Padanie vlasov - trichológia Bratislava

zabinkalenka
17. jún 2024

Dlhodobo pozorujem vyrazne padanie vlasov. Nekojim, nie som v prechode (mam 39r), nezehlim, nekulmujem, fenujem tak 2x za mesiac, nepouzivam lak ani tuzidla ci vosk, nenosim vlasy v gumicke. Uzivala som zinok, metionin, dalsie dvoje vitaminy na vlasy, specialne sampony, sera a nic. Vysledok ziaden. Na cesticke mi presvita hlava, aj ked si ju presuniem inam. Riadne mi zredli vlasy a neviem co s tym. Vlasy sa mi rychlo mastia, potrebuju umyt kazde 2-3dni. Robim v banke, nemozem ich nechat premastit. Mam znizenu funkciu stitnej zlazy (aj to vraj byva pricina vypadavania), ale 10 r na to beriem lieky a 2-3x rocne chodim na odbery a kontroly. Pripravkov na nete je spusta, nechcem uz dalej skusat. Chcela by som skusit odbornika, trichologa. Mate niekto skusenost? Pomohol vam? Napr. Doktorpro? Dakujem

mirka1083
18. jún 2024

@zabinkalenka ja som chodila na tu kliniku minuly rok, mne sa robili hole kruhy na hlave a vlasy veľmi padali zaver bola alopecia, pichali mi tam do vlasovej pokožky kortikoidy, vlasy narastli a prestali padať. Všetko bolo ale na platbu nemali zmluvy s poisťovňami

zabinkalenka
autor
18. jún 2024

@mirka1083 dakujem velmi pekne za recenziu. Musim sa konecne rozhybat. Najprv som myslela, ze ved je jesen. Potom zas jar. A na hlave par vlaskov :( Jemne som mala odjakziva, ale nie take riedke.

18monca18
22. jún 2024

@zabinkalenka pekne vlasky Petržalka
Majka pavlikova