Otáčanie bábätka v pôrodnici

ffora94
16. feb 2024

Ahojte, absolvovali ste niektorá otáčanie bábätka v brušku dole hlavou v pôrodnici v Ružinove? Viete mi napísať aké to bolo? Do ktorého týždňa sa to robí, kolko to trvá, či dávajú niečo od bolesti a podobne? Uvažujem nad tým a neviem sa rozhodnúť, mám strach. Poprípade koľko ste čakali na registráciu? Ďakujem

sirka9
16. feb 2024

Mne robil obrat Dr. Zahumensky v 38 týždni. Lieky som nemala žiadne, nebolelo ma to. Bolo to trochu nepríjemné, ale do 2 minút bolo po všetkom. Podstatné je sa nebáť, lebo potom sa človek zbytočne stresuje a o to to môže byť horšie. Veľa báb písalo, že bolelo, veľa písalo, že nebolelo. Oni to nikdy nerobia nasilu, celý čas je babatko monitorovane a ste aj nejaky cas potom ostavas na pasoch. keď ma co i len najmenšie podozrenie, že to nepôjde tak to proste ukončí. Jeden den som nastupila rano, poobede spravili a domov som isla az na druhy den. Držím palce. Ja som išla, lebo som nechcela cisarak ani za svet. Porodila som v deň keď mi koncil 41 týždeň a aj to na vyvolavacku.

ffora94
autor
16. feb 2024

@sirka9 ďakujem pekne za skusenost. Mňa vystrašil dosť tento článok, že to môže vyvolať predčasný pôrod, krvácanie, trva 15 minút a podobne. https://najmama.aktuality.sk/clanok/242157/vide...
A ešte teda v akom časovom predstihu sa treba na to registrovať?

evkamotka
17. feb 2024

Mne to robili u kocha. Robili to dvaja naraz, trvalo to par minut, kratko. Hned na to vyvolali porod, lebo som bola v 41tt. Lieky ti iste ziadne nedaju. Musia silno tlacit, aby babo otocili ale normalne to vydrzis. Hej príjemné to nie je ale zase nejdu ta amputocat za ziva :D
Rizika doktori dobre poznaju a su na ne pripraveni. Okolo stalo dalsich x doktorov a sestier, stale to kontrolovali cez sono atd.

sono2
17. feb 2024

@evkamotka to si dala dobre prirovnanie😀😀

sirka9
17. feb 2024

@ffora94 necitaj články, to je presne to co som písala. Akékoľvek otázky smeruj na doktora, mal vy ti povedať aj riziká. Áno, štát sa môže čokoľvek, ale to sa môže hocikedy. Lekári riziká poznajú veľmi dobre, sú na ne pripravení. Držím palce