peši, čiže by som sa tam aj doplazila, ale mňa tam nedostane nikto. Mám 2 známe, ktorým tam dokašlali chrbát, pretože obom sestra ležala na bruchu aby čo najrýchlejšie vytlačili dieťa von. Takže za mňa Antolská ani náhodou.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonad7
autor
4. jan 2021

@beata_k akože ja nehovorím že tie peniaze nemáme, ale viem ich využiť omnoho lepsie. Ako vraví moja mama, tá odrodila v komunistickej nemocnici a tu som 😂 1400€ je dosť veru, aj keď muž má tlači tam, ale podľa mna je to zbytočne. Jesť mi aj tak nebude chutiť a jedine čo má bude zaujímať je bábätko a nie nejaká kuchynka. Ale zas je to každej osobný názor a ja všetky rešpektujem. 😊

ivkazba
4. jan 2021

@simonad7 ja som sama na všetko finančne a aj tak tých 1400 eur dám, nie je to o kuchynke, je to o pocite z nemocnice a o prístupe k pôrodu a rodičke. Mňa napríklad do slovenskej štátnej pôrodnice nedostane nikto, radšej by som potom išla do Viedne rodiť. Ale to je na každom, akú starostlivosť očakáva a na akej starostlivosti trvá. Ale rešpektujem, že niekomu na tom nezáleží.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulu0123
4. jan 2021

Ja idem 3.krat do Kocha.Za tie peniaze to urcite stalo.Za mna vyhody su,ze muz je pri tebe cely cas od prijatia.V ostatnych nemocniciach pokial viem caka na chodbe a zavolaju ho dnu az na tlacenie,kedy je ti tam na figu.Mne velmi pomohlo,ze tam vzdy so mnou bol.Lekari su mili,vzdy povedia dopredu co idu robit,prip.sa opytaju ci suhlasis,nerobia rutinne nastrih kazdej,ale podla konkretneho pripadu.To ze izby su pekne,nemusi nic pre seba ani babo priniest a vyberas si obed z 3 jedal je iba bonus.Ale u mna to urcite nebolo prvorade.Stalo to za tie peniaze.
Kamoska rodila v Ruzinove.Chlapa jej nechali za dverami,ju posadili na chodbu na lavicku nech caka.Nemali ju kde ulozit.3krat ich upozornila,ze sa to uz blizi.Nakoniec skoro porodila na chodbe,ledva ju na salu odviezli.

dankabetka
4. jan 2021

Ahoj, ja mam obe deticky odrodene v Kochu, odporucam, nam tie peniaze stali za to, aj ked pri prvom porode som velmi vahala, pri druhom som uz ani neuvazovala, ze by som rodila inde. Nejde o krasu priestoru, aj ked je to prijemny pohlad, ale o personal, vsetci su tam velmi mily a ochotny, ja som nemala ziadny problem s nicim.

simonad7
autor
4. jan 2021

A akí sú tam potom doktori, keď pri komplikácií sa vraj aj tak preváža do Ružinova. Tomu nerozumiem, keď sa jedna o súkromnú kliniku, mali by tam byt nadštandardní doktori. Či sa mýlim?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonad7
autor
4. jan 2021

@beata_k tak to je teda zaujímavé. 😉

stanzi
4. jan 2021

@simonad7 To nie je o doktoroch, ale o vybaveni. A pokial viem prevaza sa na Antolsku alebo Kramare (aj z Ruzinova by tam babo previezli, kebyze je v kritickom stave).

simonad7
autor
4. jan 2021

@stanzi V tom prípade pre mna Koch padá, pretože mne práve ide o doktorov, nie o vybavenie. 🙂

simonad7
autor
4. jan 2021

@stanzi a z Kochu sa preváža do Ružinova.

petrisa213
4. jan 2021

@simonad7 ja dom obe deti rodila na Antolskej a aj teraz s 3 pôjdem na antolsku. Priorita pre mňa je ak by nastali komplikácie, nemusia bábätko nikam prevážať. A ja ostanem v tej istej nemocnici ako bábätko. Nakoľko pri komplikáciach bábätiek maminky neprevazaju. Maminky ostávajú tam kde rodili. A pri druhej dcérke som aj tych 5 dní pobytu v štátnej nemocnici brala ako týždňovu luxusnú dovolenku 🤣🤣 žiadne varenie, pranie, žiadne umývanie riadov, upratovanie bordelu, starostlivosť o prvé dieťa 😁 nič, iba sprcha, jedáleň, babo a postel 😁 a to mi bolo úprimne jedno kde spím 😁 lebo som pri každej prilezitosti fakt spala.

simonad7
autor
4. jan 2021

@petrisa213 no presne. Mám 22 rokov, spolieham sa na svoje telo že to všetko zvládne. A ja nepotrebujem pekne prostredie za každú cenu. A ide mi o to čo ste presne napísali. Keď sa niečo stane, som tam a nie že ho vezmú fuč, zároveň ten čas na prevoz atd. A u koho ste rodili na Antolskej? Máte tam nejakého obľúbeného doktora, ktorý je dobrý? Mám záujem o zazmluvnenie doktora, len neviem akého...

petamich
4. jan 2021

@simonad7 z Kocha sa neprevaza do Ruzinova, ani Ruzinov nema neonatologicke oddelenie = ak mas problemovy porod alebo nieco nie je v poriadku tak ta z Kocha aj z Ruzinova prevezu na Kramare alebo na Antolsku, Koch ma spickovych odbornikov a personal, nema ale vybavenie riesit neocakavane zavazne komplikacie, ja nad Kochom uvazujem prave preto, ze v statnych nemocniciach si castokrat brana ako kusovka, ziadny individualny pristup nic (cest vynimkam), na druhej strane ale vsetko je o personale a aky maju "den" - mozu mat den blbec na Antolskej rovnako ako v Ruzinove 🙂
ja si teraz robim prvy prieskum a za mna zatial Antolska alebo Koch, drzim paste! A ano coby som to neprezila, nie som fajnovka ale ked mozem mat nejakym sposobom tento "zazitok" sprijemneny, rada by som vybrala dobre a vtedy ani peniaze nehraju rolu

ivkazba
4. jan 2021

@simonad7 aj z Antolskej sa mnohé prípady prevádžajú na Kramáre, pretože napríklad kardio je iba na Kramároch. Na Antolskej je síce novorodenecká JIS, ale detská nemocnica je iba na Kramároch.

stanzi
4. jan 2021

@simonad7 Z Kocha sa NEprevaza do Ruzinova, uz ti to tu piseme viacere. Koch (rovnako ako aj napr Ruzinov) nema neonatologicke oddelenie, preto pripady, kedy je babatko v kritickom stave prevazaju na Kramare alebo Antolsku. Pises ze ti ide hlavne o doktorov, tych ma Koch naozaj skvelych.