Petržalský byt

15. júl 2023

Dobrý deň prajem.Prosim má niekto tento typický 3 izbák prerobený na 4 izbový? Plánujem prerábku a ideálne mať 2 detské izby 🙂

beata_k
15. júl 2023

Raz som v takom bola. Z haly bola obyvacka. Ale, bola mala. Za mna nie.

vroni
15. júl 2023

Môžeš urobiť z haly obývačku. Len bude pomerne tmavá a mala, samé dvere. Alebo predeliť najväčšiu izbu na dve a z haly a izby 3 spraviť obývačku (stena nie je nosna)

beata_k
15. júl 2023

Ked uz, z izby 2 detsku, izba 1 obyvacka a izba 3 spalna. Zmesti sa ti tam len postel, ale k spanku ti vela miesta netreba.

denden77
15. júl 2023

kamoska ma tak prerobeny.. ale to bola ozaj rozsiahla rekonstrukcia, spalnu maju z povodnej kuchyne

sisa_s
15. júl 2023

Toto je podla mna najhorsia dispozicia...xkrat som bola v takom byte a v tej "hale" bola obyvacka, teda gauc a tv...ostatne izby spalna +detske a vsetci behali krizom cez obyvacku, pred tv, ziadny pocit sukromia

nikol789
15. júl 2023

My to tak mame a nič lepšie sme nemohli urobiť.
Je to menšia obývačka v ktorej je mega tieň, takze v lete super 😍
My tam mame dvojmiestny kožený gauč, menší stolik, a koženú taburetku... tv mame na stene...
Mame zatiaľ dve obývačky, spálňu a detskú
Uvidíme ako to urobíme keby bolo druhé babatko...
Ale to už asi budeme v dome

iwesska
15. júl 2023

Tento sa super preraba,my mame horsiu dispoziciu,nemame tu halu tak ako vy,ze sa z nej da spravit obyvka,ale ide sa z nej do vsetkych miestnosti,vsade dvere🙈Tiez by sme ale chceli 2 detske,ale vobec neviem,ako to urobit.
2 kamosky maju tento byt co vy a ta obyvka miesto haly je uplne postacujuca.

autor
15. júl 2023

aktuálne máme obývačku tú najväčšiu miestnosť v byte a pre nás je veľká mám tam sedačku stolik tv je na stene..viem si predstaviť obyvku aj v hale 12m miestnosť keď tam bude len sedačka a tv na stene tak podľa mňa nebude pôsobiť mini.. už som počula aj kuchynu premiestniť do haly bude väčšia ako aktualne ale bez okna tak neviem.

autor
15. júl 2023

@iwesska máte asi menší byt kde je ta hala menšia a lodžia tiež menšia?🙂

vroni
15. júl 2023

@denden77, spálňu z kuchyne? Preboha!!! To musí byť posusnanicko, rovno vedľa stupaciek, všetko od susedov pocut, to im duševné zdravý architekt navrhnúť nemohol...

kris_tin257
15. júl 2023

My to tak máme a úplne v pohode, na fotke chýba ešte koberec a pár doplnkov. Spálňa v rohu a dve detské izby 😊 a ešte pri stene sú 2 vstavané skrine, jedna je botník a jedna je skriňa na bundy a kadečo

nikol789
15. júl 2023

@kris_tin257 veľmi podobne to mame aj my, len mame iný gauč 🙂je to super

autor
15. júl 2023

@kris_tin257 pekna miestnosť hneď je viac miesta v byte..mne keď prišla návšteva neverili že má byt len 64m😁

sasa1310
15. júl 2023

hala + obyvačka = kuchyňa s obývačkou (to znamená zrušiť priečku) a z bývalej kuchyne urobiť spálňu.

ropucha6
15. júl 2023

Bola som v dvoch takych, za mna je to velmi stiesnene mat obyvku v tej hale, neviem si tam predstavit rodinu.

kris_tin257
15. júl 2023

@ropucha6 my tam fungujeme s dvomi deťmi a úplne v pohode, tak či tak syn je v škôlke cez deň po škôlke sme von muž je v práci a cez víkendy chodíme po výletoch čiže aj tak sme doma minimum 😊 ale aj keď sme doma tak bez problémov zatiaľ viac miesta nepotrebujeme uvidíme keď budú deti väčšie

lienka.7
15. júl 2023

@autorka ano, kuchyňa bola vyhodema v hale a z kuchyne bola tým pádom 4 izba

luccija
15. júl 2023

Tento byt má moja svokra otrasná dispozícia.Velka hala na úkor mini spálne tu majú v 3.

