Platy v Bratislave

12. mar 2022

Končí mi RD a začala som si pozerať ponuky práce.Po VŠ som chvíľu brigádovala v cestovnej kancelárii a práca ma bavila, ale som šokovaná z platov.Ved tak sa pohybovali platy pred 5 r.Zda sa mi to, alebo tiež máte pocit, ze niekedy to je výsmech.Ved pracovná doba 9-18 občas aj v sobotu.Co sa to deje?veľa ponúk 800 brutto?

kiwi3
12. mar 2022

ano, to su realne platy v administrative. no deje sa to, ze sa nezvysuju.

pribinak
12. mar 2022

Cestovný ruch zaživa ťažké časy. Najskôr korona, teraz vojna
Ak chceš viac, čo chápem, tak hľadaj inú oblasť

autor
12. mar 2022

@pribinak dnes ukazovali, že ľudia kupujú veľa aj exotiku Oman,Dubai a očakáva s

autor
12. mar 2022

Sa výborná sezóna.

pribinak
12. mar 2022

🤷‍♀️🤷‍♀️

nnnuuunnn
12. mar 2022

Bola som teraz na rande, a chalan mi vravel, že je ľahké v ba zarábať aspoň 1500e a viac 😀 Jeho názor bol, že je to bežný plat v administratíve a netreba nič vedieť, len možno excel. Osobne sa mi to nezdá. Má tu ešte niekto taký názor? Lebo som si pripadala ako neschopacka, že ja zarábam menej, v odbore.

martinkatinka
12. mar 2022

Predpokladam, ze to je zaklad. Bez praxe a sice s VS by som si ani vyssi zakladny plat zase nepredstavovala. Pytala by som sa na ine benefity.

dori2
12. mar 2022

to sa dost cudujem, vzdy som ai myslela ze v Ba a v tento sfere je to aspon o cosi lepsie… ved to je cistych lencosi nad 600€🤦🏼‍♀️

andrejkap123
12. mar 2022

S vysokou skolou urcite by som nesla pod 1300!!!! V korporate. To v pohode zarobis na zaciatocnej pozicii!!

autor
12. mar 2022

@martinkatinka
@dori2 sú tam odmeny, ale veď to poznáme...
@nnnuuunnn áno dá.Tiez nemám na to šťastie🙂
Buď korporaty, alebo spolužiačka pracuje v dopravnej firme a má taký plat, ďalšia robí obyčajnú administratívu a končí o 14:30 v dopravnom podniku bez VŠ s má 1000 netto.
@pribinak tá práca ma baví, ale celý deň komunikovať s ľuďmi za ten plat to radšej budem robiť niečo, čo ma nebavi.

nnnuuunnn
12. mar 2022

Tak tých 1000 netto a končiť 14:30 mám aj ja, ale s VS 😀

pribinak
12. mar 2022

Treba si zistiť či sú k tomu nejaké príplatky, odmeny, bonusy, …

dori2
12. mar 2022

@andrejkap123 zalezi co clovek robi a z coho je titul. ak totiz pracuje niekto aj s diplomom na nejakej celkom inej pozicii, obvykle sa berie do uvahy maturita. vS ineho zamerania nie🤷‍♀️

nelka2121
12. mar 2022

Pracovala som v Invii aj Kartagu. Plat je napísaný základný, potom sú odmeny,ktoré závisia od predaja. Robila som v cestovnom ruchu pred 6 rokmi. Milujem túto prácu, ale presne kvôli tomu,že sa z toho v ba nedá vyžiť, som musela do korporatu.

liz_lemon
12. mar 2022

@dori2 to nie je celkom pravda, ked niekde potrebuju konkretnu VS/odbor, tak tam urcite nezoberu niekoho s inou VS/odborom, je kopec zamestnani, kde je jedno aku mas VS, ale proste mas vyssi plat, ak ju mas, a ked nemas tak je plat nizsi

dori2
12. mar 2022

@liz_lemon preto nepisem ze vzdy ale vacsinou to tak je

liz_lemon
12. mar 2022

@dori2 keby to tak bolo, tak by vsetci hufne nestudovali socialne prace a pod. odbory, tam kde pracujem ja, ma iba jedna kolegyna adekvatne VS vzdelanie, teda ze sedi aj odborovo, inak to mame velmi pestre, vsetky mozne VS, ktore do nasej sfery absolutne nepatria, ale vsetci mame plat akdekvatny VS vzdelaniu, nikto nema plat ako maturant

dori2
12. mar 2022

@liz_lemon tak na zaklade jednej firmy nemozes pausalizovat. skor je to z mojho pohladu vynimka. v mojom okoli je to uplne opacne. a socialne prace si tu ludia rovbia aby si posteklili ego (teda niektori, napr. robi za pasom, vysruduje to a robi tam dalej ale je spokojna ze ma titul)

nnnuuunnn
12. mar 2022

@liz_lemon a aký je to plat adekvátny VŠ vzdelaniu? Lebo ja taký nemám, tak nech aspoň viem o čo prichádzam.

