Pôrod počas kovidovej situácie - Bratislava

katarina092
27. mar 2021

Ahojte,
chcela by som sa spýtať, ako ste to mali počas pôrodu počas tejto epidemiologickej situácie? Koncom apríla mám termín, chcela by som rodiť v Ružinove-BA. Ako prebiehali poradne, museli ste mať pri pôrode rúško?
Vďaka za odpovede.

diana999
27. mar 2021

Ja som rodila na konci septembra, poradne asi ako všade u lekára, a pri pôrode bol otec, tuším neukazoval ani test len mu zmerali teplotu, a rodila som bez rúška 😁

katarina092
autor
27. mar 2021

Dakujem. No v tomto obdobi to bude asi striktnejsie, vtedy tusim neboli tak prisne opatrenia.

diana999
27. mar 2021

@katarina092 tiež si myslím ze to už bude inak..

mikasz
29. mar 2021

@katarina092 kamaratka rodila vo februari. Poradne byvaju kazde 2t, nechodi sa uz na monitor, iba rizikove, ostatne tusim od 39tt.
Pred porodom vypisujes prehlasenia o neinfekcnosti, spravia ti test (pcr+ag), partnerovi (ag). Pri porode mala respirator, potom pri samotnom tlaceni si ho dala pod nos

zuzka_t
29. mar 2021

@katarina092 pozri skupinu Pôrodnica Ružinov Bratislava

ansi30
29. mar 2021

@katarina092 poradne ak je všetko ok každé 2 týždne. Ak sa ti niečo nezdá a povieš pošlú ta pre istotu aj na monitor. Inak až od TP. Na poradni test nepotrebuješ len vypisujes dotazník. Na pôrodnici som ja rusko vôbec nemala ani nikto mi ho nenútil ci neupozornil. Osobne si neviem predstaviť rozdychat kontrakcie v rusku a nie to ešte v respirátore.Pri hospitalizácii ako prvé atg a PCR test. Na šestonedeli mimo izby je povinný respirátor nosiť. V izbe ako sa dohodnete. Ak ide vizita trebalo nasit respirátor. Navstevi povolené nie sú ale môžu ti priniesť veci keby si niečo potrebovala. Otecko môže byť pri pôrode s respirátorom a platným atg testom ak ho nemá spravia.

katarina092
autor
30. mar 2021

@mikasz Dakujem🙂 no ja teda odmietam mat respirator pri predychavani kontrakcii...neexistuje...mam jeden porod za sebou a nepotrebujem si nic stazovat...sak mi spravia testy nie? a ked budem dostatocne daleko od vsetkych na porodnici nemusim ho mat.. Lekari nech sa pratricne ochrania ak sa boja.

katarina092
autor
30. mar 2021

@ansi30 vdaka🙂 Ak mi manzel prinesie veci, nemoze so sebou asi vziat 18 mesacne dieta ze

ansi30
30. mar 2021

@katarina092 môcť môže. Nikto mu to nezakaze ani ho neotoci. Véd aj bábätká keď idú domov sa pohybujú po tej istej chodbe. Samozrejme je lepšie nebrať dieťatko do nemocnice ale ak iná možnosť nieje....

katarina092
autor
30. mar 2021

@ansi30 tak aspon na chvilu aby ma videl..neviem jak si vysvetli ak ma 3 dni neuvidi