@denden77 a kuchyňa a obyvačku spolu v hale?

ropucha6
15. júl 2023

@kris_tin257 neviem, praveze, ked su deti male, tak mi to pride stiesnene, lebo sak kopec hraciek a inych veci. Viem si to predstavit pri nejakych teenageroch, ked uz sa zavru v izbe a chcu mat kazdy pokoj.

lety17
15. júl 2023

Napis mi, poslem ti fotky ako sme to mali

kris_tin257
15. júl 2023

@ropucha6 syn má 3.5 roka a má izbu 8m2 a všetky hračky má iba tam nemá žiadne mimo svoju izbu, ja mu zas hračky triedim že keď z nich vyrastie dávam ich preč a zatiaľ máme ešte miesto. My máme zas veľmi šikovné vyriešené aj úložné priestory 😊 naozaj úplne stačí zatiaľ

zltamyska
15. júl 2023

Ako tu už bolo spomínané - zrušiť priečku medzi halou a tou malou izbou a tam urobiť kuchyňu spojenú s obývačkou. Keď vojdes do bytu cez chodbu, na ľavej strane bude kuchynská linka, medzi pôvodnou kuchyňou a chodbou kuchynský stôl, v priestore tej pôvodnej izbietky obývačka... bol dávno dávno v novom bývaní návrh presne takejto prerábky a vyzeralo to veľmi fajn

13072018
23. júl 2023

My mame takyto byt, ale klasika vyburana priecka medzi izbou 3 a halou a je tam obyvacka. Nie je to tmave ani nikto nechodi pred tv kedze je v poslednom useku pri okne. Podla mna ak chces 4 izbak, zbytocne presuvat kuchynu do obyvacky a izbu do kuchyne. Mne pride praktickejsie mat balkon z kuchyne ako zo spalne. Tiez “vona” varenia mne osobne vadi v obyvke. Ale co som videla, dvere do izby 1 su zrusene a vchadza sa cez malu chodbicku urobenu v rohu izby 2. Tym padom mas v hale o dvere menej a mozes dat do rohu napr vacsi gauc. Snad vies ako myslim ☺️

autor
21. aug 2023

@13072018 Ďakujem🙂 mame dve deti vek 10+ preto potrebujem najlepšie izbu pre každého. Možno aj najlepšie bude nechať byt bez búrania a menšiu obývačku v hale. V obyvačke mám len sedačku a Tv na stene a do haly sa zmesti pohovka pri stene kúpeľne. U vás je sedačka pri okne ako bola mala izba? Ta izba ma len 8m2 tak možno aj obyvačka v hale nebude pôsobiť mala keď ma asi 12m

tarvika
21. aug 2023

z haly by som urobila kuchynu, mas tam blizko rozvody z kupelne. Pripadne k nej prepojit este izbu 1 a mat spojenu obyvacku s kuchynou. Tri samostatne spalne ti ostanu: povodna obyvacka, povodna kuchyna a izba 3.

13072018
21. aug 2023

Ja mam dievca chlapca sice su este mali ale uz rozmyslam ako by sme to vymysleli ak nebudu chciet byt spolu. Podla mna s tym podorysom sa da hocico vymysliet, aj mat tu halokuchynu, zalezi od rozpoctu. Ak vy nemate vyburanu tu priecku asi najjednoduchsie a najlacnejsie je bude nechat izby neburat priecku. Snazila som sa nakreslit ako to myslim, cervene je gauc modre tv. Daj vediet potom ako ste to vymysleli 😉

autor
15. jan 2024

@13072018 Ahoj tak zatiaľ sme dali obyvku do haly nič sme zatiaľ neburali. Pohovka je pri stene kúpeľne A tv na stene naproti. Návrh čo si dala vyzerá super tak je možné tam umiestniť sedačku aj do rohu.. len tá priečka medzi obývačkou a izbou nieje nosná? Na tie dvere treba priestor asi meter na dvere a zarubnu a to neviem či statik povolí. Byt na 9 poschodí..

13072018
15. jan 2024

Ahoj myslim ze je nosna, ale otvor na dvere s prekladom hore by mal statik povolit. Osobnu skusenost ale nemam… Urcite bez statika by som nerobila taketo zasahy predsa len tie bytovky uz nieco prezili 😀