liz_lemon
12. mar 2022

@dori2 tak ja co poznam ludi, co si robili socialnu pracu tak preto, aby mali vyssi plat, a takisto som pracovala v zamestnani, kde ti co mali maturitu tak mali mensi plat, ako ti s hocijakou VS, uz pri nastupe bol rozdiel pri VS, pritom VS nebola k praci ani potrebna

liz_lemon
12. mar 2022

@nnnuuunnn taky, aby si mala dobry pocit, ze tvoje studium nebolo zbytocne😉

mikadooo
12. mar 2022

@nnnuuunnn otvor si profesiu, vyfiltruj si administratívu a uvidíš realitu. Takmer všade uvádzajú aj platy. Ak chalan má takýto názor (že stačia základy excelu) tak nech ti takú prácu prihodí 😉.

natalala
12. mar 2022

@nnnuuunnn ja som mala pred 6 rokmi po VS nastupny plat v korporate 1200e, takze nepovedala by som ze nic nemusis vediet, ale 1500e v administrative je uplne v klude dosiahnutelny plat v BA.

ysseba
12. mar 2022

@nnnuuunnn Tak plat adekvátny VŠ... Ja pracujem v štátnej správe a tým, že máš titul, tak si vo vyššej platovej kategórií ako niekto len s maturitou. Inak myslím, že chalan len tak trepal, že v administratíve je plat mini. 1500 bez VŠ a ešte k tomu len so znalosťou Excelu 😀 Len také machrovanie na rande 😀

ysseba
12. mar 2022

@nnnuuunnn Teda počkaj - hovoril o 1500 brutto? Lebo ak hej, tak to je pravdepodobnejšie ako netto

nnnuuunnn
12. mar 2022

@ysseba neviem to nepovedal 😀 ale pre mna je to nereálne. Tiež robím v štátnej správe a som 8.platova trieda a mam aj príplatok. Ale stále ten plat je malý, no beriem to tak, že mám relatívne kľud, a vhodné podmienky, časové, viac dovolenky, flexibilný čas, vlastná kancelária, žiadni ľudia, úžasná šéfka, nadradený, kolegovia v poho, to je pre mňa viac ako ist niekde do rizika, že mi nesadne vedenie a budem mať o pár stovák viac, ale stres, takze hlavne za tie benefity nepeňažné som tam.

lucik194
12. mar 2022

priemerna nominalna mzda v ba minuly rok bola okolo 1420eur

kiwi3
12. mar 2022

@lucik194 no ale co to hovori o beznych platoch v administrative? v ba su vsetky klucove institucie a nadnarodne spolocnosti, kde ma vedenie platy, ze clovek nechape, co sa s tym vobec da robit. aj to sa berie do priemeru

lucik194
12. mar 2022

@kiwi3 to je priemerná, treba pozriet podla odvetví

ale cestovny ruch je minimum plateny, vzdy bol a aj je, praca v sezone od nevidim do nevidim, vikendy, dovolenka v lete nehrozi..... cele zle.... (kamoška robila cez 10 rokov v cestovnom ruchu)
ja robim v samosprave ale my nejdeme podla tabuliek 😉 ....

rainee
12. mar 2022

Veru tak, platy sú čistá katastrofa pokiaľ nepracujete ako právnik, lekár alebo itckar. Tiež si teraz hľadám novu prácu a mam pocit ze ponúkajú menej ako pred 10 rokmi. 🙄 A čo mi volajú s ponukami z pers agentúr to je úplne na smiech, samé customer supporty s aj, nj, neviem co všetko vyžadujú a plat max 1200 brutto no des. 👎 Ved to nie je v BA plat ani pre začiatočníka bez praxe, ako má z toho človek vyzit.... Mam pocit ze také bežné referentske pozície akoby úplne vymizli. A to ešte nehovorim že by som brala radšej skrátený úväzok kvôli deťom, ved robiť do17-18 ani nehrozí, no také ponuky takmer žiadne....