Poradte dermatológa na odstránenie znamienok v Bratislave

evitka83
14. nov 2020

Ahojte hladam tipy na dermatologs v BA na odstranenie znamienok aj s moznostou histologie, idealne laserovou. Znamienka su vypukle aj rovne. Rovnako ocenim tipy, komu je dobre sa vyhnut. Dakujem 🙏

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3009
14. nov 2020

@evitka83 presne ako je písané vyššie dermatológ len zistí aký je stav znamienka a podľa toho pošle na vybratie k chirurgovi, resp. onkológovi a ten po vybratí robí histológiu. Ono závisí kde to znamienko je. Ak je na tvári tak to robí plastický chirurg.

ladyvi
14. nov 2020

Toto aj mna zaujima. Odstrania ti na kadejakej plastickej klinike, ale citala som, ze tie laserove neposielaju na histologiu, inde zasa, ze aj tie laserove sa uz posielaju.

3009
15. nov 2020

@ladyvi je na to štátna klinika plastickej chirurgie v nemocnici Ružinov.

zuzike123
15. nov 2020

Laserom sa znamienko vypali, ale ci komplet cele sa dozvies az ked znovu nedorastie, preto sa hodi skor na znamienka, ktore nie su rizikove.
Druhou moznostou je vybratie chrirurgom (plastickym na tvari) a odoslanie na histologiu.
Sukromnych centier je vela, plastickeho mam otestovaneho Mudr Bánskeho v Karlovke a tiez v NU clinic, obaja ok. "Statny" plasticky len v Ruzinove s tym, ze to tam dlhsie trva (cakacky), prip u Milosrdnych. Znamienka, ktore nie su na tvari vybera asi kazdy "obycajny" chirurg, vacsinou s odporucenim od dermatologa.

robin30
18. nov 2020

Ja som bola v Nu clinic ale teda 4znamienka ma stali 280€ samozrejme mi cenu povedali az potom teraz hladam nieco lacnejsie sve z tvare a dve na krku mi treba dat prec

simca06022011
18. nov 2020

Ja skor odporucam ist ku koznej a potom na plasticku chirurgiu... mne kozna v BB vyberala znamienka, cely majland som tam nechala a bez histologie , a hrozne jazvy mi ostali (fakt hrozne!). Potom som isla k plastickemu chirurgovi (robia to aj obycajny, ja som mala tohto pri ruke ) a jeho sitie absolutnenie je vidno.. len mini ciarka. A laserom odstranovane znamienko nejde na histologiu pokial viem, mozno tie vacsie, ze by to obpalili dookola a tak poslali.. no neviem.. treba sa spytat tam kde robia 🙂