Pediatria v Bratislave

andrea955
20. mar 2023

Ahojte mamičky 🙂 vedeli by ste mi odporúčiť nejakú dobrú pediatričku v Bratislave? Už sa nám blíži príchod bábätka na svet a pomaly by sme sa mali začať obzerať po nejakej pediatričke, ale keďže sa tu v tomto veľmi nevyznám tak by som veľmi ocenila Vaše odporúčania, príp. skúsenosti a tak.
Ďakujeeem 🙂

marci77
20. mar 2023

a v ktorej casti BA najlepsie?

milanemila
20. mar 2023

@andrea955 pozri si ku ktorej podla trvaleho pobytu tvoje dieta patri plus recenzie. Je dost problem s pediatrami, aby si si este mohla vyberat, malokto vezme dieta, kt. k nemu nepatri. Ja davam tip na sukromnu pediatru dr. martinko.

andrea955
autor
20. mar 2023

@milanemila práveže trvalý pobyt mám v Prešove, ale žijeme v BA čiže podľa trvalého pobytu to veľmi nehrozí :/

andrea955
autor
20. mar 2023

@marci77 to je asi úplne jedno, ideálne možno niekde mesto, Petržalka, ale nehrá to nejakú významnú rolu kde 🙂

stormie
20. mar 2023

@andrea955 odporucam prehlasit si tp, lebo v Ba je malo pediatrov a ked k nim nepatris podla bydliska tak ta nezoberu. To nehovorim o tom ze by si si rada vybrala takeho alebo onakeho …. Budes rada ze ta niekto musi zobrat lebo k nemu patris. Alebo potom jedine sukromny napr procare ale ani tam moc nenavyberas

darkswan
20. mar 2023

ako ti baby pisu, je to brutal problem zohnat pediatra, nieto si este vyberat, ozaj ti treba TP aby ta vzal aspon spadovy pediater, inak ti ostava sukromny

beata_k
20. mar 2023

Ako pisu vyssie budes rada za akehokolvek ak nemas tp. V Petrzalke, ale urcite neodporucam Šaškovu na Fedinovej. ( ak este robi)

drake122
20. mar 2023

Tak tak, akonáhle sa spýtajú na pobyt a povieš Prešov pekne ťa vypoklonkujú...

pallacinka29
21. mar 2023

@drake122 a podla mna dobre robia… to je taky problem si nahlasit TP?

bluerose
21. mar 2023

Naša pediatrička a aj všetky v okolí berú už len spádové deti a ich súrodencov. Niektoré lekárky ešte pol roka dozadu zobrali aj nespádové deti, ale po príchode ukrajinských detí už sú kapacity totál nadlimit. Bez TP fakt zabudni, že ťa vezme nejaká dobrá štátna pediatrička. Už ani súkromné nestíhajú a dajú ti termín pri chorobe o 3-4 dni a keď si urgent, odpoklonkujú ťa na pohotovosť.

rk123
21. mar 2023

ak to nemas po znamosti tak ta vezme len ta kam patris, cize nic ine ako prehlasit si tp ti neostava. mozno este platit clenske napriklad v procare, alebo doktor martinko mi napada

marci77
21. mar 2023

ale ak by ste nahodou nezohnali nic v Bratislave, tak v Novej Dedinke teraz otvara jedna pediatricka novu ambulanciu, tak urcite prijima momentalne novych pacientov (katarina kristofovicova sa myslim vola)

rebekamarcusko
21. mar 2023

@milanemila k dr martinko neberú malinke detiuz.len väčšie,lebo majú strasne vela malych detičiek. Našťastie nás zobrali,lebo ja som tam prihlasivala dve staršie deti a je blbosť aby mi najmenší chodil inde.

yoxinka
21. mar 2023

V BA bez trvalého pobytu a teda rajónu pediatra sa tak maximálne dostaneš k súkromnému pediatrovi, kde si budeš platiť. Na tvojom mieste si čo najrýchlejšie nahlásim pobyt v BA, lebo budeš mať problém nie len s pediatrom. Na takú škôlku môžeš zabudnúť úplne, to je bez šance.

andrea955
autor
21. mar 2023

@pallacinka29 ak tu človek nemá vlastné bývanie tak asi evidentne je to problém, pokiaľ si samozrejme nenájdete nejakú spoločnosť, ktorej budete platiť za nahlásenie trvalého pobytu

milanemila
21. mar 2023

@andrea955 my napriklad prenajimame byt a maju u nas najomnici trvaly pobyt, aj kvoli parkovaniu (kedze tu uz funguje parkovacia politika). Neviem preco s tym maju majitel bytov taky problem, ved ja ako majitel im mozem ten TP kedykolvek zrusit (bez ich suhlasu alebo pritomnosti) 🤷🏼‍♀️ Drzim palce, ale teda naozaj ti ostava asi iba sukromna ambulancia.

yoxinka
21. mar 2023

@andrea955
Je xy ľudí, ktorí tu kvôli lekárom, škôlkam, školám majú nahlásené pobyty, ale nebývajú tu. Kamoška býva za hranicou v Maďarsku, ale trvalý pobyt má u babky v Ružinove, všetko kvôli inštitúciám.

animus
21. mar 2023

@andrea955 keď sme bývali v Ba (dva roky dozadu) nemali sme tam trvalý pobyt. Volala som pediatričke blízko nášho bydliska, povedala som jej že tam nemáme TP ale že tam bývame na takej a takej adrese. Povedala nám že tá adresa spadá pod druhú a dala mi kontakt. Keď som jej volala bez problémov nás zobrala.

andrea955
autor
21. mar 2023

@animus super ďakujem 🙂

andrea955
autor
21. mar 2023

@milanemila no to neviem prečo s tým majú taký problém, ale tak skúsime možno sa nám podarí ešte nájsť niečo kde s tým nebude problém, ešte ostáva trocha času 🙂

majka1921
21. mar 2023

@andrea955 ja by som na vasom mieste skusila zavolat najprv tam, kde spadate podla ulice (aj ked TP nemate) ako to tu uz ina maminka poradila. Ak nevezmu, tak len skusat a obvolavat ambulancie jednu za druhou, niekde mozno zoberu. Pediatrov je zial akutny nedostatok, aj nasa uz berie jedine tych podla obvodu a mladsich surodencov.
Drzim palce

katkine_terapie
27. mar 2023

@andrea955 TP si mozes dat aj na mestsku cast a neplatis za to nic.

pallacinka29
27. mar 2023

@katkine_terapie to je uz len rada… mat TP ako taky bezdomovec…

katkine_terapie
27. mar 2023

@pallacinka29 je to jedna z možností ako sa dostať k pediatrovi nakoľko ich je málo a každý z nich má svoj obvod. Ak ma naplnenú kapacitu (co maju takmer vsetci v BA) nemusi zobrať nikoho mimo svoj "rajon". To sú fakty.

mirmilina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz